Kekler - Pastalar 3 renkli,cikolata soslu topkek(resimli)

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
cocuklar icin harika bir topkek

2 yumurta
1 paket margarin
1 cay bardagi sut
1 su bardagi tozseker
3.5 su bardagi un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
kirmizi,sari,yesil gidaboyasi
1cay kasigindan cok az olcak

margarini eritin.yumurta,seker,margarin ve sutu sirayla mikserde cirpin.unla birlikte kabartma tozu ve vanilyayida ekleyin.
bu karisimi 3 ayri kaba ayirin ,her birini bi renk boya katin rengini siz ayarlayin cok az olcak ama,ucunde yaptiktan sonra karistirin.
kalibiniz kagit ise bi firin yepsisini yaglayin ,demir ise (benim resimdeki gibi)kendi icini yaglayin,her bi renkten bir kasiktan az koyun ,kabarinca disina tasmicak sekilde
firina verip fazla yuksek olmucak sekilde hafif kabarana kadar pisirin .
sogumasini bekleyin cikolata sos icinse ben hazir yaptim ama ,isterseniz evdeki cikolatalarinizi benmari usulu eritip uzerine dokebilirsiniz
pasta sekeri ve simleriyle susledim sizde istediniz sekilde yapabilirsiniz
29hdwz5yw5.jpg

ellerine sağlık çok lezzetli görünüyor hiç gıda boyasıyla bir şey yapmadım ama artık denemek istiyorum emeğine sağlık

canim peki bunun kivami kek kivamindami olacak yani akiciligi....kagida koyarken nasil olmali va firinin kacinci ayarinda pisirdin???

canim peki bunun kivami kek kivamindami olacak yani akiciligi....kagida koyarken nasil olmali va firinin kacinci ayarinda pisirdin???

kivami fazla civik olmuyo yani kasik kasik koyabilcek sekilde ,ne kati ne sivi ,burdaki firinlar 1den 8e kadr ben 5te falan pisirdim sanirim 120 falan uzeri kabarinca,birisin icine bicak sok pisip pismedigi belli olur bicaga yapisirsa pismemis ,yapismazsa pismis demektir

kivami fazla civik olmuyo yani kasik kasik koyabilcek sekilde ,ne kati ne sivi ,burdaki firinlar 1den 8e kadr ben 5te falan pisirdim sanirim 120 falan uzeri kabarinca,birisin icine bicak sok pisip pismedigi belli olur bicaga yapisirsa pismemis ,yapismazsa pismis demektir

tesekkurler canim...ben pisip pismedigini anlamak icin kurdan sokuyorum icine daha kucuk iz kaliyor ustunde:icecream:

ya ben bu kekimi cok seviyorum ama kimse sevmiyo sanirim, normaldede yapiyorum kimse yemiyo, guzelde gozukuyo,yada benim gozumemi oyle geliyoki,kimse yemedi bende kalan keki atamadim ne yapim ne edim dusundumCADIARZU
keki robotta iyice toz haline gelene kadar ufaladim ,sonra biraz kurutup posete koyup buzluga attim ,:lepi:
pastalarin, pudinglerin ,tatlilarin uzerini suslemek icin kullaniyorum ,sizlerede bi fikir arkadaslarhihoyyythihoyyyt
buda resmi

spa6366ui4.jpg

zamanla yaptiklarimi ekliyorum canim hepsi bigunde olacak seyler degil ,bu tarifi yapali kesin kesin 6 ay olmustur, yiyen olsa yaparim ama bizde kimse yemez, oyuzden yapmiyorum daha

bende gıda boyası veya sim hiç kullanmadım..:CüvCüv:
ama çok albenili görünüyor ya cokacimcoookcokacimcoook
hem renkli renkli hem çikolata soslu cokacimcoook bide simle çok hoş olmuş..
cnm ya kimse yemiyosa evde sen ye :):dance:
veya paket yap bana gönder :1rolleyes::1rolleyes:

keske gonderme imkanim olsa seve seve gonderirim
inan yenmiyo hep kaliyo diye artik yapmiuyorum ,yenilcegini bildigim zaman yapicam

çok marifetlisin her tarifin ayrı güzel
benim gibi tatlı canavarları için harika
ellerine saglık

ya ben bu kekimi cok seviyorum ama kimse sevmiyo sanirim, normaldede yapiyorum kimse yemiyo, guzelde gozukuyo,yada benim gozumemi oyle geliyoki,kimse yemedi bende kalan keki atamadim ne yapim ne edim dusundumCADIARZU
keki robotta iyice toz haline gelene kadar ufaladim ,sonra biraz kurutup posete koyup buzluga attim ,:lepi:
pastalarin, pudinglerin ,tatlilarin uzerini suslemek icin kullaniyorum ,sizlerede bi fikir arkadaslarhihoyyythihoyyyt
buda resmi

spa6366ui4.jpg
Aaaa fikre bak harika.Ne kadar güzel düsünmüssün.Bayildim.Bizde gerci hicbisey kalmiyor.Fabrika gibi ögütüyoruz herseyi.kaydirigubbakcemile3

bunda biraz kirmizilar var o bozdu
aslinda yesil boyayla veya ispanakli keke yapip robottan gecirip ,boyle fistik ici gibi sus olcak herkes bunu bile fistik ici zannediyodum
e napim canim bizdede kimse yemiyo zaten en cokt aoyuzden fazla bisey yapmiyorum kimse yemiyo diye

X