Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Bu hasretttt acaba benim takımımın eski üyesi hasret mi? :44:
Eğer öyle ise kendisi 2 ay kadar önce gelip tekrar başlamak istediğini söyledi ama bir daha gelmedi. Üstelik bu siteye girip bize gelmedi. Şu anki takım kurallarımıza göre zaten haber vermeden gelmediği için de diskalifiye edilir. Yani geri dönüşsüz diskalifiye edebilirsin.

hasrettt'in eski üye olduğunu tekrar gelmek istediğinde tesadüfen öğrendiğim için biliyorum. Ama benden önceki üyeleri maalesef ki bilemiyorum. :KK50: Onu pratik olarak öğrenebileceğim bir yer var mı Püsküütcüm? Böylece her hafta eğer kendi takımımdan biri diskalifiye olacak olursa, onlara sorup sana dönerim. Zaten ben öncelikle profillerine bakar ve sitede aktif olduklarını görürsem onlara mesaj atmadan diskalifiye etmeni söylerim... Aylardır haber vermeyen üyeye şans vermeye çalışmaya bence gerek yok çünkü... :KK34:
Bendeki listede bir hasretim34 var bir de hasretttt var. Üyelerin hangi takımda yarıştıkları bilgisini kaydetmiyorum.
Hasretttt için görünen bilgi 257.etapta izne ayrılmış olması. 11.madde nedeniyle de aradan 6 ay geçtiği için diskalifiye edilmiş olması.
Muhtemelen sizin takımdakidir, diye düşünüyorum.
Üyeler hakkındaki bilgiyi pratik olarak öğrenebileceğin yöntem aklıma gelmiyor. Bende 1200 küsur kişilik liste var. Ve bir de bugüne kadar yapılan bütün etap bildirimleri var. Bunları burada paylaşma şansım yok. Ayrıca bir yolunu bulsam bile bu her hafta güncellemem gereken bir liste daha demektir ki, yardımcı olamayacağım. :KK34: Aklıma da "pratik" bir yöntem gelmedi şu anda.
Şöyle düşünüyorum, üye aday olduğunda, önce diskalifiye listesine bakıp sonra da daha önce yarışıp yarışmadığını sorarak ilk elemeyi yapıyorsunuzdur, diye düşünüyorum.
Zaten "yeni üye" bildirimi yaptığınızda ben kontrol ettiğim için öğrenmiş oluyoruz geçmiş bilgilerini. :KK34:
hasretttt in yanındaki yıldızı kaldırırım, diskalifiye kesinleşmiş olur.
En azından her etap raporunda bu isimleri yazdığımda, takım kaptanları senin gibi geribildirim yaparsa daha sağlam gideriz.
Bunun için de teşekkür ediyorum. :KK71:

Karar Defteri 6.maddeden alıntı yaparak, daha sonra herhangi bir tatsızlık yaşanmaması için bir konuyu tekrar hatırlatmak istiyorum arkadaşlar..

Bu kararın uygulamaya geçilebilmesi için, takım kaptanlarının, takım üyelerinin hedeflerini biliyor olması gerekmektedir.
Hedefinin %80 ine ulaşmış üyemizin mezuniyet karnesi talebi, takım kaptanınca, ilgili etabın Cuma sonuç listesinde beyan edilmesi gerekmektedir.
Hedef kilosu paylaşım alanında yayımlanmamış olan yarışmacı karne alamaz.VRS

Özellikle yeniden dönüş yapan üyelerin alımlarında hedef kilo belirtmeyi atlayabiliyorsunuz.
Eğer bu üye eskiden de hedef kilo belirtmediyse ve siz bu konuyu gündeme getirmediyseniz, zamanı geldiğinde mezuniyer karnesi alamayacaktır.
Tekrar hatırlatmak istiyorum.
Takım kaptanları yarışmacılarının hedef kilolarını belirttiklerinden emin olsun.
Aklınızda soru işaretleri varsa benden gerekli kontrolü yapmamı isteyin lütfen, tekrar gözden geçiririm.
Yukarıdaki maddeyi tam anlamıyla uygulayacak olacağımı da bir kez daha belirteyim.
Bunu da tecrübe ettik zamanında.. Sırf hedefini belirtmediği için karne alamayan arkadaşlarımız oldu.

Bendeki listede bir hasretim34 var bir de hasretttt var. Üyelerin hangi takımda yarıştıkları bilgisini kaydetmiyorum.
Hasretttt için görünen bilgi 257.etapta izne ayrılmış olması. 11.madde nedeniyle de aradan 6 ay geçtiği için diskalifiye edilmiş olması.
Üyeler hakkındaki bilgiyi pratik olarak öğrenebileceğin yöntem aklıma gelmiyor. Bende 1200 küsur kişilik liste var. Ve bir de bugüne kadar yapılan bütün etap bildirimleri var. Bunları burada paylaşma şansım yok. Ayrıca bir yolunu bulsam bile bu her hafta güncellemem gereken bir liste daha demektir ki, yardımcı olamayacağım. :KK34: Aklıma da "pratik" bir yöntem gelmedi şu anda.
Şöyle düşünüyorum, üye aday olduğunda, önce diskalifiye listesine bakıp sonra da daha önce yarışıp yarışmadığını sorarak ilk elemeyi yapıyorsunuzdur, diye düşünüyorum.
Zaten "yeni üye" bildirimi yaptığınızda ben kontrol ettiğim için öğrenmiş oluyoruz geçmiş bilgilerini. :KK34:
En azından her etap raporunda bu isimleri yazdığımda, takım kaptanları senin gibi geribildirim yaparsa daha sağlam gideriz.

Püsküütcüm öncelikle dikkatsizliğim için özür dilerim. :KK17: Etabı zaten belirtiyormuşsun. Şimdi fark ettim. :KK17:
O zaman yazıyorum; son mesajına göre:

257. etapta 5. takımdan ayrılan hasretttt ve CarpeNoctem diskalifiye olmuşlardır.

Bundan önceki 11. madde mesajlarını da en kısa zamanda kontrol edip haber vereceğim sana... :KK34:

Yuppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Ya varya bu hafta 2 kilo almasaydım ilk 10 a daha yakınmışım..Neyse Aralık 1 de nasılsa ilk 10 dayım bendee:KK52::KK52::KK52:

Hiç şekerlerimi yalnız bırakırmıyım hattta diğer şekerlerimi de çekerekten giricemm il 10 aaaaaaa:KK52::KK52::KK52:

Ellerine sağlık çukulatalı püsküütümmmmmmmm:KK69::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
tebrikler canım :119:

bireyselde yakında ben üst sıralara geçecem daha yarışmaya başlayalı 3 ayım bile dolmadan 15. sırada yerimi aldım :KK33:

278. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

DİSKALİFİYELER
11.madde gereği 254.etapta izne ayrılan üyeler diskalifiye olmuşlardır:
doga3
akrep-86
ozlemyb

254. etapta 5. takımdan ayrılan ozlemyb ve akrep-86 diskalifiye olmuşlardır.

-------

Benim takımımda başka 11. madde dikalifiyesi yok Püsküütcüm, tabi senin hatırlatmaları yapmaya başladığın tarihten itibaren...
Bundan sonra da zaten bizi ilgilendiren biri olursa cevap veririm. :KK34:

Bu arada herkese diskalifiye yazdım ama durumunu kontrol edip de yazdım, yanlış anlaşılmasın. :KK34:

Tamam notumu aldım Fundacım. İlk söylediğin kişiyi kesin diskalifiye olarak listede güncelleşmiştim. Kalan üç kişinin güncellemesini daha sonra yaparım.
Bilgilendirme için teşekkürler.

utanc verici ya.. Bu yarismada 2 yildir varim ve 2 yilda hala 78 kiloyum (arada 83,5 e ciktim tabi) Simdi gene 78im...

Ellerine saglik püsküüt:KK34:

ben söylememistim dimi o hasretim34 benim :KK1::KK1::KK1::KK1:

ben söylememistim dimi o hasretim34 benim :KK1::KK1::KK1::KK1:

Bak sen şu yaramaza! :KK53:
Niçün söylemedin ki?
Madem o halde, madem geç de olsa itiraf zamanı buyur o zaman:
Başlangıç bilgilerin şu anda değişti. :KK24:

01.05.09 / 79,50

Yalnız.. bir sorum var. hasretim34 ken hedef kilon 55 miş. mumu olunca hedefin 57 olmuş. Yoksa hedefini yükseltmek için mi nick değiştirdin sen? :KK60:

Geçerli hedef?

Son düzenleme:
Bak sen şu yaramaza! :KK53:
Niçün söylemedin ki?
Madem o halde, madem geç de olsa itiraf zamanı buyur o zaman:
Başlangıç bilgilerin şu anda değişti. :KK24:

01.05.09 / 79,50

Yalnız.. bir sorum var. hasretim34 ken hedef kilon 55 miş. mumu olunca hedefin 57 olmuş. Yoksa hedefini yükseltmek için mi nick değiştirdin sen? :KK60:

Geçerli hedef?

:KK1::KK1: nicin söylemedim bazi özel sebepler diyeyim :)

gecerli hedefim 57 ama cokda önemi yok cünkü benim bir karnem var zaten püsküütüm yenisini zaten alamiycam :KK34: hos 55 mis 57 ymis hayal gibi geliyo artik :)

KARAR DEFTERİNDEN ALINTI

11- Yarışmacıların izin hakları ile ilgili uygulama:
Yarışmacının izinli sayıldığı dönem 2 haftadan az olamaz.
Her yarışmacının yılda 6 kez izin kullanma hakkı vardır. Yıl tanımı her yılın Eylül ayının 28. günü başlar, bir sonraki yılın Eylül ayının 28. günü biter.
İzne ayrılan ve kendisinden 6 ay haber alınamayan üyeler diskalifiye edilir.

-----------

Püsküütüm canım...
Bu izin meselesini konuşurken sen "Zaten bir yılda 3 aydan fazla izin alan kişinin rejimle alakası yoktur." Benzeri bir cümle kurmuştun. Ben hep 3 ay (12 hafta) olarak hatırlıyorum izinleri. Ama karar defterindeki madde bu...

Takımımla uzlaşamadık...

Diyelim ki üye 4 hafta izin almış, dönmüş.

12-4 = 8 hafta izni mi kalmış oluyor?
Yoksa istediği uzunlukta kullanabileceği 5 izni daha mı oluyor?

Eğer haftalık uygulama yapıyorsak bu maddenin daha açıklayıcı olması gerekiyor sanırım, tam anlaşılamıyor.
Yok eğer istenildiği kadar kullanılabilecek 6 izin hakkı varsa da ben yanlış anlamışım demektir. :KK1:

KARAR DEFTERİNDEN ALINTI

11- Yarışmacıların izin hakları ile ilgili uygulama:
Yarışmacının izinli sayıldığı dönem 2 haftadan az olamaz.
Her yarışmacının yılda 6 kez izin kullanma hakkı vardır. Yıl tanımı her yılın Eylül ayının 28. günü başlar, bir sonraki yılın Eylül ayının 28. günü biter.
İzne ayrılan ve kendisinden 6 ay haber alınamayan üyeler diskalifiye edilir.

-----------

Püsküütüm canım...
Bu izin meselesini konuşurken sen "Zaten bir yılda 3 aydan fazla izin alan kişinin rejimle alakası yoktur." Benzeri bir cümle kurmuştun. Ben hep 3 ay (12 hafta) olarak hatırlıyorum izinleri. Ama karar defterindeki madde bu...

Takımımla uzlaşamadık...

Diyelim ki üye 4 hafta izin almış, dönmüş.

12-4 = 8 hafta izni mi kalmış oluyor?
Yoksa istediği uzunlukta kullanabileceği 5 izni daha mı oluyor?

Eğer haftalık uygulama yapıyorsak bu maddenin daha açıklayıcı olması gerekiyor sanırım, tam anlaşılamıyor.
Yok eğer istenildiği kadar kullanılabilecek 6 izin hakkı varsa da ben yanlış anlamışım demektir. :KK1:

Madde tam anlaşılamıyor, dediğin için aynı maddenin üzerinden gideyim önce sonra da sorunu yanıtlayayım.

"Yarışmacının izinli sayıldığı dönem 2 haftadan az olamaz."
Yani yarışmacı 1.etapta izne ayrılıp, 2.etapta dönemez. Bu maddenin sebebi, üye sırf kilo bildirmedi diye "izinli" yazılmasını önlemek.
Yarışmacı 1.etapta izne çıkar, en erken 3.etapta döner.

"Her yarışmacının yılda 6 kez izin kullanma hakkı vardır."
Yarışmacının izinli sayıldığı her dönem, "1 kez" sayılır. İzne çıktığı dönem sayılır, etap sayılmaz.

Sorunun cevabı:
4 hafta izinli kalan yarışmacı yıllık 6 kez olan izin hakkından 1 kezini kullanmış olur. Geriye 5 izin hakkı kalır.
İzin süresinin ne olduğuna bakılmaz.

Rica: Kafa karışıklığı doğduysa anlatım eksik demektir. Daha anlaşılır olabilmesi için öneri bekliyorum lütfen. :KK34:

Not: Minimum 2 haftadan yola çıkarak, 2 hafta x 6 kez : 12 hafta = 3 ay

Son düzenleme:
Madde tam anlaşılamıyor, dediğin için aynı maddenin üzerinden gideyim önce sonra da sorunu yanıtlayayım.

"Yarışmacının izinli sayıldığı dönem 2 haftadan az olamaz."
Yani yarışmacı 1.etapta izne ayrılıp, 2.etapta dönemez. Bu maddenin sebebi, üye sırf kilo bildirmedi diye "izinli" yazılmasını önlemek.
Yarışmacı 1.etapta izne çıkar, en erken 3.etapta döner.

"Her yarışmacının yılda 6 kez izin kullanma hakkı vardır."
Yarışmacının izinli sayıldığı her dönem, "1 kez" sayılır. İzne çıktığı dönem sayılır, etap sayılmaz.

Sorunun cevabı:
4 hafta izinli kalan yarışmacı yıllık 6 kez olan izin hakkından 1 kezini kullanmış olur. Geriye 5 izin hakkı kalır.
İzin süresinin ne olduğuna bakılmaz.

Rica: Kafa karışıklığı doğduysa anlatım eksik demektir. Daha anlaşılır olabilmesi için öneri bekliyorum lütfen. :KK34:

Not: Minimum 2 haftadan yola çıkarak, 2 hafta x 6 kez : 12 hafta = 3 ay

Ben acaba 3 ay olayını başka birinden mi duymuştum? :44:
İzin süresini saymıyoruz anladığım kadarıyla... Maddede bir hata yok o zaman Püsküütcüm. Öneriye de gerek yok.

1'er aydan 6 kere izne çıksa problem yok öyleyse... Bu da biraz fazla geldi bana ama... :44:
Belki de ilk öneriden sonra değiştirilmiştir kural, neyse...

Teşekkürler cevabın için. :)

Ben acaba 3 ay olayını başka birinden mi duymuştum? :44:
İzin süresini saymıyoruz anladığım kadarıyla... Maddede bir hata yok o zaman Püsküütcüm. Öneriye de gerek yok.

1'er aydan 6 kere izne çıksa problem yok öyleyse... Bu da biraz fazla geldi bana ama... :44:
Belki de ilk öneriden sonra değiştirilmiştir kural, neyse...

Teşekkürler cevabın için. :)

Fundacım benden duydun 3 ayı.. Mesajımın not kısmında açıkladım 3 ayı nasıl bulduğumu.

Doğru hatırlıyorsun. İlk öneride 6 kez değildi oya sunduğum. Bir kaç takımdan itiraz gelince, 6 ya çıkartarak yeniden oya sunmuştum.
Ya zaten bana kalırsa olay şu: Hep diyoruz, kilo vermek disiplin işidir. İzin konusunun gün gelip de böyle kullanılacağını bilseydim hiç başlatmazdım. Senede bir kez o da tatile çıkarken kullanılmalı bana göre. En azından ben öyle yaptım. Benim takımımdaki arkadaşlarım da öyle yaptı.
Ha ne olur, tatil için kullanır da bazen aksilikler olur o zaman da kullanır izin hakkını.
Ama misal izne çıkıyor sonra bir bakıyorsun KK ya giriyor. E neden izinlisin o zaman?
Ne kadar az izin, o kadar güzel kilo vermek, diye düşünüyorum.. Aksi örneğe de pek rastlamadım bugüne kadar.
Ben takım kuracak olsam tatil ve zorunlu sebep dışında hiçkimseye izin hakkı vermem.
Bu benim kişisel görüşüm tabii.. Seninle paralel düşünüyoruz, seninle aynı oranda ciddiye alıyoruz bazı şeyleri. Farkındayım. :KK34:

Yeri gelmişken izinle ilgili bir bilgi daha vereyim.
11. maddenin kabulünden sonra dosyama bir sütun daha ekledim. Rengi mavi olan bu sütunda yarışmacının izne çıktığı dönemi kaydediyorum.
Konuyla ilgili herhangi bir tereddüt halinde bana sorabileceksiniz.
Listem şu şekilde oldu:

mumuşum.. yeni kostümün uğur getirdi sana..
Yarışmaya giriş tarih ve kilosunu güncelleyince bireysel sıralamada 74. sıradan 35.sıraya zıpladın.
Sana motive olsun diye üşenmedim, düzelttim sıralama listesini.
Bu kıyağımı da unutma. Senden bu ay bu Cuma itibariyle 1.5 kilo vermeni bekliyorum. :KK71:

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...gune-kadar-kac-kilo-verdi-7.html#post27162462

oyy püsküütm ellerine saglik,simartiyon sen beni bu aralar :KK17: amma ne yaptin sen yaw 1.5 kilomu :KK53: ins diyim su ve yesil caya hücuumm :KK1::KK1:

Merhaba kızlar... Sanırım diyet gruplarında 1. olan kişi burada paylaşım yapıyor..

Bayramda hiç kaçamak yapmadım ne 1 tane baklava yedim ne de küçük bir çikolata veee en önemliside spor yaptımmm... bayram diye diyetimden vazgeçmedim karsılığınıda aldım... geç cevabım için hepinizde özürdiliyorum

X