Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Ben de dikkat edeyim bence:KK1::KK34:

Hayır olsun ficansım:KK16::KK16: Komşum olmanı çok isterdim canım:KK16::KK16: Yürürdük ne güzel:KK9::KK9::KK9: kahvaltılar ederdik ohhh misler gibi:KK16::KK16:
:KK60: pataklayayım seni de kaçamak yapma:KK60:
Ben de kaçamak yaparsam siz de beni pataklayın çıtırlar ficansım:112:
Reglimden dolayı oruca ara verince cozuttum 2-3 gün bakalım görcez cuma günü:KK9::KK9:

Keske canim ya ne guzel olurdu,evet bana iyi patak lazim bu gunlerde benim de duzen sasti,sahurda da canim birsey yemek istemiyor,bu gece uyuya kalmam insallah,yemek neyse de,susuzluk kotu

Ah su an birileride bana kahve yapsa gerci sevgili kocam guzel bakiyor sagolsun cok hastayim... Ev isleride kaldi bu yuzden Allahtan yemek vardi dunden ama biraz vitamin almak acisindan bolca meyve yedim bugun sabah klasik karatay sonra ikindide seftali nektarin kayisi (ve kacinilmaz ishal:KK66: ve keci peyniri aksamda corba ve taze fasulye azcik sarimsakli yogurt bide bogazim icin 1 kasik zencefilli bal var mecburen ;( bugun devamli uyudum ona ragmen cok halsizim. Siz hastayken neler yapiyorsunuz ?

Kurdelacim gecmis olsun canim,bol bol ilik limonlu su icebilirsin
:KK19::KK19::KK19::KK19: darısı başına canım benim:KK34: küçük propycil lafına gülmüştüm senin o da bıcır bıcır olur senin gibi:KK9::KK9::KK9::KK9: ne güzel:KK9::KK9::KK9::KK9:

Eşim de saz çalıyor:KK60::KK60: Sağol canımcım:KK54:
Menülerini bekliyom canım:KK9::KK9:

Özgür gezmiş tavukları gören yumurtalarını yiyebilen çıtırım şanslısın vesselam..
Demek daha önce salatalık yememişsin:KK60: afiyet olsun tatlım:KK16::KK16: Çok güzel anlatmışsın nasıl taze ve çıtırlar di mi:KK34:

Ohh masallah canim,aile boyu sanatcisiniz ne guzel

Merhaba hoşgeldin aramıza..
OMEGA 3 leri dışarıdan yeterince alamadığımız için hocamız öneriyor:
Omega-3 yağ asitleri sayesinde
Trigliseritler ve kolesterol düşer, böylece ateroskleroz ve buna bağlı kalp hastalıkları, kalp krizi ve akut inme riski azalır.
Bağışıklık sistemi güçlenir
Kansere karşı koruma sağlanır
Beyin, retina, sperm, cilt hücreleri güçlenir
Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur (diyabet için faydalı)
Kanı inceltir ve akışını kolaylaştırır, kanın pıhtılaşmasını önler
Yangı önleyici etkisiyle romatizmal hastalıklara karşı koruma sağlar

Anne-bebek sağlığında rolü

Omega-3 yağ asitleri, anne karnındaki bebeğin sağlıklı gelişimine aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:
Bebeğin beyin ve retina gelişiminin desteklenmesi
Erken doğum riskinni azaltılması
Hamilelik süresinin ve bebeğin doğum ağırlığının artırılması
Doğum sonrası depresyonundan korunulması
Omega-3 yağ asitleri ayrıca çocuğun matematik zekasının geliştirilmesine, okuma, telaffuz ve yazma beceresini artırılmasına yardımcı olabilir.

Zihin sağlığında rolü

Omega-3 yağ asidinin beyin ve sinir sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasındaki etkileri yapılan pek çok araştırmada ortaya konmuştur. Omega-3, beyin ve sinir sisteminde başlıca aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:
Depresyon tedavisini desteklemesi
Bunama ve Alzheimer hastalığı riskinin azaltmasına yardımcı olması
Ruh hali, konsantrasyon, bellek, dikkat ve davranış bozukluklarına karşı yardımcı olması
Saldırganlık azaltmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olması
Mizaç, tepkisellik ve kişilik üzerinde olumlu etkisi olması

Göz sağlığında rolü

Yüksek doz omega-3 alımı gözde yaşa bağlı olarak gelişen sarı nokta hasarları riskini önleyebilmektedir. Omega-3 yağ asitleri eksikliğinde, retinada görme fonksiyonunun azaldığı tesbit edilmiştir.

Kemik-eklem sağlığında rolü

EPA ve DHA’nın antienflamatuar etkisi vardır, ayrıca kas-iskelet sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde faydalı etkileri bulunmaktadır. Omega-3 kemik ve eklem sağlığında başlıca aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:
Kemiklerde kalsiyum toplanmasına destek olarak güçlenmelerinin sağlanması
Eklem iltihabı ve kıkırdağa zarar veren enzim aktivitesinin azaltılması
Eklemlerde hassasiyet ve sabah sertliğinin azaltılması
Romatoid artritli hastada ilaç ihtiyacının azaltılması

Kalp-damar sağlığında rolü

Yapılan araştırmalarda, omega-3 yağ asitlerinin dengeli alımının özellikle kalp ve damar hastalıkları açısından yararlı olduğu vurgulanmaktadır. Omega-3 tüketenlerde koroner kalp hastalığına bağlı ölümler daha düşük bulunmuştur. Omega-3, kalp ve damar sağlığında başlıca aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:
Kalp damar hastalığı riski olanların ya da bu hastalığa yakalanmış olanların kalp sağlığını korumaya yardımcı olması.
Damar sertliği oluşumunun yavaşlatılması
Trigliseritlerin kan düzeyini düşürülmesi
Kalp hastalıklarında "kötü kolesterol"ün (LDL) düşürülüp, "iyi kolesterol"ün (HDL) artırılmasıdır.
Kalp krizi sonrası felç, ikinci bir kalp krizi ya da ölüm riskinin azaltılması

Bulunduğu besinler
Omega-3 : Soğuk sularda yaşayan yağlı balıklar (somon balığı), Orkinos tipi ton balığı, uskumru, sardalya, hamsi, Keten tohumu yağı (%60), Ada çayı yağı (%54), Kivi (%52), Perilla(%58), Semizotu(%35) daha az oranlarda ceviz, badem, fındık, soya filizi, kuru fasulye, soya fasulyesi, nohut, mısır, mısır unu, çörek otu yağı, kanola yağı, soya yağı, tatlı patates, marul, lahana, brokoli ve diğer yeşil yapraklı sebzelerde bulunur.

bunları okumuştum sadece yediklerimizle karşılayabileceğimizi düşünmüştüm yanılmısım tablet kullanmaya başlayacağım

merhaba kızlar, bugün tüm evi temizledim çok yoruldum. iftardan sonra fena halde yorgun hissettim kendimi bende omega3 hapına başlayacağım. en azından yorgunluk hissimi giderebilrim:KK14: sahur ve iftarda malesef çok sayıda cıss yedim :18:yarın durumu düzelteceğim inşallah

selam arkadaslar haftasonu memleketten kardesım gelmıstı onunla takıldık yıyıp ıcıp(tabıkı ıftarda:))gezdık.dun aksam gıttı.ıftarlarımda pıde makarna pılav borek tarzı seyler yemıyorum ama kadayıf,sutlac,kunefe,gullac seklınde uzayan bır tatlı profılım var:)))) fakat sahur yapmıyorum bol su ve yesılcay ıcıyorum o yuzden sanırım cok artılarda olmuyorum.bu arada yarın bır tatıl koyune tatıle gıdıyoruz 10 gunlugune.pc yı goturcem wıfı den baglanırım buyuk ıhtımal.olurda gorusemezsekte allaha ısmarladık deyıp hepınızı opuyorum:KK54::KK54:

iyi geceler kızlar nasılsınız:KK16:
iftarda 4 ufak biber dolması(tamamen bulgurla yapıldı)
yarım kase taze fasulye
1 kase yoğurt
1 tabak salata
2 hurma,1 dolu avuç ceviz yedim,bolca çay içtim

propcıl canım allah en kısa zamanda sıfanı versın bebısım:KK16:

ıyınıyetlı dugunun en guzel annesı sen olacaksın ıddıa edıyorum:KK16:

leylakım yuruyuslere baslaman cok guzel bu konuda destek olalım bırbırımıze:KK16:

tylol canım daha yolun basındasın umutsuzlık yok salma kendını bız burdayız her an destek verırız:KK16:

fzgun burdayım canım yarın cıkıcam tatıle :KK16:

menulerin gayet guzel canım..bu gidişle düşlediğin kıyafetleri yakın bi zamanda alacaksın inşallah..:KK16::KK16:
inşallah canım benim...o günleri de paylaşırız burada:21:

selam kızlar
iftar da yediklerim
2 hurma
1 incir
yeşil mercimek yemeği
bol salata
yoğurt
biraz badem fıstık
bol bol su
1 şeftali

şimdi lessie ve call yapıcam

kızlar ben iftardan sonra regl oldum ....normalde sahura kadar hiçbişey yemem ama nedense canım hiç yoktan bişeyler atıştırmak istedi...:KK53:2 taze kayısı ve 1 kase fıstığı lüpledim gecenin bu vaktinde..:KK53:
6 gün kadar oruç tutamam ama 2 öğün ve yürüyüşle cumaya kadar telafi etmeye çalışacağım..

selam arkadaslar haftasonu memleketten kardesım gelmıstı onunla takıldık yıyıp ıcıp(tabıkı ıftarda:))gezdık.dun aksam gıttı.ıftarlarımda pıde makarna pılav borek tarzı seyler yemıyorum ama kadayıf,sutlac,kunefe,gullac seklınde uzayan bır tatlı profılım var:)))) fakat sahur yapmıyorum bol su ve yesılcay ıcıyorum o yuzden sanırım cok artılarda olmuyorum.bu arada yarın bır tatıl koyune tatıle gıdıyoruz 10 gunlugune.pc yı goturcem wıfı den baglanırım buyuk ıhtımal.olurda gorusemezsekte allaha ısmarladık deyıp hepınızı opuyorum:KK54::KK54:

iyi tatiller canım ...

kızlarrr hemen menümü yazıyorum::KK56:
sabah:09.00'da
2 haş yumurta
2 zeytin
keçi,tulum ve lor peyniri
domates
salatalık
nane

2. öğün:19.00'da
1 kepçe yeşil mercimek çorba
ciğer sote
keten tohumlu salata
2 y. kaşığı yoğurt

akşam yine arkadaşlarla dışarı çıktık.Latte (espresso ve süt) ile yırttım:21:
şimdide sütümü içerek geçmişi okuyacağım:KK14: bakalım neler olmuş:KK52::KK52:

jiilian ...amanın o da neyyy:KK53::KK53:
leslie,call,jillian kısslar ne çok form tutma şekli varmış böölee..hepsini sizin sayenizde öğreniyom valla:KK34::KK34:
:KK16::KK16:

öncelikle nice beraber ve mutlu,sağlıklı yıllar olsun inşallah canım..:KK16::KK16:
kaçamakları da unut gitsin..yiycen tabiisi bu özel günde :KK34::KK34:
bugün hiçbişey olmamış gibi devam edersin karataya olur biter :KK34::KK34:

:KK16::KK16::KK19::KK19::KK19::KK19:

belki bigün olur tatlım..niden olmasın.:KK34::KK34:
dünya küçük..şöölee bi ızgaralı,balıklı bi sofra..fasıl eşliğinde biraraya gelmişiz:KK53::KK53:...ben de sizin için söylerim beyaa bir iki parça..:KK24::KK24:
neden olmasın beyaa..:KK16::KK16::KK16::KK16:

Allah kavuştursun tatlım :KK16::KK16:
hayal etcem merak etme :KK76::KK76: sen den ala hayal arkadaşımı bulcem beyaa...:KK16::KK16:
hepiniz aklıma gelceğiniz eminim..:KK54::KK54:
çok seviyorum ben sizleri ve sizlerle olmayı beyaa :KK19::KK19::KK19:

bu arada dün gece 80 leri seyrettiğim de çok belli oluyor heralde :KK60: :KK60:

hoşgeldin canım..arada gel de ceee ee de bize böyle.. çok özletme kendini..

canımcım daha önceden de yazmıştım görmedin heralde..
Annen için sana Allahım kolaylıklar versin ve hep yardımcın olsun inşallah :KK16::KK16:
Fasıl eşliğinde bir araya gelmek... harika olurdu gerçekten, bir gün yaparız inş:KK16:
Canım ben de seni seviyorum, herkesi ayrı ayrı seviyorumEn Büyük KK
80 ler harika bea, keşke her gün olsa bea:KK52: :KK52:

Günaydın herkese..

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim..ama ev işi hala kesinleşmedi..evet biz çok beğendik ama iskanla ilgili sıkıntıları varmış.. araştırıyoruz şimdi..sonradan bize masraf çıkartacak ya da problem olacak bişey olur mu die..hala beklemede yani..hayırlısı olsun diyoruz..

Bu arada ramazan bana çok yaradı..artık 70 leri iftardan sonra bile görmüyorum..hatta en aç olduğum durumda iftardan önce 67 leri bile görmeye başladım..o yüzden çok mutluyum..şu anda net kilom 69 hem de iftardan sonra..bakalım cumayı sabırsızlıkla bekliyorum..kendi rekorumu kırabilirim..

İlk defa dün akşam iftarda çok kaçırdım..2 dilim pide yedim..normalde ucundan azıcık yiyordum..

Dün iftarım:
Tavuk suyuna çorba 1 kase
güveçte yumurtalı mantar (çok hafif oluyor..aşağıda tarifini vericem..)
2 tane çöp şiş tavuk ve köfteli
salata

Tatlı yemiyorum artık iftardan sonra..belki çok az meyve ve bol su ve soda..

Dün oruçlu olmama rağmen (oruçluyken ev ile pek ilgilenmem normalde ama artık daha fazla duramadım) dip köşe temizlik yaptım..ama çok susadım..

Yumurtalı mantar tarifi: (Ablamın bu seneki spesyeli.)
2 soğan yemeklik doğranır ve az z. yağ ile kavrulur..
içine yarım kilo temizlenmiş kültür mantarı eklenir ve kavrulur..
mantarlar su salıp çekince pişmiş ise 2 yumurta kırılıp iyice karıştırılır..
tuz ve baharat eklenip üzerine kaşar rendesi ile servis edilir..
(ablam pişince küçük güveçlere bölüp kaşarı ile birlikte fırına veriyor..çok da güzel görünüyor..)

hepinizi öptüm kızlar..kolay gelsin..
tarif için teşekkürler canım:KK16:
hımmm..anladım..ne okuyosun bu kadar surukleyici..:KK53::KK53:
zaten ben de kilomun surekli değişmesini keci peynirine baglıyom sanki biraz..ama hakkaten normal yemiyoruz yaw..:KK9::KK9:
ewet ya tartı aynen ben..:KK53::KK53::KK53:bu sabah kendimi zayıflamıs hissettim bi bakıyım nolmus ne bitmiş dedim ama bozuldu uyuz tartı..:84::84::84: dengesiz işte noolcak:KK43::KK43::KK43:
eceline susadı o..:KK47::KK47:
bugun aksam menu bildirimine baslıyorum ozaman sil bastan..walla hakedersem vur kafama cantayı...:KK53::KK53:
kayınpeder iyi canımcım cok sukur..adamın iki tane acık kalp ameliyatı war daha once..ve maalesef deli gibi sigara içiyor..onu kurtaran,su ana kadar oldurmeyen tek sey yuruyus..cok guzel yurur hergun..yoksa şimdiye coktan gitmişti..
soz weriyorum ozaman bu hafta hiç ama hiç kacamak yok..call a da başlıycam yuruyuse de..
ben de seni kontrol ederim ama haaa..cantanın büyüğünü yersin bak..:KK9::KK9:

sıkma canını..papişin dediği gibi cok fazla borek corek yapma misafirlerine..senin için onemli olan sen ve bebeğin..
bide kahvaltın cok az canım..

Canım ben yaz tatillerinde hep öyle kitaplara sararım, okul dönemi vakit bulamıyorum pek malesef. tatildeyken acısını çıkarıyorum:KK1: Şu an Ayşe kulin Veda'yı okuyorum
Tartı da senin gibi dengeyi kaybetmiş, bir ameliyatta ona lazım:KK52: :KK52:
Gözüm üzerinde bak:KK20: Nede olsa haftaya da Ankara'dasın çantadan kaçışın olmaz ona göre :KK52: :KK52:
call zevkli ama yorucu canım ben bıraktım, sen bırakma çok işe yarıyor. Ben bu sabah leslie 3 mil yaptım sonra mekik çektim.Yarın da havuzdayım bak sen de başla bakalım spora:KK52::KK52:

Dikkatli sür canım. Ben senin aksine çok severim uzun yolu. Hatta yalnız olunca daha da çok severim. Bağıra çağıra şarkı söylerim yalnız olunca. Neden yalnız olmam gerekiyor? Çünkü benim sesim çoook kötü:)))

Geçen gün hayal kurdum. Ankara'da buluşsak hepimiz birden. Ankara orta yerde kalıyor ya... Antep, Maraş, Balıkesir, İzmir, İst. hepimiz toplanmışız. Ben arabayla gelirdim. Ankara yolu güzel artık. Bikaç kişiyi de alırdım burdan. Toplaşıp gelirdik... Ay, ne güzel olurdu:)
Umarım en kısa zamanda bir buluşma yaparız harika olur:KK16:

Sana da günaydın canım. Yakalayamadım gerçi seni...

Ben de gelmek istiyorum. Soda içerim ben de, olmaz mı?

Benim nükleer tıp doktorum, ilk görüştüğümüzde sordu:
Sigara içiyor musun? Hayır.
İçki içiyor musun?Hayır.
Hiç mi? Hiç.
Sen boşa yaşamışsın be ya...
:))))
:KK52::KK52::KK52: çok güldüm yav:KK52::KK52:

Iftar menum. tas balik corbasi, 2 tane hurma, biraz haslanmis et yemegi,
4 tane kücük patates salata,
su, cay.

Bunlari yememe ragmen actim.
Bende 1 avuc badem 1 muz yedim.:KK70:

menu bildirimi

1.öğün
2 ozgur gezmiş tavuk yumurtasından kasap sucuklu omlet..---ozgur gezdiklerini apattmanın penceresinden gorebiliyorum:KK9::KK9:
1 adet salatalık--kıraç toprakta,kuyu suyuyla ve ilaçsız yetişmiş--galiba ben daha once salatalık yememişim..
yarım adet domates
10 adet ew yapımı yeşil zeytin
küçük bi cay bardagı yeni kırdıgım ceviz
beyaz peynir ve keçi peyniri--miktar belirtemem..:18::18::18::18::18::18:
ve bi demlik cayy

2.öğün

1 bucuk kase modifiye edilmiş Asyaateş corbası--enfes bişiydi
1 tabak sebze güveç
1 kase yogurt
Ohhb ohhh maşallah kahvaltı tam bir karatay olmuş doğal doğal:KK52::KK52::KK52:
afiyet olsun canım:KK16:
peynirde miktar önemli ama, ben de çok yiyorum kesin ondan aldık kiloyu. :KK1: İçindeki tuzda etkili olabilir:KK1::KK1:
Çorbayı beğenmene sevindim canım tekrar afiyet olsun.
Bak yaz böyle menülerini ki görelim kaçamak var mı yok mu:KK52::KK52:

Evet canim,bizimkilere karatayi kabul ettiremedim bir turlu,ama anlatmaya devam ediyorum gene de,ben de aft cok olurdu,4 aydir hic yoktu,10 gundur tatlilar eklendi menulerime ve bugun gene kucuk bir aft cikti agzimda,seker resmen bizi zehirliyor,60 da olabilir,ama simdi yuruyemiyorum diye fazla asagi cekmiyorum, ramazan bitince yuruyus ve calla devam edicem,tam fit olacagim

canım bendede aft cok çıkardı agzımda felan...uzun zamndır karataya baslayalı cıkmıyodu dediğin gibi tatlı hamurişi biraz tüketeyim hemen çıkıveriyo spor yapmakta iyi geliyo ramazan bitsinde inş. karataya tam gaz devam...

karcıcegı sende hosgeldın aramıza..
gercekten ekmek yememek cok onemlı..
merak etme zamanla sende kılolarının nasıl gıttıgını anlamıyacaksın..

canım ben 3 ayı geçyor karatayla besleniyorum kilolarımdan kurtuldum hedefim 63 dü sünra 60 yaptım 1kilom kaldı onuda vereyim mezun olucam inş...darısı yeni başlayan bütün arkadaşlarıma inş..ama mezun olsamda buradan ayrılmam burdaki arkadaşlarımı cok seviyorum..

Sahur
- 1 haslama yumurta
- Yulaf
- Salatalik, havuc, yesillik
- 7 zeytin
- Sut
- 2 ceviz
Omega-3, Vitamin ve Mineraller

60 dakika yuruyus

Iftar
- 3 kofte, yarim dolma
- Coban salata, patlican salata