Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Laydcim.. Akrep çok eski yarışmacılarımızdan. Ve ben onun bugüne kadar yarışma kurallarına "bilinçli" olarak riayet etmediğine hiç şahit olmadım. Benim mesajıma da cevap vermemesi ilk defa oldu, her zaman ilk okuyanlardandır. Genel bir tartışmada ilk fikir belirtenlerdendir.

ah canım benim:KK69: seni çok seviyorum yaa
bu aralar ban yardımcı olan herkesler tatilde ve ben tek kaldım :KK4: kaç parçaya bölünüyorum bi bilsen ama dediğim gibi son anda oluşan ve üst üste gelen terslikler işte yapıcak bişii yok maalesef:KK50:
ben mesajını görmedim hemen buraya koştum takıma bile uğramadan hemen bakıyorum bildirilerime şekercim:KK55:

akrebi bende merak ettim ya iki gündür hiç girmedi kk ya. interneti falan kesiktir inşallah yoksa mutlaka gelirdi :26:

ahh tatlım sorma neler geldi başıma:KK31:
insanlar evine dinlenmeye gide ama ben sürprizlerle dolu bir dünyaya gidiyorum resmen
tabii hep dolu tarafından bakınca stres olmuyorum en azından bakalım bugün ne sürprizler bekliyor diye heyecan yapıyorum aksine:KK1:
tel bıraktın ama sana da dönemedim tatlım ama dönücem en kısa zamanda inş..

Son düzenleme:
263. ETAPLA İLGİLİ OLARAK:

GENEL
Ayda bir hazırladığım Bireysel Derece Listemizi, link yardımıyla inceleyebilirsiniz.
Listede hata varsa lütfen uyarınız. :KK14:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...gune-kadar-kac-kilo-verdi-6.html#post25342708

2.TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 2.takıma isabet etti.
Etap listenizde takım yüzdeniz %0.76 görünüyor.
Oysa benim yaptığım hesaba göre yüzdeniz %0.71 :44:
Fark nereden kaynaklanıyor, kontrol eder misiniz lütfen?
Kontrol listem şu şekilde:
2. TAKIM
akrep33 ( 68,9 / 68,3 / 0,6 / 0,87% )
banusultan ( 62,5 / 62,5 / 0 / 0,00% ) geri dönmek üzere ayrıldı
aybüke07 ( 67 / 67,5 / -0,5 / -0,75% )
genic ( 58,6 / 58,2 / 0,4 / 0,68% )
bahiresemanur ( 73,7 / 73,4 / 0,3 / 0,41% )
rukgus ( 88,2 / 88,2 / 0 / 0,00% )
bulbul ( 65,6 / 65,3 / 0,3 / 0,46% )
kelebekcearzum ( 89 / 85,4 / 3,6 / 4,04% )

2. TAKIM YÜZDELER TOPLAMI: 5,72%
2. TAKIM YARIŞMACI SAYISI: 8
2. TAKIM YÜZDE ORTALAMASI: 0,71%
7. TAKIM
Herhangi bir ihlal yok, sırf meraktan soruyorum. Listenizde bazı yarışmacılarımızın yanında "izinli" yazarken, bazılarının yanında ise "geri dönmek üzere ayrıldı" yazıyor.
Bu iki açıklama, farklı durumlar için mi kullanılıyor? Öylesine mi denk geldi? :KK34: :KK55:

cidden kendi kendimi kutluyorum nasıl başarmışım:KK1:
evet 0,71 sonuç ama mutlaka yazım yanlışıdır kuşum yaa:26:

Ohh ne güzel olmuş buralara güzel bir hava estirmiş birileri... :KK16:
Ben de dün pisiq'in karnesini hazırlarken, bundan önce senin karneni hazırladığımı hatırlamıştım. Kulaklarını fazla mı çınlattım nedir? :KK52:
Kilo baskısını atmakla ilgili söylediklerin sahiden de ciddiye alınması gereken şeyler..
Ellerine sağlık canım.
Koruma döneminde de keyfinin yerinde olmasına çok sevindim. :nazar:

Özletme kendini..

Hemen telepati ile hissettirmişsin bana püsküüt'ümm ..
Ne kadar sık giremesem de bu sıralarda sizi unutmadım bilin yanii :KK16:

Darısı tüm yarışmacıların başına, istediğimiz gibi çıtır olup sonra böyle ziyarete gelelim ..

merhaba arkadaşlar... ben 2.takımdan kelebekcearzum.. yani arzu... kaptanım hatfanın bieysel 1.sinin o haftaki maratonunu paylaşması gerektiği uyarısı yaptı hemen dedim... kısaca özetleyeceğim.. ilk olarak mevsim meyve ve sebzelerini tercih ettim en çokta yeşil renkli olanları tükettim.. her öğünde proteğin ve vitamin içeren besinleri ihtiyacım kadar menülerime ekledim... şekeri meyveden tuzu peynirden ve ekmekten almayı tercih tettim... diyet ve hazır ürünleri kesinlikle kullanmadım bol bol su tükettim. doğadan gelen her şeyi olduğu gibi yeme ve içme taraftarı oldum... kısacası 1 aydır yürüdüğüm bu yolda hep enerjik hep neşeli ve asla insanların baltalamalarına aldırmadan ve herkesin kendini beslenme uzmanı sandığı çevremde kendi vücudumu tanıyıp onun istediklerini yeteri kadar ona vererek beynimde kazandığım bu başarı benim en güzel ödülüm oldu. 95,5 ile başladığım bu yola kaptanımın sağlıklı uyarıları takım arkadaşlarımın sonsuz desteği ile 82,20 ile devam ediyorum.. herkese sağlıklı günler olsun...

merhaba arkadaşlar... ben 2.takımdan kelebekcearzum.. yani arzu... kaptanım hatfanın bieysel 1.sinin o haftaki maratonunu paylaşması gerektiği uyarısı yaptı hemen dedim... kısaca özetleyeceğim.. ilk olarak mevsim meyve ve sebzelerini tercih ettim en çokta yeşil renkli olanları tükettim.. her öğünde proteğin ve vitamin içeren besinleri ihtiyacım kadar menülerime ekledim... şekeri meyveden tuzu peynirden ve ekmekten almayı tercih tettim... diyet ve hazır ürünleri kesinlikle kullanmadım bol bol su tükettim. doğadan gelen her şeyi olduğu gibi yeme ve içme taraftarı oldum... kısacası 1 aydır yürüdüğüm bu yolda hep enerjik hep neşeli ve asla insanların baltalamalarına aldırmadan ve herkesin kendini beslenme uzmanı sandığı çevremde kendi vücudumu tanıyıp onun istediklerini yeteri kadar ona vererek beynimde kazandığım bu başarı benim en güzel ödülüm oldu. 95,5 ile başladığım bu yola kaptanımın sağlıklı uyarıları takım arkadaşlarımın sonsuz desteği ile 82,20 ile devam ediyorum.. herkese sağlıklı günler olsun...

süpersin meleğim benim:KK16::nazar:
azmin hepimizn örneği olsun ve daim olsun
umarım sağlıkla ve sabırla hedefine de ulaşırsın:KK19:
tebrikler şekercim:KK16::KK16:

Son düzenleme:
ayy kızlar kusura bakmayın yaa
cuma işten çıkıp eve gittim bir telefon şehir dışından misafirler gelicekmiş
gece otogardan aldık tabii epeeey bekledikten sonra:KK25: Otobüsün tekeri patlamış yolda o yüzden geciktik tabii bekleme stresini hiç söylemiyorum:KK4:
Düşünün 22:30 da evden çıktık gecenin ikisinde misafirlerle eve geldik..
Cumartesi sabah erkenden gelirim bir şekilde dedim misafir kadınlardan birinin kusma nöbetleriyle acilde açtık gözümüzü:KK53: Yolda yediği dokunmuş sanırım dr. öyle dedi:KK15:
Yani şaka gibiydi resmen tabii hiç gelemedim işyerine o telaşelerin arasında takımdaki telefon açabileceğim kızlarda yola çıkmıştı tatile diye
özetle tüm çabalarım çözümsüz kaldı
tekrar kusura bakmayın
pazartesi yoğunluğu demiyorum hemen bakıyorum listelere:126:

akrepcim çok geçmiş olsun. Valla zor bir gece geçirmişin.

ellerine sağlık canım:KK16:
sizin liste zamanı da ben yaparım artık olurmu:KK19:
aslında içeriği bilmeden böyle iğneleyici sözcükler kullanılmasa daha da şık olurdu öyle dimi canım:KK34:

İğneleyici söz kullanılmasa daha iyi olurdu demişsin, haklısın ön yargılarımızdan kurtulamıyoruz ne yazık ki... Liste zamanlarımızı da değişmemize lüzum yok, karşılık bekleyerek yapmadım. Düşünmüş olman ve böyle bir teklifte bulunman da yeterli. Geçmiş olsun bu arada sıkıntılı bir gün geçirmişsin, aksilik üst üste gelmiş...

akrepcim çok geçmiş olsun. Valla zor bir gece geçirmişin.
çok sağol canım benim:KK16:

İğneleyici söz kullanılmasa daha iyi olurdu demişsin, haklısın ön yargılarımızdan kurtulamıyoruz ne yazık ki... Liste zamanlarımızı da değişmemize lüzum yok, karşılık bekleyerek yapmadım. Düşünmüş olman ve böyle bir teklifte bulunman da yeterli. Geçmiş olsun bu arada sıkıntılı bir gün geçirmişsin, aksilik üst üste gelmiş...

hem de nasıl canım ya:KK31: cumadan başlayan bir aksilikler zinciri
sanki liste yapmama engel olmak için sıraya girmişlerdi:90:
yaptığın iyiliği çiçek sepetine attım şekercim orda kök salıp senin için çiçek açacağı günü beklicek :KK71:

Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti;geri dönen üyelerin kilolarının/yüzdelerinin bölünmesiyle ilgili bir farklılık var.Bazılarımız ''2 etap'' izinli olan üyenin kilosunu 2 ye bölerken,bazıları 3 e bölüyor :26: Acaba benim bilmediğim bir durum mu var bununla ilgili diye düşünerek,buraya yazmadan önce yine karar defterine koştum.baktım gördüm ki farklı bir şey yok ya da benim gözümden kaçan bir yazı yok gibi..2 etap olmayan üyenin kilosunu 3 e bölme olayını da çok anlamsız bulmuyorum aslında.şöyle ki; 1 etap izinli olan üyenin kilosunu da 2 ye bölüyoruz,2 etap izinli olanınki ni 2 ye bölüyoruz ya da işte dediğim gibi 3 e bölüyoruz.Ya bazılarımız bir şeyleri yanlış yapıyoruz ya da benim bilmediğim bir şey var.aydınlatırsanız çok sevinirim.yarın izinden dönmüş olan arkadaşlarımızı da listeye ekleyeceğimiz için önemli
Teşekkürler :KK16:

Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti;geri dönen üyelerin kilolarının/yüzdelerinin bölünmesiyle ilgili bir farklılık var.Bazılarımız ''2 etap'' izinli olan üyenin kilosunu 2 ye bölerken,bazıları 3 e bölüyor :26: Acaba benim bilmediğim bir durum mu var bununla ilgili diye düşünerek,buraya yazmadan önce yine karar defterine koştum.baktım gördüm ki farklı bir şey yok ya da benim gözümden kaçan bir yazı yok gibi..2 etap olmayan üyenin kilosunu 3 e bölme olayını da çok anlamsız bulmuyorum aslında.şöyle ki; 1 etap izinli olan üyenin kilosunu da 2 ye bölüyoruz,2 etap izinli olanınki ni 2 ye bölüyoruz ya da işte dediğim gibi 3 e bölüyoruz.Ya bazılarımız bir şeyleri yanlış yapıyoruz ya da benim bilmediğim bir şey var.aydınlatırsanız çok sevinirim.yarın izinden dönmüş olan arkadaşlarımızı da listeye ekleyeceğimiz için önemli
Teşekkürler :KK16:

doğrusu 2 ye bölünmesidir tatlım..adı üstünde 2 etap izinli ve üçüncü etap zaten kilo bildirimi yapıyor:KK19:

Saphiracım.. Örnek vererek açıklayayım.

1.etapta üye kilo bildirimi yapmadı veya izinli. Elde var 1.
2.etapta durum stabil. Elde var 2.
3.etapta da durum stabil. Elde var 3.
4.etapta döndü. Döndü ama, hangi gün döndü?

İşte burada sanırım senin dediğin farklılık meydana geliyor. Şöyle ki etap dediğimiz koskoca 7 günden oluşuyor. Cuma günleri de bir önceki etabın son günü, bir sonraki etabın ilk günü.

Örneğimize geri dönelim. Elde var 3 ken 4.etap başladı. Yani Cuma. Sözkonusu üye Cumartesi günü geri döndü. Bu üyenin kilosunu 3 e böleriz.
Üyemiz diyelim ki Perşembe günü döndü. Yani neredeyse 4.etap bitmek üzereyken.. Bu durumda da 4 e böleriz. Dolayısı ile bu hesapta "gün" önem kazanıyor.

Saphiracım.. Örnek vererek açıklayayım.

1.etapta üye kilo bildirimi yapmadı veya izinli. Elde var 1.
2.etapta durum stabil. Elde var 2.
3.etapta da durum stabil. Elde var 3.
4.etapta döndü. Döndü ama, hangi gün döndü?

İşte burada sanırım senin dediğin farklılık meydana geliyor. Şöyle ki etap dediğimiz koskoca 7 günden oluşuyor. Cuma günleri de bir önceki etabın son günü, bir sonraki etabın ilk günü.

Örneğimize geri dönelim. Elde var 3 ken 4.etap başladı. Yani Cuma. Sözkonusu üye Cumartesi günü geri döndü. Bu üyenin kilosunu 3 e böleriz.
Üyemiz diyelim ki Perşembe günü döndü. Yani neredeyse 4.etap bitmek üzereyken.. Bu durumda da 4 e böleriz. Dolayısı ile bu hesapta "gün" önem kazanıyor.

Püsküütçüm birkaç kez okudum ama anlamadım :44: sonuç olarak kaptanın insiyatifine mi kalmış oluyor bu durum?etabın erken döneminde katıldıysa 3 e,daha geç geldiyse 4 e mi bölüyoruz?

CUMA zayiflama YARIŞMASI 265. ETAP SONUÇ LİSTESİ
6 TEMMUZ-13 TEMMUZ

***1. TAKIM 265. ETAP***

saphire ( 63,3 / 62.5/0.8/%1.26)
hepbera_ ( 64,6 /64.6/0/%0)
rebirth_ ( 71 /70.5/0.5/%0.70)
sebnemguducu ( 67,6 /65.6/2/%2.96)
darlingim ( 85,1 /84.1/1/%1.18)
askarpay ( 65,9 /65.2/0.7/%01.1)
sea44 ( 72,5 /71.6/0.9/1.24)
amancia(77.2/76.9/0.3/%0.39)yeni üye hedef 60 (Ilk basladigi kilo 79.6)
MuMu85(72.8/77.1/-0.72/%-0.98)) 259.Etapda ayrilmisti kilosu 6 ya bölündü

1. TAKIM ORTALAMASI : %0.87

Son düzenleme:
Püsküütçüm birkaç kez okudum ama anlamadım :44: sonuç olarak kaptanın insiyatifine mi kalmış oluyor bu durum?etabın erken döneminde katıldıysa 3 e,daha geç geldiyse 4 e mi bölüyoruz?
Tatlıcım inisiyatiften ziyade mantığa dayanyor aslında..

Mantığımızın temeli de şu:
Eskiden ne yapıyorduk biz, bir hatırlayalım. O zamanlar bu uygulamamız yoktu. Daha doğrusu akıl edememiştik. Arkadaşlarımız izne ayrılıyor, 3-4 hafta geçiyor dönüyor. Ama bu arada diyete devam ediyor kilo veriyor sonra bir geliyor ve onca zamanda verdiği kiloyu tek seferde vermiş gibi görünüyor ve haksız bir şekilde hem kendi yüzdesini hem de takım yüzdesini yükseltmiş oluyor.

Bu haksızlığın önüne geçmek için böyle bir kural uygulamaya sokuldu. Sebebi anlattım ki mantığı daha kolay kurabil diye..
Dilerim düşüncelerin netleşmiştir şimdi.

Dipçik Not: Bu mantık tersinde de geçerli. Ara veriyor ama bu seferde kilo alıyor olsun. Eskiden kilo alarak döndüğünde bu sonucu eksi olarak etkiliyordu. Takım arkadaşlarının zor bela verdiği gramlar, bu eksi hesap uğruna kümülatif olarak değer kaybediyordu. Oysa bu kuralımızla, alınan kiloyu da bölüyoruz ki yine ortada haksızlık olmasın.

6 TEMMUZ-13 TEMMUZ​

***1. TAKIM 265. ETAP***

*** 9. Takım 265. Etap Sonuçları ***

Fadime02:KK43:93/95/-1,2/%-1,28)
Mursh: (84,5/84,7/-0,2/%-0,24)
Nagieymen(65,5/66/-0,5/%-0,76)
Doksanaltmısdoksan(61,9/62,8/-0,9/%-0,78)
graphicdesigner(63,2/63,3/-0,1/%-0,16)
Nora (67,4/67,4/0,0/%0,00)
Yirmi (86/87/-1,0/%-1,16)
antsibel (63,5/67,1/-3,6/%-5,67)

9.Takım Toplam % -1,25

Son düzenleme:
Tatlıcım inisiyatiften ziyade mantığa dayanyor aslında..

Mantığımızın temeli de şu:
Eskiden ne yapıyorduk biz, bir hatırlayalım. O zamanlar bu uygulamamız yoktu. Daha doğrusu akıl edememiştik. Arkadaşlarımız izne ayrılıyor, 3-4 hafta geçiyor dönüyor. Ama bu arada diyete devam ediyor kilo veriyor sonra bir geliyor ve onca zamanda verdiği kiloyu tek seferde vermiş gibi görünüyor ve haksız bir şekilde hem kendi yüzdesini hem de takım yüzdesini yükseltmiş oluyor.

Bu haksızlığın önüne geçmek için böyle bir kural uygulamaya sokuldu. Sebebi anlattım ki mantığı daha kolay kurabil diye..
Dilerim düşüncelerin netleşmiştir şimdi.

Dipçik Not: Bu mantık tersinde de geçerli. Ara veriyor ama bu seferde kilo alıyor olsun. Eskiden kilo alarak döndüğünde bu sonucu eksi olarak etkiliyordu. Takım arkadaşlarının zor bela verdiği gramlar, bu eksi hesap uğruna kümülatif olarak değer kaybediyordu. Oysa bu kuralımızla, alınan kiloyu da bölüyoruz ki yine ortada haksızlık olmasın.

Sebebi biliyorum zaten ve çok çok doğru buluyorum!...hangi takıma hangi üyenin gün olarak erken mi geldiğini ya da geç mi geldiğini bizler bilemeyiz ki :26: bence bu konuyla ilgili net bir karara varıp,karar defterine eklenmeli.Çünkü şu durumda benim kafamda netleşmiş olsa da,ortada haksızlık yaşanabilecek bir açık var demektir.0.01 ile dereceler değişebiliyor,bunu düşünerek yazıyorum,yoksa çok küçük farklar normalde önemli değildir :KK42:

6 TEMMUZ-13 TEMMUZ​

***1. TAKIM 265. ETAP***

***5. TAKIM 265. ETAP***

tunituni (74,5 /73,7/ 0,8 /%1,07)
elifezgi ( 68,9 /68,5/ 0,4 / %0,58 )
buffy26 ( 69,4 /68,9/0,5 / 0,72%)
maway ( 71 / / %)
geri dönmek üzere ayrıldı.
seng ( 49,2 /48,5 / 0,7/%1,42)
berivannnn26 ( 79,8 /79,5/0,3 /0,38 %)
benim ruyamsensin ( 56,5 /56,0 /0,5/ %0,88 )

5. TAKIM ORTALAMASI: %0,72

*** 9. Takım 265. Etap Sonuçları ***

Fadime02:KK43:93/95/-1,2/%-1,28)
Mursh: (84,5/84,7/-0,2/%-0,24)
Nagieymen(65,5/66/-0,5/%-0,76)
Doksanaltmısdoksan(61,9/62,8/-0,9/%-0,78)
graphicdesigner(63,2/63,3/-0,1/%-0,16)
Nora (67,4/67,4/0,0/%0,00)
Yirmi (86/87/-1,0/%-1,16)
antsibel (63,5/67,1/-3,6/%-5,67)

9.Takım Toplam % -1,25

X