Çocuk sahibi olmayı istememek

Peki canım gerçekten sen hiç pişman olmadın mı sonradan?? Tüh ben niye sevdiğim adamı bu sebepten kaybettim ki diye kendini hiç sorguladınmı???

sorguladım elbette.
ama her seferinde aynı noktaya vardım.
istemediğim noktasına.
bu konunun da en baştan konuşulması gerektiğini düşünürüm hep.
sevgimi hep feda etmek zorunda kalmışımdır.
kendi sabit fikirlerimi yenemiyorum.
çünkü yenmem gerekmiyor gibi geliyor.

bu konu neden ruh hastalıkları bölümünde cidden? sırnaşık şey
bir aydır yok tartışma canım.
aa eski konulardan ararsan kesin bulacaksın.
hatta çocuk istemiyoruz diye çok ağır laflar işitmiştik.
biri bana senin rahmin yok mu bile demişti.

sorguladım elbette.
istemediğim noktasına.

Bende senin gibiyim bazı konularda sabit fikirliyim.
Bu konuda haklı olduğuma çooooooook inanıyorum.
Sana rahmin yokmu diyen şahsa sende senin aklın varmı???? diye sormadınmı

zaten öyle düşünüyorsan çocuğun olması büyük yanlış çünkü gerçekten anne olmak isteyenler olsun çok büyük fedakarlık istiyor annelik s,iz istemiyorsunuz ve dünyaya getirmiyorsunuz bence çok doğru bir hareket tebrikler

hayır hayır olayı ben çözdüm. Aslında biz yanlış bölümde konuyu açtık. Kadın ve çocuk sağlığı bölümünde bu konuyu açmış olmamız gerekirdi. Farklı görüşleri de duyardık böylece. O bölümde ülkemin doğurgan(!!!!!) bu dünyaya sadece doğurmak ve çocuk büyütmek için gelen üstün kadınlarıyla(!!!!!!!!!!!!!) buluşma imkanı bulurduk. Belki bizim afaroz edilmemizi ve ülkeden gönderilmemizi isterlerdi haaa??????

zaten karşı fikirlerini söylediler ve tartışmalar çıktı
ama biz tartışma istemiyoruz
fikir değiştirmek de sadece bizim gibi insanlar varmış deyip destek oluyoruz birbirimize
bence o mutlu ve çocuklu kadınların bu konuda yerleri yok onlar doğurma kararı vermiş zaten
biz ise dünyaya çocuk getirmeme kararı

Zelihacım bak böyle diyorsun ama farkına varmadan polemiklere zemin hazırlıyorsun :KK1: İtiraz eden neden etsin ki gelip de? Hem bir arkadaşın da dediği gibi konuyu bulamamışlardır, psikolojik sorunların altında yer alıyor bu konu.Ama bence bulamadıkları daha iyi, şahsen birisi gelip de "ben bebişlere bayılıyorum, ayyy canlarım benim, onlarsız dünya düşünemiyorum" filan dese gıcık olurum şahsen. Kavga çıkmaması için böylesi daha iyi :KK1:

Bende senin gibiyim bazı konularda sabit fikirliyim.
Bu konuda haklı olduğuma çooooooook inanıyorum.
Sana rahmin yokmu diyen şahsa sende senin aklın varmı???? diye sormadınmı

gerekeni yaptım canım ona. :))

her neyse bu sabit fikirlilik mi kararlılık mı acaba?
altta korku yattığını söylüyorlar, doğurma korkusu filan.
sanmıyorum ben.

Yalnız kızlar benim dikkatimi şu çekti. Biz burda hararetli hararetli konuyu tartışırken , fikirlerimizi söylerken ve çocuk yapmama kararında uzlaşmaya doğru giderken; bize hemen hemen hiç kimse müdahale etmedi, ne biliyim büyük tepkiler almadık. Anne olanlar, anne adayı olanlar veye anne olmak isteyenler bize karşıt fikir hiç sunmadılar.Acaba onlarda mı bizimle aynısını düşünüyo da fakat bunu söyleyecek cesaretlerimi yok dersiniz???????Yada artık çocuk doğurdukları ve geri dönüşleri olmadıkları için bizim gibi fikirlerini açık açık söyleyemiyorlar???
evet çocuğu olduğu için demeyenler vardır gerçi kazayla gebe kalan var onlar rahatça diyebilir nede olsa isteyerek yapmadılar demi ama ne bileyim belkide keşfetmedi burayıkaydirigubbakcemile3
"Anam yoksa bunlar kafayı yemiş" deyip bizi kendi halimize mi bıraktılar ya:)))))))))))))))))))))))))))))

kız niye kafayı yiyelim :mymeka:gayet normal bişey yani

sorguladım elbette.
istemediğim noktasına.

benneyaptımkiçocuk istemeyenin rahmimi olmuyomuş ne alaka :kızgın:baya kızdım yani ayrıca konu yanlış yerde hakikaten

locam annanemin çok güzel bi özlü sözü geldi aklıma
biz hemen hemen en azımız 1 yıllık evli 8 genç kuzeniz kızlı erkekli
çocuk yapmayı düşünmüyo gibi herkes
en son isyan etti pamuğum
kuzularıımmmm baharınız soldu soyumuz kurudu
yapın birer uşak şanımız yürüsün.sempatiksalakcinni
e be ananem senin şanın sürüsün diye nasıl yapalım çocukkaydirigubbakcemile3

anamm bu konu ruh sağlığı bölümünde
çok pis oyuna geldim bi insan kendini bu kadar da belli etmez ki amasempatiksalakcinni

herkese günaydınnnn,konu yanlış yerde diyosunuz,bir karara varalım,nereye taşıyacağımıza,ve taşıyalım arkadaşlar,ve tartışmayada gerek yok,başedemeyız,ve kırıcı oluyoruz,hayatımızda yeterınce tartışıyoruz,karşıt görüşlerle,zaten yeterınce ağır laf işitip,ağır laf söylıyoruz,şurda bızbızeyız,boşverin,aman gelmesınler,zaten ben forumu açarken,istemeyen varmı diye açmıştım,valla dün arakadaşım aradı,2 çocuğu var,kocası evlenmeden 4 çocuk diyordu,şimdi diyomuşki,ne diye yaptık,bilsem yapmazdım:)maddi durum falan iyi yanı,ama sesleri bile rahatını bozuyomuş:)

haa galatasaray mezunu,alman üniveristesini 2. bitiren,karısına aşık,çok zengin bir tanıdığımız var,70 yaşında,dünyayı gezmış,çiçekten böcekden hoşlanan,terazi burcu,uyumlu bir ahbap,

sohbet ettik,dünyayı gezdın falan bu kadar çok para,pişmalığın keşke varmı dedim,bir daha dünyaya gelsem asla çocuk sahıbı olmam dedi:)

3 oğlu var,hepsi iyi yerlerde,ama ....işte

haa galatasaray mezunu,alman üniveristesini 2. bitiren,karısına aşık,çok zengin bir tanıdığımız var,70 yaşında,dünyayı gezmış,çiçekten böcekden hoşlanan,terazi burcu,uyumlu bir ahbap,

sohbet ettik,dünyayı gezdın falan bu kadar çok para,pişmalığın keşke varmı dedim,bir daha dünyaya gelsem asla çocuk sahıbı olmam dedi:)

3 oğlu var,hepsi iyi yerlerde,ama ....işte

Nedenlerini de söyledi mi? Sordun mu ya da?Azcık detaylı anlatsalar çok daha faydalı olurlar bence çocugu halde böyle deme yürekliliğini gösterebilenler.

X