Sadece ağlıyorum..!! :(

coolfire

Rabbim Hamdolsun..!!
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2009
677
157
Merhaba kızlar;

Oysa ki ne kadar da heyecanla,bambaşka hayallerle başlamıştım güne.Sevdiğim adam sonunda ailemle tanışmaya geliyor(ailecek tabi)..Hazırlıklar çoktan başlamış,elimi kesmeler çorabımın yırtılması vs vs.ters giden hertürlü şeye aldırmıyordum çünkü mutluydum..Neyse şükür geldiler hoş karşıladık,sohbet muhabbet,ikramlar fln çok güzeldi taa ki insanlar gidene kadar.Hiç beklemediğim bi cevap almıştım babam ve annemden."Hayal ettiğimiz profile hiç uymadılar,sevgilim kilolu dediler yanına yakıştıramadım,Ailesi özentisiz gelmiş vs vs"
başımdan kaynar sular döküldü akannehir kilo nedir ya verilir oysaki ben bu insanla 17 aydır beraberim neyin nolduğunun farkındaym ben dedim huyunu suyunu aklımız birmi içkisi kumarı vamı bunlar önemli değilmi evet önemli ama yanınada yakışması lazım aynen cvp böle ve ben dün geceden beri ne yemek yiyorum ne de susuyorum ağlıyorum ölece.. Kilo versin öle gelsn karşıma diyor annem duyanda 1 ton zanneder 85 kilo..Babamde sen olmasan ben çoktan bitirmiştim diyor ve benim için AİLE RIZASI herşeyden önce gelir.. sen istiyosan olur diyorlar ama ben bunu böle hayal etmemiştm :çok üzgünüm: Çok mutsuzum ne yapıcağımı,ne düşünceğimi bilemez oldum.Başıma ağrılar girdi kızlar yardım edin..

Ailelerin fikirleri elbette önemli.
Ama nedenleri de önemli.
Kilo vs. gibi nedenlerle birini değerlendirip, istemiyorlarsa, sevdiğinin arkasında dur derim.
Böyle bir değer yargısı olmamalı.
Kimbilir belki onun aileside, seni yakıştıramıyordur oğullarına ama böyle müdahele etmiyorlardır. Buna takılma gereği bile hissetmiyorlardır, çünkü insanları böyle değerlendirmiyorlardır.
Çok ilginç geldi değer yargıları.
Sebepler sadece bu ise, sen eminsen ilişkinden, sonuna kadar arkasında dur inş.
Aile rızası önemlidir tabi ki, ama bu kadar saçma bir şekilde rıza nasıl olur ki.

canım böyle şeyler normal aileler kıskanırlar çocuklarını isterlerki en iisi ile en mükemmeli ile birleştirsinler hayatlarını sana aa çok iimiş hemen verelim snei demeyeceklerdi tabiki şimdilik biraz naz yaparlar hiç sıkma canını hayırlısı ise kimse önüne geçemez kilo konusunda ise ben 57 eşim 97 kiloyduk evlendiğimizde hiçde bir problem olmadı çok şükür:KK70: ailende anlar senin onunla mutlu olacağını onlarda onaylar merak etme

ah bu büyüklerr alsanaalsanasmile

Son düzenleme:
Ailelerin fikirleri elbette önemli.
Ama nedenleri de önemli.
Kilo vs. gibi nedenlerle birini değerlendirip, istemiyorlarsa, sevdiğinin arkasında dur derim.
Böyle bir değer yargısı olmamalı.
Kimbilir belki onun aileside, seni yakıştıramıyordur oğullarına ama böyle müdahele etmiyorlardır. Buna takılma gereği bile hissetmiyorlardır, çünkü insanları böyle değerlendirmiyorlardır.
Çok ilginç geldi değer yargıları.
Sebepler sadece bu ise, sen eminsen ilişkinden, sonuna kadar arkasında dur inş.
Aile rızası önemlidir tabi ki, ama bu kadar saçma bir şekilde rıza nasıl olur ki.

Evt cnm kesinlikle önemli.Tabi ki arkasındaym ztn diyorlar istediğin,sevdiğin okadar belli ki asla olmaz demiyorum ama zamanla bekleyelim diyor

evin tek çocuğu ya da tek kızı mısın?

ben de aynı tepkilerle karşılaşıyorum da, saçma sapan bahaneler... hani nerdeyse olmaz çünkü gözünün ütünde kaşı var diyecekler, o derece yani..

evet evin tek kızım birde erkek kardeşim var ama bu sebeb olduğunu düşünmüyorum ya çünkü tanışma olmadan önce annemle söz nişan hayalleri muhabbetleri yapıyoduk anlamadım canım yaa

canım böyle şeyler normal aileler kıskanırlar çocuklarını isterlerki en iisi ile en mükemmeli ile birleştirsinler hayatlarını sana aa çok iimiş hemen verelim snei demeyeceklerdi tabiki şimdilik biraz naz yaparlar hiç sıkma canını hayırlısı ise kimse önüne geçemez kilo konusunda ise ben 57 eşim 97 kiloyduk evlendiğimizde hiçde bir problem olmadı çok şükür:KK70: ailende anlar senin onunla mutlu olacağını onlarda onaylar merak etme

evet cnm kesinlikle en mükemmelini isterlermiş oda yanıma yakışsın istermiş,hemen olsun demedim ben ama üzüldüm iştee ne bilim inş canım ya

Ailen sana mantıklı bir sebep sunmamış ki..?
Sevgilin kilolu olabilir ailesi özensiz olabilir..
Hırsız mı arsız mı ailesi kötü insanlar mı bir namussuzlukları mı duyulmuş..?
Ben anne babaların şekilci olmalarını anlayamıyorum.
Kaç yaşındalar hala ergenler gibi yok ilosu var yok bilmem ne..?
Aile rızası dediğimiz şey ailenin sunduğu mantıklı açıklamalarla olur.
Zayıflasın gelsin ne demek,çok aşağılayıcı bence..
Sakın söyleme sevgiline bunu..

Söylemek mii ..yok canım nası söyleyeyim mafoldumben çocuk sabahtan beri arıyor noldu ne bitti die sesimin durgunluğundan anladı hiçbişi diyemedim normal davrandım.Ve bi cvp bekliyor sadece zamana bırakalım diyebildim..mirmirmirmir

Aileniz kiloyu bahane etmiş sanırım..
Belki oturup sorsanız gerçek nedeni öğrenirsiniz.
Kardeşiniz çok küçük değilse o da ailenizle konuşabilir,en azından asıl düşüncelerini öğrenmek adına..

bence kilo sorun olmamalı aile için bi mantık kuramadım ablam evlendiğinde eniştem 120 ablam 45 kiloydu gerçi boy nerdeyse 1 90 ondan kurtarıyo azcık ama :umursamaz: :KK1: ailem bunu hiç düşünmedi ama halamlar felan yani akrabalarımız olurmu öyle şey felan dedi ama iyiki ablam onları dinlemeiş çok iyi kalpli kilo her zaman alınıp verilebilir önemli olan güzel ruh ve kişilik canım ailenin bunu görememesi çok kötü

aa gerçekten mi ne kdar güzel yaa allh mutluluklarını daim etsin ..heh işte bu elalem ne der saçmalığı varya sinir oluyorum bide aileyi beğenmemişlermi ne anlamadım özentisiz gelmişler diolar bizi ciddiyemi almıyo bunlar diolar off bilmiyorum allhım sen bana sabır ver

bence aileniz başka bahane bulamamış bende sizinkine benzer çeyler yaşamıştım söz günü ve suanda 8 aylık evliyim eğer baska geçerli neden yoksa sevgilinin arkasında dur derim

Aileniz kiloyu bahane etmiş sanırım..
Belki oturup sorsanız gerçek nedeni öğrenirsiniz.
Kardeşiniz çok küçük değilse o da ailenizle konuşabilir,en azından asıl düşüncelerini öğrenmek adına..

Bahanemidir nedir bilemiyorum ama bana çok ciddi geldiler ki ztn asıl düşüncelerini söylediler babam olumlu bakmıyor 2 saat oturdular topu topu nerden kavradı aileyi anlayamadım.Kardeşim de kilomu problem hey allhm ya dedi huyu suyu nasıl merk etmiyormusunuz dedi..

bence aileniz başka bahane bulamamış bende sizinkine benzer çeyler yaşamıştım söz günü ve suanda 8 aylık evliyim eğer baska geçerli neden yoksa sevgilinin arkasında dur derim

Hmm bahane arıyor diyorsunuz yanii allh allh hiç öle düşünmedim ya bide teyzemlerin eniştemlerin galyanına mı geldiler naptılar sıcağı sıcağına.Zamana bırakalım diyorlar asla olmaz demiyoruz ki nie ağlıyosun diolar ama zoruma gitti inanın ki

canım bana da çok mantıksız geldi herkes gibi acaba ailesinin hareketlerini falan mı beğenmediler çünkü ikisinin birden böyle bir çıkış yapması bunu gösteriyor, kilo nedir ki hırs yaptı mı en fazla 2 ayda kilo verilir, Allah başka dert vermesin yeter ki.

sevgilinizin arkasında durun derim. kilosu problem olacak kadar çok değilki... karakteri sağlam bir insansa ve sizi mutlu edeceğine inanıyorsanız devam edin. zaten size asla olmaz bu iş dememişler.. bu iş olur bence. rahat olun.. sevgilinize durumu belli etmeyin de boşa üzülmesin...

Kesinlikle canım amin .Anlaşılan o aileyi pek göz tutmadı..Babası ayrı yaşıyor ama yine de ordaydı adam maşallh çok konuşuyor birazda ne dediğini bilmiyor ki fena da konuşmadı bana göre bunu onlar gelmedne önce ailemle paylaştım sevgilim sölemişti babam böle böle biridir hani aldırmayın die ee biliyolar.. nedir yanii anlamıyorum kiiii

sevgilinizin arkasında durun derim. kilosu problem olacak kadar çok değilki... karakteri sağlam bir insansa ve sizi mutlu edeceğine inanıyorsanız devam edin. zaten size asla olmaz bu iş dememişler.. bu iş olur bence. rahat olun.. sevgilinize durumu belli etmeyin de boşa üzülmesin...

Olur mu olmaz mı inanın ki bomboş kafam dağınığım, hiç böyle tahmin edememiştim belli etmemeye çalışıyorum da kilo versin diyip duruyolar tatlı bi dille çıtlatıcam artık ben söylüyormuş gibi oysaki hiç gözüme batmamıştı öle dediğim de de coolfire senin bukadar zevkiz olduğunu bilmiyodm tmm ruh güzelliği çok çok önemli ama dış ta önemli dedi vs vs

Hmm bahane arıyor diyorsunuz yanii allh allh hiç öle düşünmedim ya bide teyzemlerin eniştemlerin galyanına mı geldiler naptılar sıcağı sıcağına.Zamana bırakalım diyorlar asla olmaz demiyoruz ki nie ağlıyosun diolar ama zoruma gitti inanın ki

banada aynısını demişlerdi kaçarım diye korktuklarından ki yapmazdım asla sen düşün karar ver ama acele etme dediler ama eşimin aileside beni istememişti sorun oradan basladı yani onlar öyle diyince ailemde çoğu şeyi sorun etti haksızda deillerdi ama bence sizin aileniz bahane ediyor kilolu olmaz diye bişimi var

X