Keçiboynuzunun Faydalari

duygu2008

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
1.139
2
40
:enbuyukkk:Keçiboynuzu ve sperm acrosome aktivitesi
Hamileliğin oluşabilmesi için sperm sayının normal düzeyde olması gerektiğini belirtmiştim. Bazı durumlarda toplam sperm sayısı normal seviyesinde olmasına rağmen ve de hareketli sperm sayısı da normal iken buna rağmen hamilelik çok zor gerçekleşebilmektedir. Bunun sebebi nedir? Spermlerin baş kısmında bir kesecik bulunmaktadır. Bu keseciğe acrosome denir. Bu keseciğin içerisinde çok sayıda değişik enzimler bulunmaktadır. Sperm, yumurtaya temas ettiği anda, acrosome içerisindeki enzimler yumurtanın membranını (zarını) parçalarlar (çözerler, eritirler) sperm yumurtanın içerisine girer ve döllenme başlar. İşte, yumurta zarı ile temas eden sperm-acrosomunun içerdiği enzimler yeterli aktiviteye sahip değiller ise, yumurtanın membranını (zarını) parçalayamazlar (eritemezler, çözemezler). Ve yumurtanın döllenmesi mümkün olmaz. Görülüyorki, hareketli sperm yumurtaya ulaşmasına rağmen döllenme mümkün olmayabilmektedir. İşte, keçiboynuzu kürü hem hareketli sperm sayısını artırmakta hem hareketli spermleri daha hareketli kılmakta, hem de spermin baş kısmında bulunan acrosome içeriğindeki enzimlerin aktivitesini yükselterek, yumurta zarının parçalanmasına imkân sağlamaktadırlar. Çoğu zaman toplam sperm sayısı normal seviyenin altında olmasına rağmen (7-8 milyon/ml) keçiboynuzu kürü ile döllenme gerçekleşebilmektedir. Bunun sebebi harnubun, spermlere, sayıca az olmalarına rağmen hareketlilik kazandırarak yumurtaya ulaşmasını sağlamak ve acrozom içerisindeki enzimlerin aktivitesini artırarak da yumartanın membranını kolayca parçalayabilme imkânlarını sağlaması dır.

Kimyasal açıklama insanı daha fazla ikna ediyor, çok teşekkürler duygu2008.

Kızlar keçiboynuzu pekmezinin faydasını biz çok gördük eşimin sperm sayısında 2 ay içersinde 20 milyon artış oldu.Ve ben hergün sabah bazende akşamları içiriyorum.1 BARDAK SUYA 5-6 YEMEK KASIGI KECIBOYNUZU KOYUP KARISTIRIYORUM :roflol:

canım bu keçiboynuzunu eşimmi alacak yoksa benmi sperm için eşimin alması lazım değilmi :)

Kızlar düzenli bir şekilde eşinize fındık,badem,kuru üzüm,bal keçıboynuzu bu kür besinlereden verin.SİZE anlatayım bızım akrabamızdan bır abla 2 aşılama denedi tutmadı,eşinde sperm sayısında azlık vardı 6 senedır bebeklerı olmuyordu tüp bebek yapıcaklardı.Ve adam kendını cok ıyı beslemıs kadının suanda 2 tane çocugu oldu.hemde cocukların arasında 1 yas var.ıkı tane cıkarmıs kadın aradan :roflol::roflol::roflol:

kızlar ya ben bunu bilmiyordum.yani spermin harekeli olması kadar delici özelliğininde olması gerektiğini:))) peki bunu nasıl içiyosunuz.keçi boynuzunu kaynatıyormusunuz yoksa pekmezini mi içiyorsunuz anlamadım.anlatırsanız çok sevinirim:)

larencim 6 veya 7 tane keçiboynuzunu 2,5 su bardağı kaynamış olan suya atıp 3 dak kaynatıyorsun süre dolunca ocağı kapatıp 20 dak dinlendiriyorsun keçi boynuzlarını.sonra tekrar süre dolunca keçiboynuzlarını çıkartıp soğumaya bırakıyorsun sabah akşam eşin 1 bardak içiyo 1 hafta sonra sadece akşamları 1 bardak bunu 3 ay boyunca devam ettiriyorsun bilgine

saol duygucum.bunu ben yapıyım eşime.gerçi onda sorun çıkmadı(bende de yok) ama olsun belki spermleri yımırtamı delemiyodur :)))))

canım bizdede sorun çıkmadı ama 16 aydır bekliyoruz doktor 2008 sonuna kadar beklememizi söyledi yeni evlenen çiftlere 2 sene zaman verebiliyorlarmış ondan sonra tedavi olucaz yani büyük ihtimal aşılama olur sanırım ama inşalllah gerek kalmazda hepimiz normal yollardan hamile kalırız -.bende kullanıyorum çünkü en azından hamile kalmam hemen olsun diye artık beklemekten sıkıldım çünkü hele şu çevrenin gösterdiği davranışlar yokmu en çok o beni yıpratıyo yoksa ailem ve eşimden yana bi sorunum yok

Ben bu keçiboynuzunu hamile kalana kadar deniycem eşime içirmeye :roflo::roflol:

sızlar bende eşime keçiboynuzu yedirmeye başladım... Daha önce kürünü uyguladım ama kötü koktuğu için içmedi eşim. Şimdi keçiboynuzunu çerez niyetine yiyiyor. Acaba faydası kürüyle aynı olurmu bilginiz var mı?

X