Zeka geriliği nasil anlasilir

Bebeginiz premature mi neden kuvozde kaldi?

2 ay eksik dogduysa, kuvozden sonra 2 ay uyumasi normal, cunku 2 aylik bebek hep uyur bu cok dogal.

Ya hikayeyi dogru anlatamiyorsunuz, ya da su yazdiklarinizdan anlasilan su ki duzeltilmis 7 aylik olan cocugunuzdan fazla beklentiniz var.
Prematüre doğmadı etmediği için kuvezde beslendi hep og ile sonra hastaneden çıkardık 2 ay da evde ben uyandırmak için hep uğraştım acıkıp uyanmiyordu

Ben size kızımı anlatayım biraz kızım 9 aylıkken ilk emeklemeye başladı ona emekleme denirse tabiki iki emekliyor bir oturuyor poposunun üstüne öyle ortada hızli hızlı emekleyen bebeklerden değildi yürüteç aldım 7. Aylıktı sanırım ara ara sırf hareketlensin diye koydum o iyi gelmişti dönme falan 4 aylık dönmeye başlayan bebekte var 6 aylık başlayanda aynı 2 gün arayla burada doğum yapan bir arkadaş vardı kızımla 7 aylıkken yürümeye başladı doktoru bile inanmamıştı annesi banada video çekip attım hakikaten çocuk tay tay yürüyordu yani direk ayağa kalkıp yürümeye başlamış emeklemedrn kız çocuğuydu hiperaktivite tanısı aldı 1 yaşına gelmeden oyun gruplarına yazdırdı annesi çünkü evde koşuyordu sürekli enerjisini atamiyordu. Neyse bireysel farklılıklar için anlattım bu durumu benim kızım 14 aylıkken yürüdü ilk defa 🤣 doktoruyla iletişim halindeydi kontrollerini yapıyor birşey yok bu çocuk tembel dedi 😃 algısı çok acıkti herkese guken bir bebek sosyaldi ama hareket çok yoktu emeklemeye üşenen bir bebek düşünün mecbur olmasa yürümezdi bile bence halada biraz üşengeç 🤣 fizyoterapistlik bir durumu doktor mu gördü ve yönlendirdi ben onu anlamadım bazı çocuklar geç tamamlıyor evreleri siz tepkileriylr ilgili bir noksanlık mi fark ettiniz bazı çocuk ayakta durmak istemez akar gider bacakları öyle birşey mi var.
Suan 10 aylığa girecek fakat hala oturma ve emekleme yok dengeyi sağlanamıyor hala goz takibi iyi ama ismini seslendigimizde yarı yarıya bazen bakiyor bazen hiç bakmıyor fizyoterapist o yüzden geliyor eve dr söylediği hala nörolojik sıkıntının devam ettiği yönünde belki bulunamayan nadir bir hastalığı vardır dendi bekliyoruz tevekkül etmekten başka çare yok maalesef

Suan 10 aylığa girecek fakat hala oturma ve emekleme yok dengeyi sağlanamıyor hala goz takibi iyi ama ismini seslendigimizde yarı yarıya bazen bakiyor bazen hiç bakmıyor fizyoterapist o yüzden geliyor eve dr söylediği hala nörolojik sıkıntının devam ettiği yönünde belki bulunamayan nadir bir hastalığı vardır dendi bekliyoruz tevekkül etmekten başka çare yok maalesef
İnşallah öyle değildir doğumda herhangi birşey oldumu riskli bir durum ya da hamilelikte bir şey çıktımı fizyoterapist ise yarar belki anladığım kadarıyla desteksiz oturma yok bazen gelişim geriliği olabiliyor fiziksel olan hallediliyor düzenli fizik tedavi ile zekaya dair birşey olup olmadığı biraz daha büyüyünce belli olur bence.

İnşallah öyle değildir doğumda herhangi birşey oldumu riskli bir durum ya da hamilelikte bir şey çıktımı fizyoterapist ise yarar belki anladığım kadarıyla desteksiz oturma yok bazen gelişim geriliği olabiliyor fiziksel olan hallediliyor düzenli fizik tedavi ile zekaya dair birşey olup olmadığı biraz daha büyüyünce belli olur bence.
Dr da 1.5 yaşından sonra belli olacağını zekanın dedi beklemek çok zor goz takibi çok iyi saatlerce bizi izleyebiliyor ama algı zayıf ismini söylediğimizde dönmemesi sıkıcı

Dr da 1.5 yaşından sonra belli olacağını zekanın dedi beklemek çok zor goz takibi çok iyi saatlerce bizi izleyebiliyor ama algı zayıf ismini söylediğimizde dönmemesi sıkıcı
Güzel düşünün inşallah güzel olsun daha çok iletişim ve vakit geçirmeye oda hallolabilir .

X