Zayıflama Diyetleri Çöpe! / Dr. Ozan Tunçer (e-kitap)

canım ben buradaki linkten indirmedim ama okudum yazılanları.diyetsiz kalıcı zayıflama diye google de arattır bulacaksın

Selamun Aleyküm

evet aslında bu söylenilenlerin hepsi mantıklı.Özellikle sıkı diyetler sonrasında geri alınan kilolar su götürmez bir gerçek.Eğer verdiğiniz kilolarırınızı almak istemiyosanız ömür boyu bi şekilde yediklerinizden kısmak zorundasınız.Ne acıdırki buna hiç bi insanın nefsi takat yetiremez.O zaman neden kendimize hem bedensel hem ruhsal bu denli işkenceler ediyoruz bu noktada tartışılır.Ama yine hem beden hem ruh sağlığımız için zayıflamak da sart:)

Yani kısacası bu zayıflama maratonunda karma karışık bi süreç bizleri bekliyor.En iyisi su olsa gerek;her konuda olduğu gibi herkese kulak verelim ama elde ettiğiniz tum bilgileri kendi süzgecimizden geçirelim.Çünkü hiç kimse bizi bizden iyi tanıyamaz.Genele sunulan her bilgi çoğu zaman tek başına bir kişinin işine yaramayabilir.Sonuçta siz istisna olabilirsiniz.

Sibel 80 ben nacizane fikirlerimi paylaştım eğer zayıflarsan bana nasıl zayıfladığını sölücekmisin:)
aleyküm selam sana söylerim söz.ama ben zaten bu yolla 2 kere zayıfladım ve sonra almadım.hep hamilelik sürecinde yeniden aldım.şu an 3. hamileliğimin kilolarını vermeye çalışıyorum.iki yazarın ikitabıda hemen hemen aynı mantıkla yazılmış farklılıkları tartışmak istedim ama bu kitapları kimse okumadı herhalde.ben bütün diyet kitaplarına saldırdığım için:jeyyar:

Bu yolla derken diyet yapmadan mı:1shok:
Ben bu tarz kitapları okumayı pek sevmem o bakımdan sen neler yaptığını paylaşırmısın.Hayatının hiç bi döneminde zahmet çekmeden (aç kalmadan) kilo veremeyen bi insan olarak bilgilerini dikkatle uygulamayı düşünüyorum da.
Bu arada hayırlı olsun 3. bebek.:emir_bebek: Allah analı babalı uzun ömürler nasip etsin inşALLAH

:1hug:

Bu yolla derken diyet yapmadan mı:1shok:
Ben bu tarz kitapları okumayı pek sevmem o bakımdan sen neler yaptığını paylaşırmısın.Hayatının hiç bi döneminde zahmet çekmeden (aç kalmadan) kilo veremeyen bi insan olarak bilgilerini dikkatle uygulamayı düşünüyorum da.
Bu arada hayırlı olsun 3. bebek.:emir_bebek: Allah analı babalı uzun ömürler nasip etsin inşALLAH

:1hug:

teşekkur ederim.ben bu yöntemi yaparken hiç aç kalmadım.diyet listesi verilmedi zaten verilsede yapamazdım.kendime özel diyet yemekler hazırlayamam.evime yemek yaparsam çok şükür çocuklarla.birde diyet listesine bağlı kalmak çok saçma.benim yaptığım yemekleri eşim çocuklarım yerken ben saçma sapan diyet yemeğimi yiyecem.hayır bunları eskiden yaptım verdim aldım verdim aldım.en son çareyi bu yöntemde buldum ana fikir acıkınca ye doyunca bırak.sağlıklı beslenin incelin metabolizmanızı hızlandırın isimli kaseti var burada ayrıntılı anlatıyor.rapidden indirebiliyorsun.ya bu kasetin ismini yada nil gün motivasyon serisi diye arattır bu kaseti dinle fikrin olur.dinleyince yine görüşelim soracaklarını seve seve cevaplarım.birde sağlıklı zayıflamak isimli kaseti var.bu kaset bilinçaltını zayıflaman konusunda uyarıyor.bir nevi hipnoz.ben onuda dinledim her gün.oda rapidden iniyor ama kasetin içinde kopyalanırsa bazı mesajlar etkisiz hale geliyor deniliyor.rapidde bu olay oluyormu bilmiyorum

Sibel80 yardımların için tşkler bende zayıfladım ozan beyin diyetsiz kalıcı zayıflama adlı kitabını okuyarak nilgün motivasyonunuda dinledim senin sayende farkı ne biliyormusun ozan bey spor egzersizi önermiyor ama zevkle arkadaşla yapılıyorsa seni mutlu ediyorsa yapın diyor ..Sürekli spor yapanlar neden zayıflamıyor diyor eğer vucudumuzu dinlersek acıkınca yeyip doyunca bırakırsak eğer spor yaparak yediklerimizi yakmaya çalışırsak yine çabucak acıkırsınız diyor farkı bu gibi gördüm sen hamileliklerinde ne kadar kilo aldın ne kadar zamanda verdin merak ettim..şimdi ne durumdasın nasıl ulaşabilirim sana...
Yardımların için tşkler..Görüşmek dileğiyle sevgimle...

Sibel80 yardımların için tşkler bende zayıfladım ozan beyin diyetsiz kalıcı zayıflama adlı kitabını okuyarak nilgün motivasyonunuda dinledim senin sayende farkı ne biliyormusun ozan bey spor egzersizi önermiyor ama zevkle arkadaşla yapılıyorsa seni mutlu ediyorsa yapın diyor ..Sürekli spor yapanlar neden zayıflamıyor diyor eğer vucudumuzu dinlersek acıkınca yeyip doyunca bırakırsak eğer spor yaparak yediklerimizi yakmaya çalışırsak yine çabucak acıkırsınız diyor farkı bu gibi gördüm sen hamileliklerinde ne kadar kilo aldın ne kadar zamanda verdin merak ettim..şimdi ne durumdasın nasıl ulaşabilirim sana...
Yardımların için tşkler..Görüşmek dileğiyle sevgimle...

merhaba,nasıl benim sayemde.benden mi esinlendin.eğer öyleyse çok mutlu olurum.konuyu açalı epey oldu kimse ilgilenmiyor diye artık kapatılmasını isteyecektim.5 yıl önce tesadüfen tanıştım nil günün yayınlarıyla bunlar benim kiloya yiyeceğe diyete bakışımı değiştirdi.benim gibi herkesin faydalanmasını istedim.ben 2.hamileliğimden 7 kilo fazlam vardı ki tekrar hamile kaldım.19 kilo aldım.doğumdan sonra 80 oldum süt olsun diye yemekten.şu an 76yım.kilo vermeye başladım.ben hep doğumdan 1 yıl sonra vermeye başladım.bu ay 1 yıl olacak bundan sonra daha iyi veririm.daha önce 16 kilo 9 ayda verdim spor yapmamıştım ama şimdi yapıyorum.birde nil günün yeni kitabındı ufak tüyolar var onları uyguluyorum.faydasını görmeye başladım anlatırım isterseniz

ben dkz ile kilo verdim nil gün ün kasedini senin bu başlık altındaki mesajlarını okuyunca keşfettim.Onun için çok teşekkür ediyorum..Kilo verme hızın aynı benim gibiymiş:KK66:teşekkürler cevabın için sibel80...

ben dkz ile kilo verdim nil gün ün kasedini senin bu başlık altındaki mesajlarını okuyunca keşfettim.Onun için çok teşekkür ediyorum..Kilo verme hızın aynı benim gibiymiş:KK66:teşekkürler cevabın için sibel80...

seninle bilgi alışverişinde bulunmak isterim.kaç kilosun.ben callenetics egzersizi yapacam çok faydalıymış bir araştır istersen.bende sana şunu sorayım.bu topraktan gelenle hayvandan geleni ayırarak yeme konusunda ozan tuncerin görüşü nedir:uhm:

ben dkz ile 84 ten 70 e düştüm 6 ayda hiç diyet yapmadan spor yapmadan...Doğumda 98le gittim 96,5 kgyum şimdi doğumdan sonra ne güzel 91kg a düşmüştüm sonra kilo aldım tekrar :KK43:neyse bundan sonra takılmak yok kiloya falan sadece acıkınca yicem doyunca bırakacağım..

Ozan bey besin ayrımı gibi bişey yapmıyor acıkınca yeyin doyunca bırakın diyor o bünye meselesi herkesin kendi tercihi sürekli zayıf kalan insanları izle onların içinde varmı öyle yiyecek ayrımı yapan sadece vucudlarının doğallığını dinliyorlar o kadar!!!

Sevgimle..

merhaba, ben de burdaki yazılanlardan merak edip nil gün'ün motivasyon cd'lerine baktım da. bunları dinleyip de kilo vermesine yardımcı olan var mı gercekten? bi de ''Sağlıklı Beslenin, İncelin Metabolizmanızı Canlandırın'' cd'sini mi yoksa ''Sağlıklı Zayıflamak'' cd'sini mi dinlediniz? Bunların dısında da cok guzel konular varmıs ayrıca, buradan bahseden arkadasa da cok tesekkur ediyorum :)

merhaba, ben de burdaki yazılanlardan merak edip nil gün'ün motivasyon cd'lerine baktım da. bunları dinleyip de kilo vermesine yardımcı olan var mı gercekten? bi de ''Sağlıklı Beslenin, İncelin Metabolizmanızı Canlandırın'' cd'sini mi yoksa ''Sağlıklı Zayıflamak'' cd'sini mi dinlediniz? Bunların dısında da cok guzel konular varmıs ayrıca, buradan bahseden arkadasa da cok tesekkur ediyorum :)

ben daha önce çok aydalandım ikisinide dinledim metabolizmanızı hızlandırın motive ediyor diğeri hipnoz ediyor.şu an yeni kitabından birkaç tüyoyu uyguluyorum zayıflamaya başladım kasetleri dinleyemiyorum çocuklardan vaktim olmuyor birde ezberledim artık sıkılıyorum.birde ideal kilo meditasyonu var nil günün değil o da hoşuma gitti.site ismi veremiyorum ilgilenen olursa yardımcı olurum

ben de almayı dusunuyorum da su ay bi gecsin bakalım. diger bahsettigin meditasyonun kimin oldugunu özelden mesaj atabilirsen sevinirim ya da adresini.. tesekkurler.

ben de almayı dusunuyorum da su ay bi gecsin bakalım. diger bahsettigin meditasyonun kimin oldugunu özelden mesaj atabilirsen sevinirim ya da adresini.. tesekkurler.

metabolizmanızı hızlandırın isimli kaseti almana gerek yok rapidden indirebilirsin gerçi sağlıklı zayıflamakta indiriliyor ama daha öncede bahsettim içinde özel sesler var kopyalanınca etkisi kayboluyormuş diye yazıyor.rapidden inince bu durum oluyormu bilemiyorum.istersen onu al.diğerini almana gerek yok.öbür meditasyon ise hayal abladan ideal kilo meditasyonu diye googlede arattır bulursun.

anlaşılan o ki DKZ yapan kimse yok ben dönem dönem bişeyere kapılıp dönüp dolaşıp kürkçü dükkanı gibi dkzye geliorum :) valla bi kaç gün öncesine kadar makarnaydı pilavdı yememye dikkat ediodum ama bu sefer kan şekerim düşüo tatlıya düşkünlük başlıo ki bnm normalde abur cuburla aram yoktur bi tek malum günlerde cnm ister onuda hepi topu bi tane albeni falan yerim velhasıl bana katılmak isteyen olursa beklerim anacım mevzu ne derseniz ilk sayfalara bakın ama konunun özeti şu: yemek için acıkmayı bekle doyunca bırak acıkma sinyali için beyninizi değil midenizi dinleyin zaten zamanla doyma hisside kendini gösterecektir bunun için bnm yaptığım gibi evdeki en küçük tabak yada kaseyi ana öğün için kullanabilirsiniz mantık yvaş ve yediklerinin tadına vararak yemekle birlikte doymazsam biraz daha alırım kaseme ya da tabağıma deyin ama 2. tabağınız ilkinden küçük olsun sorasında off 2 tabak fazla geldi die şikayet etmeyin :)
bi yandan sporuma devam etcem severek yapıorum zaten yanısıra hersabah tartılan ben biraz önce bi kağıda 54 yazp tartının ibre kısmına koydum :KK70: yani tartıya çıkmaya devam edicem ama baktığımda hep o rakamı görcem çekim yasası :KK66: diğer türlü ya hiç tartılmamak gerek anca bariz kilo farkı olunca merak edenleri cvplamak için uzun aralarla tartıya çıkarsınız çünkü tartıya baktığınız sürekli aynı kiloyu gören zihniniz o kiloya kitlenio ve bnm gibi 6 ay olmuş onca çabaya rağmen ilerleyememiş biri olarak kalırsınız
şimdilik benden bu kadar haydi gazam mübarek ola :KK70:

Son düzenleme:
günaaayydııııınnnn
istanbulda hava kasvetli serin ve karanlık gibi ama önemli olan bizim iç aydınlığımız hepimizin günü aydınlık olsun :)
yeniden dkzye dönmek normal bi insan olmak çok güzel bi his ay bunu yesemmi yemesemmi diye kasmamak stresten kurtulmak
tabi burda istediğimizi yemekten kasıt önümüze geleni çatlayana kadar yemek değil yahu midemiz yumruğumuz kadar yumruk kadar bişeyi yemek 5dk bile sürmez ama bilioruzki bu bizi doyurur hadi sen 2 yumruk ye eğer hala doyup doymadığından emin değilsen en azından sofraya oturduğunda aç olduğundan emindin ve düşün hala açmıyım diye sor kendine eğer o ilk oturduğunda duyduğun açlık hissi artık yoksa doydun demektir :KK66: zaten az miktar yemeside kısa süreceği için bu yüzden yavaş yemek ve çok çiğnemek önemli ben henüz yavaş yeme kısmını pek beceremiorum eskiden düşünüorumda sofradan en son ben kalkardım sofrada çok kalan en çok yiyen kişi gibi görülür çabuk kalkana da aaa daha ne yedinki ne çabuk kalktın dersiniz halbuki o herkesten fazla yemiştir yediğiniz yemeğe genelde bakmazsınız tabağa koyarken yada başlangıçta belki sora çala kaşık yenir gider bu yüzdende farkındalık olmaz yediklerinizin farkına varın her kaşık yada çatal hamlesine güzünüzle bakın ne yediğinizi görün ve tadını çıkarın mmmmm :) bi tabakda yeseniz 2 kaşıkta unutmayınki alacağınız haz aynıdır bu durumda fazlasına ne gerek var hem böylelikle hiçbişeyde gözünüz kalmaz ben mesla bi bar çikolatayı 3 günde bitirdim :) bir ısırık yada 2 ısırık aldım ağzımda çiğnemedim erittim böle yaya yaya yanında da kahvem ohhhh ve devamını lüpletme gerği duymadım
mesela dünn akşamı örnek vereyim ben geçen haftadan beri evdeki en küçük kaseyi ana yemek tabağı olarak kullanıorum aynı kaseye bi kepçe çorba sora 2 servis kaşığı yemek yanına salata ohh mis gibi doyuyorum ama dün kahvaltıdan sora acıkmadım tüm gün akşamda tek kase accuk makarna yedim ama doyma hissetmedim aradan 2 sat geçti hala yok bende mademki doymadım bu his beni dürtüp duruo dedim ve biraz ptlıcan yemeği yedim midemin rahatladığını doyduğumu hissettim rahatsızlık hissi gitti ve hiç suçluluk duymadım :KK70:

günaaayydııııınnnn
istanbulda hava kasvetli serin ve karanlık gibi ama önemli olan bizim iç aydınlığımız hepimizin günü aydınlık olsun :)
yeniden dkzye dönmek normal bi insan olmak çok güzel bi his ay bunu yesemmi yemesemmi diye kasmamak stresten kurtulmak
tabi burda istediğimizi yemekten kasıt önümüze geleni çatlayana kadar yemek değil yahu midemiz yumruğumuz kadar yumruk kadar bişeyi yemek 5dk bile sürmez ama bilioruzki bu bizi doyurur hadi sen 2 yumruk ye eğer hala doyup doymadığından emin değilsen en azından sofraya oturduğunda aç olduğundan emindin ve düşün hala açmıyım diye sor kendine eğer o ilk oturduğunda duyduğun açlık hissi artık yoksa doydun demektir :KK66: zaten az miktar yemeside kısa süreceği için bu yüzden yavaş yemek ve çok çiğnemek önemli ben henüz yavaş yeme kısmını pek beceremiorum eskiden düşünüorumda sofradan en son ben kalkardım sofrada çok kalan en çok yiyen kişi gibi görülür çabuk kalkana da aaa daha ne yedinki ne çabuk kalktın dersiniz halbuki o herkesten fazla yemiştir yediğiniz yemeğe genelde bakmazsınız tabağa koyarken yada başlangıçta belki sora çala kaşık yenir gider bu yüzdende farkındalık olmaz yediklerinizin farkına varın her kaşık yada çatal hamlesine güzünüzle bakın ne yediğinizi görün ve tadını çıkarın mmmmm :) bi tabakda yeseniz 2 kaşıkta unutmayınki alacağınız haz aynıdır bu durumda fazlasına ne gerek var hem böylelikle hiçbişeyde gözünüz kalmaz ben mesla bi bar çikolatayı 3 günde bitirdim :) bir ısırık yada 2 ısırık aldım ağzımda çiğnemedim erittim böle yaya yaya yanında da kahvem ohhhh ve devamını lüpletme gerği duymadım
mesela dünn akşamı örnek vereyim ben geçen haftadan beri evdeki en küçük kaseyi ana yemek tabağı olarak kullanıorum aynı kaseye bi kepçe çorba sora 2 servis kaşığı yemek yanına salata ohh mis gibi doyuyorum ama dün kahvaltıdan sora acıkmadım tüm gün akşamda tek kase accuk makarna yedim ama doyma hissetmedim aradan 2 sat geçti hala yok bende mademki doymadım bu his beni dürtüp duruo dedim ve biraz ptlıcan yemeği yedim midemin rahatladığını doyduğumu hissettim rahatsızlık hissi gitti ve hiç suçluluk duymadım :KK70:

canım hala buralarda mısın devam ediyor musun dkz ye? ben de başlıyorum inşallah. çok araştırdım gerçekten de çok mantıklı geldi bana. diyetle olmuyo spor da yapsam alabileceğim en az kaloriyi de alsam 64 65 de takıldım kaldım 4 aydan beri. benim kilolarım doğumdan kalma 75 le geldim eve 1 sene boyunca 4 5 kilo verdim ama diyet yapmadım. çok stresli bi dönemdi çok yedim galiba ama gene de bu kadarı gitmiş. bu sene şubat gibi başladım diyete ilk 1 1,5 ay 6 7 kilo verdim orada kaldım. ibre hiç hareket etmiyor çünkü beynim sürekli kıtlık sinyalleri veriyor az yesemde yediklerimi depo ediyor. ben de arada bir kaç hafta diyeti bırakıyorum sonra yeniden başlıyorum adı diyet olunca yine aynı terane... kısacası artık her sağlıklı insan gibi beslenmeyi düşünüyorum. dün denedim evet gerçekten saat 10 daki kahvaltıdan sonra saat 4 e kadar acıkmadım eşim yemek yedi ama ben aç olmadığım için yemedim. 4 de kendimi yokladım gerçekten acıkmışım canım ne istiyor diye sordum, cevap ketçap ve mayonezli makarna!!! ama yedim küçük bir tabak fazla bile geldi ve hem açlık hissi yok oldu hem de iştah. gece 12 ye kadar da birşey yemedim yiyemedim. bu çok güzel hem ağırlık olmadı hem doydum, hem canım başka da birşey istemedi çikolata bile. akşam dondurma servisi yaptım misafirlere ben o kadar az aldım ki dondurmayı en çok yiyen benimdir. bir kutusunu tek bitiririrm. istemedim.
inşallah ben de artık zorlamadan kilo vermek istiyorum. sen bu yöntemle ne kadar sürede ne kadar kilo verdin? araştırdıklarımdan öğrendiğim kadarıyla ayda 2-4 kilo arası vermişler genelde. bir de acıktığında yemen gereken besinleri seçtin mi? ozan tuncer canınız ne isterse onu doyana kadar yiyin diyor ama benim yediğim mararna hiç de masum değil? bu olay biraz kafa karıştırıcı?
cevabn için şimdiden teşekkürler

Merhaba. Kitabı okuyup uzun süre devam ettiren var mı?

Ben 2-3 gündür deniyorum ve şaşırtıcı bir şekilde ciddi anlamda beslenme düzenimde bir değişim gördüm tek fark kitapta söylendiği gibi istediğim her şeyi değil de az miktarda yiyorum. Ben meğer acıkmıyormuşum, kolay doyuyormuşum. Kitap sayesinde anlayabildim bunu...

X