ZAR ZOR 8 KİLO

cemlealper

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2018
11
7
44
Merhaba değerli arkadaşlar. Uzun zaman önce başlamıştım diyete. 78 kilodaydım kendimce dikkat etmeye çalışarak zayıflayım dedim ama bir türlü başaramıyordum. çok ama çok zorlanıyordum. yılmadım ama garip bir hastalık baş gösterdi. çok ama çok yorgun hissediyordum ( özellikle öğlen saatlerinde baygın halde yatıyordum). sürekli tatlı yemek istiyordum ki tatlıyı pek sevmem gece terlemelerim ve el uyuşmalarım başladı. Nöroloji, dahiliye, kardiyoloji ve en son psikiyatriye gittim. bir sonuç alamıyordum. en sonunda endokrin bölümüne gittim uzun süren zor bir test sonucu reaktif hipoglisemi teşhisi kondu. özel bir diyete başladım. iki ayda 8 kilo verdim.
neden zor kilo verdiğim de anlaşılmış oldu çünkü bu rahatsızlık kilo vermeyi engellediği gibi kilo alımına sebep oluyor. hayat kalitesini düşürüyor eğer diyete uyulmazsa.
deneyimimi paylaşıyorum ki zor kilo veren arkadaşlar da endokrine bir danışsınlar diye. suçu hep kendinizde aramayın. belki hormonal bir rahatsızlık vardır ve bilinmiyordur.
ben şuan 70 kiloyum ama doktorumun hedef kilosu 60. o kiloya indiğimde sağlık açısından daha rahat olacağımı söyledi. Ne diyeyim Allah yardımcımız olsun.

Bır an benı anlatıyorsun sandım.oncelıkle tebrıkler gec olsun ama olsun
Benımde ayaklarda karıncalanma ellerde uyusma nöroloji kardıyolojı dahılıye ve endokrın maceralarım var .:) ve reaktıf hıpoglısemı tehsısı koydu dıyetısyene yonlendırdı.ılac vermedı. Daha gidemedim çünkü dıyetısyenı yakalayamıyorum bırturlu. Sebpsız yere delıcesıne yiyorum bazende saatlerce yemıyorum.bazen iki saat sonra sekerım düşmüş gibi oluyorum.bezdım artık gundemımde hep kilo. Dıyetı bırakıyorum bıraktıgım haftalarda normal yesem bıle okadar hızlı alıyorumkı :KK43:
Sıksık azaz yemek cok zor gelıo sızın diyetiniz nasıl bıraz bahsedermısınız.karatayla 15 kılo vermıstım ıkı sene once sımdı yapamıyorum hiç-bir dıyetı :KK43:

Yazalı baya olmuş ama ben size yinede sorum ..
Ben dahiliyeye gittim kan sonuçlarım normal zor veriyorum yinede sizde özlemiydi kan sonucu normalmi

X