Zam oranım hakkında

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.402
1.421
37
Merhaba millet
Bilmediğim yani doğrusu nasıl kanunen bilmediğim için soruyorum . Benim maaşım şuanki asgarinin altında idi . Asgari 8500 olunca 1ay asgari aldım (Mart ayı zam ayı) şimdi zam ayında benim zammı eski maaşıma göre yapmışlar asgari den saymamışlar .. normal şartlarda doğrusu bu mu ? Eski maaşa göre %60 herkes gibi asgariye göre %29 oluyorum .. sizce nasıl olmalı ?

Şimdi asgari alıyorsan, asgari + asgari olmayan ve onun altındakilerin hepsi hesaplanarak zam asgarisi üzerinden baya zam almış oluyorsun.

Şimdi asgari alıyorsan, asgari + asgari olmayan ve onun altındakilerin hepsi hesaplanarak zam asgarisi üzerinden baya zam almış oluyorsun.
Kusura bakmayın anlamadım . Yada ben anlatamamış olabilirim . Asgari maaşımdan önceki maaşıma göre zam yapmışlar asgariden değil .. normalde asgariden yapmaları gerekmiyor mu ?

Kusura bakmayın anlamadım . Yada ben anlatamamış olabilirim . Asgari maaşımdan önceki maaşıma göre zam yapmışlar asgariden değil .. normalde asgariden yapmaları gerekmiyor mu ?
Şimdi asgari ise asgari gibi olur, asgari değil ise o oranda zamdan asgari çıkarılıp 3 e 5 e toplanır.

Şimdi asgari ise asgari gibi olur, asgari değil ise o oranda zamdan asgari çıkarılıp 3 e 5 e toplanır.
Böyle mi hesaplanıyor. İdari kısmının herkese % 60 yapmışlar . Dolayısıyla asgarinin üzerinden zam oranının hesaplanması gerekiyor zannediyordum ben . Eski maaşıma göre hesaplanmış..

Merhaba millet
Bilmediğim yani doğrusu nasıl kanunen bilmediğim için soruyorum . Benim maaşım şuanki asgarinin altında idi . Asgari 8500 olunca 1ay asgari aldım (Mart ayı zam ayı) şimdi zam ayında benim zammı eski maaşıma göre yapmışlar asgari den saymamışlar .. normal şartlarda doğrusu bu mu ? Eski maaşa göre %60 herkes gibi asgariye göre %29 oluyorum .. sizce nasıl olmalı ?

Çoğu kurum calışanlarına zam yaparken aynı şekilde hareket etti.

Merhaba millet

malesef bu ısın kanunu yok

yanı patronun ınsıyatıfınde

maas asgarıye gecınce "arkadaslar bu yıl mart ayındakı zam oranını yuzde 5 turuyorum" dıyebılır, "arkadaslar bu yıl malesef mart ayında zam yapamayacagız" bıle dıyebılır

sızınkı yapmıs, evet gonul ıster bu asgarı uzerınden yapsın ama bu da ısveren ıcın cok yuklu cıkmıs olabılır. ocakta asgarı ucret zammı + martta yuzde 29 tekrar zam bana kotu gelmedı (tabıı artık paranın degerı yok, hıc bır para ıcın ıyı dıyemyoruz ama bu sartlar ıcın yazıyorum)

X