Deri ve Cilt Hastalıkları Yüzüme ve boynuma kızgın yağ sıçradı ne yapabilirim?

Twinsmom1

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Temmuz 2008
912
211
Merhabalar bu sabah yüzüme ve boynuma kızgın yağ sıçradı hemen su tuttum biraz buz koydum sonra silverdin krem sürdüm o kadar yandı ve acıdıki birde agrı kesici içtim, yüzümde bazı yerler hafifken bazı yerler biraz yoğun yanmış, Allaha şükür hastanelik durumum yok ama yüzümde iz kalacak gibi derin yanan yerler morarıp kararmaya başladı, iz kalmaması icin ne yapabilirim.

Yanıkların fotosunu gönderiyorum ama izler görünenden daha koyu

Eklentiler

• 20200528_163701.jpg
    20200528_163701.jpg
    81,2 KB · Görüntüleme: 234
  • 20200528_163639.jpg
    20200528_163639.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 162
  • 20200528_163544.jpg
    20200528_163544.jpg
    60,3 KB · Görüntüleme: 150
madecassol yanıklara çok iyi geliyor ben mutfakta sakarım baya hemen sürüyorum, ne iz kalıyor ne acısı.
Bugün acile gittim silverdini artık surme dedi anestol verdi senin dedigin kremi sordum al ama açık yaraya sürme dedi, yanagimda kucuk bir yer soyuldu pembe çıktı acaba diger yerlere madecascol sürsemmi pazartesi cilt dr. Randevu aldım

Fotograf yukliycem rahatsızlık duyacaklar bakmasın

Eklentiler

• 20200529_222652.jpg
    20200529_222652.jpg
    53,9 KB · Görüntüleme: 188
canım cildiye doktorun tavsiye edecektir tabii ama silverdin doku iyileşmesine yardımcı olur. Estetik anlamda bir katkısı olmaz. Anestol yanığa özgü değil, tamamen ağrıyı yok etmek için. Madecassol estetik olarak da bir miktar iyileştirir ama kollajen üretimini arttıran kremler var. Marka vermeyim, doktorun önerecektir. Çok geçmiş olsun.

Dun gece madecassol sürdüm pembe çıkan soyulan yer hariç koyu renkli yerlerde hafif renk açılması ve iyilesme gozlemledim ama kafama takılan derim yenilenip yani o koyu renkler soyulup iyilestikten sonramı madecassola başlanmalı tam da tatile denk geldi ilçede yasiyorum gidebilecegim özel cildiye dr. Da yok ınstagramda sorabilecegim dr olurmu acaba lutfen boyle bir durum yaşayan varsa cvp versin😔

Merhaba size kendi konumda da yazmıştım yap yanıkları lekesi kolay geçmeyen lekelermiş iz kalma ihtimalleri de yüksek olan bende madecasol aloevera kantaron yağı ve kontractubec ile devam ettim 2 ay olacak bu ayın sonunda yavaş yavaş belirsizleşiyor ama bilmiyorum durum ne olur

Expigment diye bir krem var deriyi yenileyerek soyarak .. ben denedim ilkinde allerjik reaksiyon gelişti ikincide de sanki fayd etti gibi bir kaç gün sonra yeniden kullanacağım

Yanıkların fotosunu gönderiyorum ama izler görünenden daha koyu
Lütfen bana yardımcı olun benim yüzümede iki gün önce kızgın yağ sıçradı yüzüm mahfoldu aynı sizinki gibi lütfen bana yardımcı olun sizinki 4 yıl olmuş geçtimi nasıl yüzünüzün durumu allah rızası için yorumumu görürseniz cevap verimisiniz çpsikolojik olarak çökmüş durumdayım

Yüzüm iki gün önce aynı bu şekilde yandı lütfen bana cevap verin anlttıgınız herşey aynı naptınız nasıl geçti iz kaldımı lütfen mesajıma cevap verin çok zor zamanlar geçiriyorum
Çok geçmiş olsun, öncelikle acile gitmistim agrı kesici krem ve iltihaplanmaya karsı krem verdi onları kullandım bu arada cilt uzmanına sordum doğru yolda olduğumu söyledi, daha sonra cilt dr. Sıra aldım o da kullandığım kremlere devam etmemi, yaralar kabuk bağlayıp döküldükten sonra (kesinlikle koparmayacsksın)lekeler için countratubex'i 3 ay sabah aksam kullanmamı istedi ben iki ay kullandım yüzümde hic leke kalmadi Allaha şükür, lütfen sizde üzülmeyin, başa gelen çekiliyor, emin olun iz kalmıyor, geç cevap verdiğim için kusura bakmyın uzun zamandır kk ya girmek hiç aklıma gelmedi.

Lütfen bana yardımcı olun benim yüzümede iki gün önce kızgın yağ sıçradı yüzüm mahfoldu aynı sizinki gibi lütfen bana yardımcı olun sizinki 4 yıl olmuş geçtimi nasıl yüzünüzün durumu allah rızası için yorumumu görürseniz cevap verimisiniz çpsikolojik olarak çökmüş durumdayım
Endişelenmeyin geçecek, şu an ne durumdasınız?

X