Yurtdışından gelip diş teli veya plağı tedavisi olan var mı?

Merhaba; benim diş plaklarım var. Amerika dan geldi. Burada tanıdık bir arkadaş vasıtasıyla Ankara Diş Hekimliğinde tedavim devam ediyor. Öncelikle dişinin kalıbını, ölçeğini falan alıyorlar. foto .ekiliyor, kalıba giriyor dişler falan. Sonra bu ölçümler Amerika ya gidiyor. Yaklaşık 15-20 gündü yanlış hatırlamıyorsam. Bekliyorsun ve geliyor. Benim dişler bayağı yamuk olduğundan :/ 49 plak çıktı. yani ortalama 1 plağı 1 hafta takıyorsun. ilk bir kaç gün dişlerin bayağı ağrıyor. çıkarıp takarken bir şey yerken falan. Sonra normale dönüyor. O plak görevini tamamlamış oluyor. Plaklar arasında boşluk yok. birinin işi -1 hafta ile 10 gün arasında görevini tamamlamış oluyor- bitince çıkarıp hemen diğerini takmalısın. ama 20 saat falan kalmalı. Çok sallamayan takmıyormuş bu kadar uzun süre. Yorumlarını okumuştum almadan. 20 saat dişinde kalması imkansıza yakın. Ama ben oldukça disiplinli kullanıyorum. en az 15 saat kalmasına dikkat ediyorum. bazen bir kaç gün kullanamadığım oldu. onda da tekrar taktığımda dişlerim yine ağrı yapabiliyor. Çünkü dişler bayağı oynak oluyor. Ben 16. plaktayım şu an. Diş teli gibi pat diye değişiklik bekleme. Ama araştırmalarıma göre diş telinden daha kalıcı ve kullanışlı. Çıkarıp takmak büyük avantaj. Kontrollü olmalı ama. Bu arada fiyatı benim arkadaş tanıdık olduğu için bayağı iyiye geldi. İyiye geldi dediysem 9000 civarı ödedim. Şu an sanırım 20000 civarı ama tanıdık vs bulursan biraz indirirler. Ben işçilik vs ödemeyince bu kadar oldu. Başka sorun olursa yardımcı olurum.

Bu senin dişinin gelişimine bağlı. Ben 2-3 plakta bir gittim. Şimdi 16. Plaktayım. 27 inci plağa kadar verdi bana ama 22. Plakta falan tekrar gideceğim. Yani plakları doktor sana verdikçe kontrollü kullanıyorsun. Hepsini almıyorsun

X