YURTDIŞI İLAÇ GETİRME

Yakınımın babası için acil olarak vesanoid 10 mg tedavisine başlanması gerekiyor (lösemi tedavisi için) Yurtdışından getirtemiyoruz elinde bu ilaçtan olan var mı acaba?
Çok acil lazım hemen tedaviye başlanması gerekiyor 😥
Yurt dışından getirilmesi gereken ilaçları Türk Eczacıları Birliği getiriyor. Reçeteniz ile başvurabilirsiniz. Merkezi Ankara’da . Farklı şehirlerde şubeleri de var.
Eklerde iletişim bilgileri ve prosedürler var.

Eklentiler

• IMG_9315.png
    IMG_9315.png
    180,9 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_9316.png
    IMG_9316.png
    198,7 KB · Görüntüleme: 61
Yurt dışından getirilmesi gereken ilaçları Türk Eczacıları Birliği getiriyor. Reçeteniz ile başvurabilirsiniz. Merkezi Ankara’da . Farklı şehirlerde şubeleri de var.
Eklerde iletişim bilgileri ve prosedürler var.
Teşekkür ederim tedarik sürecinden dolayı belki elinde kalan vardır umuduyla yazdım aslında, sağolun 🙏

Teşekkür ederim tedarik sürecinden dolayı belki elinde kalan vardır umuduyla yazdım aslında, sağolun 🙏
Anlıyorum . Vesanoid sık getirdikleri ilaçlardan olduğu için ellerinde mevcut olma ihtimali de var .Teb ile biran önce iletişime geçmekte fayda var bence zaman kaybı olmaması açısından. Geçmiş olsun

Etkin maddesi tretinoin imiş. 10 mg şeklinde başka muadilleri de varmış. İlaç sitelerinde çıkıyor.

A vitaminin lösemide kullanıldığını da öğrenmiş oldum.

Evet fakat Türkiye'de yazılan reçete yurtdışında geçmiyormus yakinimiz şu an Bursa şehir Hastanesi'nde tedavi görmekte
reçete geçmiyor diye bir şey yok sağlık sigortası geçmez, dolayısyıla parasıyla almak gerekir, ama reçeteyi ibraz edersiniz -gerekirse çevirisini ibraz edersiniz
ona binaen ilacı verirler
bunu TEB sistemsel olarak yapıyor ama tek tek bireysel olarak da yapabilenler olduğunu biliyorum
kaldı ki 40 sene önce bile oluyordu bu

reçete geçmiyor diye bir şey yok sağlık sigortası geçmez, dolayısyıla parasıyla almak gerekir, ama reçeteyi ibraz edersiniz -gerekirse çevirisini ibraz edersiniz
ona binaen ilacı verirler
bunu TEB sistemsel olarak yapıyor ama tek tek bireysel olarak da yapabilenler olduğunu biliyorum
kaldı ki 40 sene önce bile oluyordu bu
Merhaba, bize bu şekilde iletilmisti zaten TEB e başvuru yapıldı parası neyse vermeye de hazırlar fakat en kısa sürede olması için çabalıyorlar o nedenle elinde fazladan olan varsa belki görür diye konuyu açtım🙏

X