Doğal Saç Bakım Kürleri Yıpranmış Koparak Dökülen Saçlara Bakım

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Asasdasdaf

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2014
225
88
Kopan Saçlar İçin Brezilya Fönü Keratin Bakımı Saçlarınız öncelikle yıkanmış ve temiz olmalıdır. Saçlarınızın nemini alın ama asla kurutma makinesi kullanmayın. Brezilya fönü keratini öncelikle bir kaba koyun plastik olacak kap. Saçlarınızı boyar gibi yıpranan ve hasar gören yerlere brezilya fönü keratini uygulayın. Saç diplerine sürmemeye özen gösterin. Kopan saçlarınızın olduğu bölgelere tarayarak keratini iyice yedirin. Keratini saçınıza iyice yedirdikten sonra fön makinasını uzaktan tutarak saçlarınızı iyice kurutun. Saçınıza bakım yaptıktan sonra makineyi uzaktan tutarak saçlarınıza fön çekebilirsiniz. Düzleştirici ya da maşa yani pres saça asla ama asla uygulanmayacak. Haftada yada 10 günde bir bu bakımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Keratini saçlara uyguladıktan 2 gün sonra yıkamalısınız ki faydası olsun. Şampuan seçiminizde ya bebek şampuanı ya da tuzsuz içerikli şampuanlar tercih edin. Saçınızı şampuanladıktan sonra gliss serinin siyah renk saç açıcısını kullanabilirsiniz. Saçlarınızın kırılmasını ve kopmasını engeller. 2 ayın sonunda saçlarınızın kopmadığını ve toparlandığını göreceksiniz. Papatya İle Saç Bakımı 1 çorba kaşığı sarı kantaron yağı 2 çorba kaşığı devetabanı 2 çorba kaşığı papatya Kaynamış 1 litre suyun içine malzemeleri ilave edip demlenmeye bırakın. Saç diplerinize yumuşak hareketlerle uygulayın. Saçlarınızı yıkamayın ve kendi haline bırakın. 3 günde 1 bu karışımı saç köklerinize uygulayabilirsiniz. Saç Gürleştiren Maske Tarifi 1 bardak su 1 yumurta Yumurtaları köpürünceye kadar çırpın ve ardından su ilave edip karıştırın. Islak halde olan saçlarınıza masaj yaparak karışımı yedirip 10 dakika bekleyin. Sonrasında saçlarınızı ılık suyla temizleyin.Koparak Dökülen Saçlar İçin Bakım Yıpranarak kopan saçlar için doğal tariflerden yararlanabilirsiniz. Saç tellerini güçlendiren ve köklere bakım uygulayan bu maskeler dökülmelerin önüne geçecektir. Keratin maddesi içeren şampuanlar da saçların kopmasının önüne geçmektedir.

Ben de neler çektim yıpranmış, matlaşmış saçlarımdan. Denemediğim kalmadı. Zaten kimyasal ve sentetik ürünlerden daha da zarar gördüm. Doğal bakımlar tercih ediyorum. Bu konuda en iyisi Hindistan cevizi yağı argan yağı jojoba yagı hint yağı... Bir de yorumlarda okuyup aldığım keratin yüklemesi var. Bu en mükemmeli oldu benim için. Önce katkısız keratin yüklüyorum (kuaförlerde yapılan kımyasal keratın bakım olmayacak) sonra diğer bakımları yapıyorum, saçlarım günden güne diriliyor.
Sosyete kesimi özellikle istanbulda hındıstan cevizi ve katkısız keratin yüklemesi yaptıkları için saçları sürekli güçleniyormuş. Bunu da internette okumuştum.

Saçlarımın hızlı uzamasaı için ben çok sıkıntı çektim. Deneye deneye çok yoruldum. Şimdi bir akrabam yurt dışında yaşıyor, internetten keratin dip bakım seti almış ve bana gösterdi, sordum, dedi dökülme için aldım. ben de hızlı uzatır mı deyince gözleri parladı ve aşırı memnun olduğunu süreklı kullandığını anlattı. Bana elındekı yarım şişe ürünü verdi. Ben de memnun kaldım. çok güzel işe yarıyor.

Selam, kuaförde renk açma esnasında saçımın buyuk kısmı andı, daha yenı omuzlarıma gelmişken şimdi kesmek istemiyorum. Lütfen olan saçımı onaracak bir çözüm arıyorum bilen varsa yazarsa cok cok sevınırım.

yaglı ve duz yıpranms saca onerısı olan var mı
Canım benım de saçım çok çok aşınmış ve kırılgndı, şu an saçımda katkısız keratin bakım yaptım, bu halıyle çok mutlu oldum, saçımın %70-80 kısmı en azından toparladı, sen de deneyebilirsin...

Canım benım de saçım çok çok aşınmış ve kırılgndı, şu an saçımda katkısız keratin bakım yaptım, bu halıyle çok mutlu oldum, saçımın %70-80 kısmı en azından toparladı, sen de deneyebilirsin...
tesekkur ederım ne kadara nerden alıyosun eczanede satılıyor mu yaglı saca ıyı gelır dımı bıde sacım cok duz hafıf kabarık olsun bıraz kendıne gelsın ıstıyorum ınce tellı

doa kozmetiğin keratinli saç maskesini kullanıyorum, saçlarımda iyileşme oldu. Bir süredir kullandığım için koparak dökülmeyi durdurdu.

X