Yeni parfümüm hakkında kararsızım

- Janna -

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Ekim 2011
13.902
10.706
29
Merhaba kızlar
Bahar ve yaz aylarında kullanmak için bir parfüm almayı düşünüyorum.
Aklımda iki parfüm var.
Birincisi Dolce Gabbana Light Blue Eau Intense (daha önce klasik versiyonunu kullanmıştım.)
İkincisi ise Elie Saab Le Perfume. ( daha önce hiç kullanmadım. Intense versiyonunu annemde deneyip ağır bulmuştum fakat klasik olanının küçük testerini bir ara sevilden vermişlerdi ve beğendiğimi hatırlıyorum.) aslında kendisini gelinlik kokum yapmakta istiyorum ben.
Öyle yani bana yardımcı olabilecek bacılar var mı?:KK45:

Valla canim ben baharda ve yazin ciceksi olarak belki klasik kacabilir ama burberry london kullanmayi cok seviyorum miss gibi hanimelinin o kremsi kasmirimsi kadifemsi haline bayiliyorum icimi aciyo light blue nin klasik olanini biliyorum bana limon kabugunun o acimsi kokusu olur ya onun gibi geliyo basit gelio bana limon kolonyasi gibi.. intense olani hakkinda pek bi fikrim yok. Ellie saabinda ismini cok duydum ama hic koklamadim 😊
Pek yardimci olamadim sana 🤭

Dolce Gabbana Light Blue ile intense versiyonu çok benziyorsa tercih etmezdim. İntense denemedim ama klasiğini deneyip hiç sevememiştim.

Ben klasik olan light blue kullandım kızlar baya severek hemde:KK15:
Intense olanı okuduğum yorumlara göre klasik olandan daha yumuşak bir kokuymuş. Ama gene limon ön planda. Ben turunçgilli limonlu kokuları bahar ve yaz aylarında çok seviyorum. Sanırım tercihim light blue intense olacak.
Şimdilik elie saabı erteliyorum.

Light blue daki limon o kadar ağır ki insanın burnunu tirmaliyor. bı yerden sonra aşırı bayiyor. Hem kullanan kişiyi hemde etrafındakileri çok rahatsız ediyor. Elie Saab ona nazaran çok daha naif bı koku. Pudramsi çok daha güzel bı koku bence

Elie saabı le parfum de benımde aklım var su aralar ama bu ay parayı mancera roses vanilleye yatıracağım:dondurma::deli:

X