Yeni hayatımın ilk günü :)

Mina23749

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2018
511
491
Selamlar. Uzun zamandır depresyondaydım ancak hayatı daha fazla ertelemek istemedim. Ve nerden başladığımız değil bir şekilde başlamanın tadını çıkartmaya geldim. Burayı kişisel günlüğüm gibi kullanacağım. Yıllar önce İnstagramda yapıyordum baya da faydalı olmuştu hem kendim hemde başkaları için. Şuan daha kapsamlı bir değişikliğe ihtiyacım var. Sonunda cesaret edip aktif olarak burayı kullanacağım için çok mutluyum. Uzun bir sürecin beni beklediğini ama hiçbir şey yapmadıkça bu sürecin hiç gerçekleşmeme gibi bir durumu olduğunu da biliyorum. Evett kızlar bugün değilse ne zaman :)

HEDEFLERİM:
1. Kilo vermek
2. Yürüyüş yapmak
3. Kitap okumak
4. Psikolojimi düzeltmek
5. İşim için eğitimlerimi tamamlamak
6. Para biriktirmek
7. Cildimi düzeltmek :)
8. Her gün özbakımımı ve makyajımı yapmak
9. Cici bici kıyafetler almak
10. İnsan ilişkilerinde nasıl davranmamam gerektiğini anlayabilmek ve uygulayabilmek (bu nasıl tarif edilir bilemedim ama bazıları tırnağı kırılsa dünyaları yıkıyor ama ben başım kopsa sesim çıkmıyor ve bu durumdan rahatsızım :)

veee en önemlisi dua etmek. Düzenli dua ederek hayatımı toparladım desem yeridir. Allah'a sonsuz şükürler olsun. ( Dua topiğini buradan bağımsız ayrıca açabilirim. )

neler yaptım peki, yaklaşık 4 aydır psikoloğa gidiyorum ve düzelmemde bunun çok faydası oldu. Ancak sihirli değnek değil tabii, bir şeyleri fark ediyorsunuz ama onu gerçekleştirmedikçe bir anlamı olmuyor. Yani acıktığınızı fark ediyorsunuz ama yemek yemiyorsanız bu farkındalığın bir anlamı olmuyor. :) Her gün hedeflerim için yaptıklarımı yada yapamadıklarımı buraya yazacağım. Görüşmek üzere.

26/08/2023 cumartesi

1) sağlıklı beslendim.
2) yürüyüş yapamadım
3) yatarken 10 sayfa olsun kitabımı okuyacağım
4) olumlu düşündüm güzel hayaller kurdum
5) işim için eğitim sayfasında bir sorun var açamadım pazartesi tekrar denicem
6) maalesef bugünlük tüm para kotamı harcadım
7) cildim için günlük bakımlarımı yaptım
8) özbakımımı yaptım. Yatmadan önce de diş fırçalama ve beyazlatma yapıcam
9) kıyafetlerle bugünlük ilgilenemedim
10) insan ilişkileriyle ilgili konuda da bugünlük çalışmalarımı yaptım
11) dualarımı okudum

Baya verimli bir gün oldu bence. Yarın daha güzel bir gün olacak buna eminim

27.08.2023 pazar

selamlar. Hava burda çok güzel. Bugün ki planlarım, yarım saat dua edip yarım saat diğer işlerimle ilgilenmek. ve bu döngü halinde haftanın son tatil gününü değerlendirmek.

Ayrıca bugün bağ kesme meditasyonu yapmak istiyorum.

Gerçekten benim için yoğun bi gün olacak. Çünkü evi toplamam, yemek yapmam, çamaşırları toplama, katlama, asma, bulaşık makinesini çıkartma, yerleştirme ve yeniden bulaşıkları dizmem lazım. Ev işi haricinde de saçlarımı boyamıştım geçen haftalarda.. yarım kilo açıcı kullandım toplamda. her haftasonu 4 kez açtım ama yine de çiğ yumurta sarısı gibi kaldı... dibini koyu kumral yapıp uçlarını tekrar açmayı son kez denicem. İnşallah sonucu çok içine siner. Ayrıca ilk mesaja yazdığım diğer şeyleri de halletmem gerekiyor. Gün sonunda görüşürüz.

selamlar. iki gündür biraz moralim bozuk. Ancak hayatım için uzun vadeli çok iyi bir şey yaptım ve toxic ilişkimi bitirdim. Sanırım erkeklere değer vermemeyi öğrenerek bu yola başlamam gerekiyor.

Bu arada sabah bakımlarımı yaptım, erken uyandım, makyajımı yaptım. öğlen sağlıklı beslendim. yediğim bir baklavayı saymazsak. :))) haftada bir iki tane baklava yiyorum. Bu benim nefsimi köreltiyor. Diyet süreci uzun olduğu için hiç tatlı yememek benim yapabileceğim bir şey değil. Önceden 3 tane yerdim. Ayrıca şekerli çaylardan içmedim. (oralet vs gibi) akşam yemeği yemiyorum bir süredir. Hem ev işi anlamında hemde midemi çok rahatlatıyor bu durum. yani sabah 9 da yiyorum. birde öğlen 12.30 da. çok acıkırsam akşamları cacık yiyorum.

akşam olunca kısa bir yürüyüş yapıcam ve beni rahatlatan yazıp yakma işlemini yapcam. Hiç yakın arkadaşım yok ve ilişkim bittiği için yaşadığım hislerimi anlatcak birisi de yok maalesef. o yüzden içimden geçenleri kağıda yazıyorum ve o kağıdı yakıyorum. O kağıt yanarken, oraya yazdığım kötü hislerinde yok olduğunu imgeliyorum ve düşünüyorum. Baya güzel bir yöntem herkese tavsiye ederim.

işten izin aldım bu hafta. gerçekten hem iş hem özel hayatım hemde mental olarak aşırı yoruldum. belki bu hafta yazamayabilirim, durumuma göre bakıcam artık. Bugün uyumadan önce kitabımı da okurum. 10 numaraya yazdığım hedefimle ilgili neler yapmam gerektiği konusunda bir fikrim yok, şu an beni en zorlayan o.

selamlar. iki gündür biraz moralim bozuk. Ancak hayatım için uzun vadeli çok iyi bir şey yaptım ve toxic ilişkimi bitirdim. Sanırım erkeklere değer vermemeyi öğrenerek bu yola başlamam gerekiyor.

Bu arada sabah bakımlarımı yaptım, erken uyandım, makyajımı yaptım. öğlen sağlıklı beslendim. yediğim bir baklavayı saymazsak. :))) haftada bir iki tane baklava yiyorum. Bu benim nefsimi köreltiyor. Diyet süreci uzun olduğu için hiç tatlı yememek benim yapabileceğim bir şey değil. Önceden 3 tane yerdim. Ayrıca şekerli çaylardan içmedim. (oralet vs gibi) akşam yemeği yemiyorum bir süredir. Hem ev işi anlamında hemde midemi çok rahatlatıyor bu durum. yani sabah 9 da yiyorum. birde öğlen 12.30 da. çok acıkırsam akşamları cacık yiyorum.

akşam olunca kısa bir yürüyüş yapıcam ve beni rahatlatan yazıp yakma işlemini yapcam. Hiç yakın arkadaşım yok ve ilişkim bittiği için yaşadığım hislerimi anlatcak birisi de yok maalesef. o yüzden içimden geçenleri kağıda yazıyorum ve o kağıdı yakıyorum. O kağıt yanarken, oraya yazdığım kötü hislerinde yok olduğunu imgeliyorum ve düşünüyorum. Baya güzel bir yöntem herkese tavsiye ederim.

işten izin aldım bu hafta. gerçekten hem iş hem özel hayatım hemde mental olarak aşırı yoruldum. belki bu hafta yazamayabilirim, durumuma göre bakıcam artık. Bugün uyumadan önce kitabımı da okurum. 10 numaraya yazdığım hedefimle ilgili neler yapmam gerektiği konusunda bir fikrim yok, şu an beni en zorlayan o.

Süpersin Mina☺️👍

10.madde için Beyhan Budak-Tülay kök videolarını önermek için geldim, sayfan hayırlı olsun. Tülay kök ün sınırlar video serisi var(5-6 bölüm), sanırım sınırlar konusunda sorun yaşıyorsun, emin ol bu birçok insan için gerçekten temel bir sorun, ama çoğu insan sınır ne demek onun bilincinde bile değil.

10.madde için Beyhan Budak-Tülay kök videolarını önermek için geldim, sayfan hayırlı olsun. Tülay kök ün sınırlar video serisi var(5-6 bölüm), sanırım sınırlar konusunda sorun yaşıyorsun, emin ol bu birçok insan için gerçekten temel bir sorun, ama çoğu insan sınır ne demek onun bilincinde bile değil.
Teşekkürler mutlaka bakacağım

X