Yeni Akit: Nefret söyleminde bir marka

_NurteN_

...
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2011
7.000
3.629
33
Hrant Dink Vakfı 2012'nin Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarını kapsayan Medyada Nefret Söylemi İzleme Raporu’nu açıkladı. Rapora göre en çok nefret söylemine imza atan gazete Yeni Akit oldu. Yeni Akit’te 4 ayda 30 nefret söylemi tespit edildi. Yeni Akit’i sırasıyla Milli Gazete, Yeni Mesaj, Yeniçağ ve Star gazeteleri takip ediyor. Rapora göre nefret söylemi en çok köşe yazılarında yer alıyor.

16 gazeteyi doğrudan, yerel ve ulusal binden fazla yayının da medya takip merkezleri aracılığıyla takip edilerek hazırlanan raporda, 4 ayda toplam 97 haber ve köşe yazısında nefret söylemine rastlandı belirtiliyor. 97 nefret söyleminin yüzde 64’ü köşe yazılarında yer alırken yüzde 29’u haber içeriklerinde.

Nefret söylemine yer veren köşe yazarlarında da Yeni Akit’in ağırlığı hissediliyor. 7 nefret söylemi ile birincilik Yeni Akit yazarı Mehmet Şevket Eygi’ye ait. Eygi’yi yine aynı gazeteden Furkan Altıok, Yeniçağ’dan Arslan Tekin ve Yeni Akit’ten Osman Yiğit takip ediyor. En çok hedef alınan gruplar arasında ise Yahudiler, Ermeniler, Hristiyanlar, LGBT’ler, Rumlar, Zerdüştler, Batılılar ve Ezidiler var

Yeni Akit: Nefret syleminde bir marka - Gncel Haber - Online BirGn

hayret Engin Ardıç' ın birçoğunu solladığını düşünürdüm ben. Mehmet Şevki Eygi' ye de şaşırmadım zaten.

yeni akit = sözcü , ikisi arasında hiç fark göremiyorum... yalan onlarda, nefret onlarda, kin onlarda, montajlı fotolar onlarda ...

Yeni Akit Nefret söylemi konusunda cidden bir marka ama :KK1: Ülkenin adalet sisteminde hakları hiç sallanmayan LBGT'ler konusunda bile öyle fantastik söylemlerde bulunmuşlardı ki, sembolik bir ceza almayı başarmışlardı.

Son düzenleme:
X