Yeme bozukluğu

1507

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2020
14
12
44
Sevgili bayanlar aranıza yeni katıldım benim bi sorum olacaktı çevrenizde yeme bozukluğu rahatsızlığı yaşayan var mı?

Ben de var, tıkanırcasına yeme bozukluğu hatta teşhisi yeni kondu:) bu durumu aşmak için kendimce bazı adımlar attım/atıyorum bakalım zaman bu durumu aşıp aşamayacağımı gösterecek.

Ben de var, tıkanırcasına yeme bozukluğu hatta teşhisi yeni kondu:) bu durumu aşmak için kendimce bazı adımlar attım/atıyorum bakalım zaman bu durumu aşıp aşamayacağımı gösterecek.
merhaba. teşhis için nereye gittiniz yani diyetisyen mi bir uzman hekim mi? ben de de var sanki ama nereye gidip bu teşhisi koyduracağımı bilemedim :110:
yemek yemek özellikle tatlı beni çok mutlu ediyor ama yedikten sonra pişman oluyorum. diyete yada sağlıklı beslenmeye başlayamıyorum. tatlı yiyemeyeceğim için korku sarıyor beni. o tatları alamayacağım mutlu olamayacağım acı çekeceğim diye sağlıklı beslenmeye ve diyete giremiyorum.

merhaba. teşhis için nereye gittiniz yani diyetisyen mi bir uzman hekim mi? ben de de var sanki ama nereye gidip bu teşhisi koyduracağımı bilemedim :110:
yemek yemek özellikle tatlı beni çok mutlu ediyor ama yedikten sonra pişman oluyorum. diyete yada sağlıklı beslenmeye başlayamıyorum. tatlı yiyemeyeceğim için korku sarıyor beni. o tatları alamayacağım mutlu olamayacağım acı çekeceğim diye sağlıklı beslenmeye ve diyete giremiyorum.

Merhaba, teşhis psikoloğum tarafında konuldu. Aslında psikoloğa gitme sebebim bu konu değildi, sadece kiloyu takıntı haline getirdiğimle ilgili konuşunca beslenme düzenimle ilgili bazı detaylar verince sorular sordu ve bu teşhisi koydu.

Ben hem psikolog desteği hem de diyetisyenle bu sorunu aşmaya çalışıcam. Ben de yıllardır diyet yapıyorum, kilo takıntısı, yemeklerden mahrum kalacağım korkusuyla, kısa zaman diliminde çok fazla aldığım kalorilerin sebebi aslında sürekli diyet yapmaktan kaynaklanıyor. Benim hayatımda 2 tür beslenme mevcut: diyet ve diyet dışı. Diyetteyken az kalori alıyorum, diyeti bozunca haddinden fazla.

X