yeğenimin tikleri

setenayay74

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2007
133
0
49
merhaba benim bu yıl 8. sınıfa gider bir yeğenim var 13 yaşında erkek kendisinden 2 yaş küçük erkek kardşi var. kardeşi olduğu günden beri devamlı tikleri oldu halbuki ikisinede de aynı ilgi gösterildi hatta büyük olanla daha çok ilgilenildi ama küçük olan çok yaramaz ve büyük olanı hiç rahat bırakmıyor. önce ayağını aksatıyordu doktoro getirdik film çektirdik hiç birşey yok dediler psikolojikmiş ozaman 4 yaşında falandı daha sonra tırnak yemek giydiğini ısırark ıslatmak avcunu veya üstünde giydiğini koklamak hastaymış gibi inlemek durmadan burnunu çekmek gibi şuanda durmadan burnunu çekiyor ve mırıl mırıl birşeyler mırıldanıyor durup dururken besmele çekiyor devamlı yeni tikler üretiyor geçen sene doktoro götürdük posiflora verdi bunların kaynağı ne olabilir. annesi iyi yada kötü olan herşeyi çocuklar bilsin diye oturup onlara anlatıyor babasıyla kavga etseler kürtaj olmuştu onu bile oturtup sizin bir kardeşiniz olacaktı ama aldırdık diye anlattı . babasını işleri iyi gitmedi 1 senedir bizimle yaşıyorlar(anne ve babası da dahil ) ama babasının işleri iyikende böyleydi. böyle yazarak bilmiyorum ne kadar anlatabilirim mutlaka bir doktorun görmesi lazım diye düşünüyorum 13-14 yaşında birisi çocuk piskoloğunamı gitmeli yoksa normal piskoloğada gitse olurmu çünkü sigortaları var ve normal piskoloğa daha rahay götürebilecez şimdiden teşekkürler,sevgiler

Merhaba Setenay Hanım, yeğeninizin ergenlerle çalışan bir psikiyatra gitmesi lazım. Tik bozukluklarında tercihimiz psikiyatrdan yana olmalı. 13-14 yaş çocuk içini büyük bir yaş, tam ergenlik döneminde yeğeniniz.
Sağlıkla kalın,

X