Yediklerini azaltarak kilo verenler

Ophelia12

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
366
150
Sıkı bir diyetle değil ama yediklerini azaltarak kilo veren var mı diye merak ettim.Spor yapmak ya da yürümek istemiyorum çünkü sporu da yürüyüşü de sürekli yapmak gerekir bırakırsam geri kilo alırım diye.Aranızda yediklerini azaltıp zayıflayan var mı? tecrübelerinizi paylaşırsasınız çok sevinirim.

ben uzun süreli diyet yapamayan biri olarak sadece sağlıklı beslenme+porsiyon kontrolü sayesinde 20 kilo verdim. ben spor da yaptım herkes yapmak zorunda değil ama tavsiyem yoğun bi spor programınız olmasa bile en azından orta derecedee günlük fiziksel aktivitede bulunmanız. çünkü hareket kısıtlı olunca ne kadar az da yesek vücut sıkılaşmıyor

ben uzun süreli diyet yapamayan biri olarak sadece sağlıklı beslenme+porsiyon kontrolü sayesinde 20 kilo verdim. ben spor da yaptım herkes yapmak zorunda değil ama tavsiyem yoğun bi spor programınız olmasa bile en azından orta derecedee günlük fiziksel aktivitede bulunmanız. çünkü hareket kısıtlı olunca ne kadar az da yesek vücut sıkılaşmıyor
Bu süreçte neler yaptınız, anlatabilir misiniz 😊

Bu süreçte neler yaptınız, anlatabilir misiniz 😊
aslında deneme yanılma yoluyla vücuduma çok gereksiz zararlar verdim saçma sapan şok diyetler denedim bir sürü metabolizmamı bozacak şey yaptım ama neticede geldiğim noktada uyguladığım çok komplike bi rutin yok bahsettiğim gibi hareketi hayatımdan hiç eksik etmedim spor olmasa da hafif egzersiz, yürüyüş her zaman benim kilo vermemi+mevcut kilomu korumamı sağlayan şeydi
beslenme konusunda ise canım ne istiyosa her şeyden azar azar, eritebileceğim kadar yiyerek. akşam özellikle karnımı çok fazla şişirmem ki ertesi sabaha karnım düz uyanmak isterim çok güzel bi his bence😅 çok klasik şeyler aslında özel bir şey hiç yapmıyorum.. bugüne kadar çok denedim zayıflama çayları şunun otu bunun macunu vs denemediğim ürün, yöntem kalmadı hiçbiri uzun vadede çözüm değil beslenme tarzını tamamen değiştirmek gerekiyor bi de istediğimiz bedene ve kiloya ulaşacağımıza hem kalpten hem düşünce olarak inanmak çok etkiliyor sonuçları :)

Sıkı bir diyetle değil ama yediklerini azaltarak kilo veren var mı diye merak ettim.Spor yapmak ya da yürümek istemiyorum çünkü sporu da yürüyüşü de sürekli yapmak gerekir bırakırsam geri kilo alırım diye.Aranızda yediklerini azaltıp zayıflayan var mı? tecrübelerinizi paylaşırsasınız çok sevinirim.
Merhaba ben akşamları yemeyerek,normalde yediklerimin yarısını yiyerek,tatlıyı ve karbonhidratı azaltarak bir ayda 5 kilo verdim.Bebek emzirdiğim için 2,5 yaşında oğlum bu arada aç kalamıyorum.Kahvaltımı öğlene doğru yapıyorum genelde.Acıktığımda ekmeksiz yemek ya da salata yedim.Bazen yoğurt,kefir gibi sağlıkl şeyler tükettim.Özellikle kefir gece acıkınca içtim karnımda şişkinlik yaptı tıka basa doymuş gibi hissettiriyor bağırsakları da çalıştırıyor.Bu ay yürüyüşü de çoğaltmayı düşünüyorum geçen ay pek hareket edemedim.Arada bitki çayları kiraz sapı, yeşilçay gibi onları tükettim.Yiyecek yoksa hazırda yulaf,granola tükettim.Diyetisyenler bir saat yürüyüşü tavsiye ediyorlar.

X