Yardımlarınıza ihtiyacım var

mrc0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2011
156
61
Arkadaşlar bir soru da benden. Şu zamana kadar çok dert etmemiştim ama artık çok kötü bir görüntüm var. Ön üst 4 dişim ve alt 6 dişim çok çarpık. Benim 20 liklerim tamamen çıktı. Bildiğiniz diğer azılar gibi oldu. Haliyle yer açmak için itekledi ve sonuç hüsran. Rengi, diş taşı vs. Hiç dert değil. Dişçim artık onların hareketinin durduğunu söyledi. Rahatsız etmediği sürece aldırma demişti. Ama tel takılmasını istiyorsan 20 likleri almamız gerekiyor dedi ve porselen kaplamaya da kesinlikle insanın kendi dişi gibisi yok yapmam demişti. Soruyorum size ben ne yapayım? Çok kötü bir görüntü var ve ben gülmeden yapamam :)

Valla kanka. Senle aynı durumdayiz. Benimde 20likler çıktı. İlk fırsatta ne kadar korksamda aldırmak zorundayım. Kendimi azarliyorum. O kadar kafam bozuldu. Birde ben girmeden emla sürecegim. Oda biraz daha ferahlatti.

Arkadaşlar bir soru da benden. Şu zamana kadar çok dert etmemiştim ama artık çok kötü bir görüntüm var. Ön üst 4 dişim ve alt 6 dişim çok çarpık. Benim 20 liklerim tamamen çıktı. Bildiğiniz diğer azılar gibi oldu. Haliyle yer açmak için itekledi ve sonuç hüsran. Rengi, diş taşı vs. Hiç dert değil. Dişçim artık onların hareketinin durduğunu söyledi. Rahatsız etmediği sürece aldırma demişti. Ama tel takılmasını istiyorsan 20 likleri almamız gerekiyor dedi ve porselen kaplamaya da kesinlikle insanın kendi dişi gibisi yok yapmam demişti. Soruyorum size ben ne yapayım? Çok kötü bir görüntü var ve ben gülmeden yapamam :)
Diş hekimin en iyisini bilir mutlaka amabildiğim kadarıyla yaşın kaç olursa olsun 20 likler mutlaka düşer o yüzden önce onlardan kurtul. Benim 4,5 yaşında oğlum ve 3 yaşında kızım var her ikiside ayrı ayrı zamanlarda anestezi alarak amilyat oldu sürekli biberon kullandıkları içinmine tabakası erimişti sapsarı otuklar vardı çıktıklarında pırılpırıl dişlere sahiptiler nadıl oldu bilmiyorum ama seninkilerde törpülenip üst kaplamayla çok güzel olur eminim yeterki kendinde dişçi fobisi geliştirme. Birde başka bir hekimden görüş al bence

Zaten dişlerinim yapısını bozan büyük ihtimalle 20'lik dişlerdir. aşağıdaki resim gibi 20 lik dişler yer bulamadıklarında dişileri sıkıştırıp ağız yapısını bozuyor. Mallesef onları çektirmek dışında yapabileceğiniz alternatif bir yöntem yok. Evet 20lik diş çektirmek ürkütücü ben de 1 ay önce yaptırdım cerrah hiç canımı acıtmamasına rağmen görüntü bayağı korkutucuydu. Ama şanslıydım çene cerrahım iyiydi hatta uyuşturucunun etkisi geçince bile ağrım yoktu. Eğer iyi bir çene cerrahı bulabilirsen tüm kaygılarının yersiz olacağını göreceksin

yirmilik-dis.jpg

Zaten dişlerinim yapısını bozan büyük ihtimalle 20'lik dişlerdir. aşağıdaki resim gibi 20 lik dişler yer bulamadıklarında dişileri sıkıştırıp ağız yapısını bozuyor. Mallesef onları çektirmek dışında yapabileceğiniz alternatif bir yöntem yok. Evet 20lik diş çektirmek ürkütücü ben de 1 ay önce yaptırdım cerrah hiç canımı acıtmamasına rağmen görüntü bayağı korkutucuydu. Ama şanslıydım çene cerrahım iyiydi hatta uyuşturucunun etkisi geçince bile ağrım yoktu. Eğer iyi bir çene cerrahı bulabilirsen tüm kaygılarının yersiz olacağını göreceksin

yirmilik-dis.jpg
Katılıyorum. Doktor benimkini aldığında ben hala koltukta oturuyordum hadi kalk başka hasta gelicek dedi nne olduğunu anlamadım bile. Söylendiği ya da düşünüldüğü gibi değil bende acı hissetmedim

Merhaba ben 2 tane 20 liklerı sedasyon yöntemi ile aldirdim. Gram birşey hissetmedim. Öneririm.

20 likler ile diş telinin ilgisi yok. diş teli taktırdıktan sonra 20likleri aldırabilirsiniz. çok emin olduğum bir konu o yüzden rahatlıkla yazıyorum. sebebi de şu, bu 20lik dişlerin uyguladığı kuvvet asla tel kadar kuvvetli değilmiş. o yüzden tel taktıkdan sonra aldırabilirsiniz. bu arada mesela benim bir dişim çok yatay çıkmış ve sanırım alınmayacak.. telden sonra da kalacak. yani her 20lik diş alınır diye de bir şey yok. ayrıca 20lik dişler itekledi diye dişiniz bozulmamış da olabilir, yani o sadece faktörlerden biri. doktorunuzla görüşün, tel ise tel taktırın sonra yavaş yavaş aldırırsınız 20likleri eğer lazımsa.

X