yardim edermisiniz

melekce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2009
362
3
arkadaslar fransada yasayipta 10 yillik oturumunu alanlar nasil bir sinavdan geciyor.hangi sorulari soruyorlar..beni biraz bilgilendirirmisiniz..

valla ben sinavdan falan gecmedim kurallarmi degismis yenimi cikmis bu???ben 2003 de geldim ilk seferde 10 yillik oturup aldim irek baska hicbirsey almadan...benim esim burda dogdu ve askerligini burda yapti ondan olabilirmi bilmiyorum ama ben direk aldim...

tesekkurler canim ama simdi sinav yapiyorlarmis..normalde benim esimde fransa dogumlu askerligini fransada yapmis ama yinede sinava girmek gerekiyormus..ben 2006 geldim..her sene 1 yillik veriyorlardi 3 yildan sonra 10 yillik oturum icin basvurabiliyormussun.bize boyle bilgi verdiler

tesekkurler canim ama simdi sinav yapiyorlarmis..normalde benim esimde fransa dogumlu askerligini fransada yapmis ama yinede sinava girmek gerekiyormus..ben 2006 geldim..her sene 1 yillik veriyorlardi 3 yildan sonra 10 yillik oturum icin basvurabiliyormussun.bize boyle bilgi verdiler

ya aslinda herkese ayni uygulamayi yapmiyorlar bence...bak benle ayni sene gelen iki arkadasim vardi birinin esi burda dogmus askerlik falan yapmamis universite okuyordu onada benim gibi 10 yillik direk verdiler
digerinin eside burda dogmus askerlik yapmamis onada once 3 aylik sonra 1 yillik sonra yine 1 yillik sonra 10 yillik verdiler...yani karman çorman....kafamçokkarıştı

haa bu arada ben 2005 ten beri fransiz kimligi icin dosya aliyordum ama calistigim icin evraklari tamamlamak nasip olmamisti gecen sene dogumdan sonra evde oldugum icin vakit buldum evraklari tamamlayip bu sene verdim simdi 10 yillik oturumumumun suresi dolmadan fransiz vatandasligina gecicem yani cifte vatandaslik alicam....

merhaba konu acilali uzun zaman olmus ama..vallah bazilari cok sansli gelir gelmez 10 yillik almislar benide baya bi ugrastirdilar :KK4:illah fransizca konusturdular..iste fransaya ne zaman geldin,ne zaman evlendin,ole seyler..merak ettim 10 yilligini alabildinmi

haa bu arada ben 2005 ten beri fransiz kimligi icin dosya aliyordum ama calistigim icin evraklari tamamlamak nasip olmamisti gecen sene dogumdan sonra evde oldugum icin vakit buldum evraklari tamamlayip bu sene verdim simdi 10 yillik oturumumumun suresi dolmadan fransiz vatandasligina gecicem yani cifte vatandaslik alicam....

zaten fransiz vatandasligina gecmek icin 5 yil bekllemek gerekiyor..yani 2005 de vaktiniz olsada 2 senelik burda oldugunuz icin almak biraz zor olurdu bence..

merhaba konu acilali uzun zaman olmus ama..vallah bazilari cok sansli gelir gelmez 10 yillik almislar benide baya bi ugrastirdilar :KK4:illah fransizca konusturdular..iste fransaya ne zaman geldin,ne zaman evlendin,ole seyler..merak ettim 10 yilligini alabildinmi

evet canim aldim 10 yilligimi..ben buraya 2006 geldim 4 yilin sonunda verdiler...acikcasi bizde sasirdik cunku normalde 5 yil dolunda veriyorlarmis...

slm arkadaslar bana yardimci olurmusunuz paristen yani ile de france dan bildiginiz tanidiginizin kiralik evi varmi yardimci olursaniz sevinirimEn Büyük TÜRKİYE

Slm arkadaşlar bana yardım edin lütfen 4 senedir fransadayim hatta 4. Sene bitti 5 deyim bi turlu oturum alamadım eşimin 10 yıllık oturumu var 2 çocuğumuz var alamıyorum lütfen bi bilgisi olan yardim edebilirmi

X