Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Yalovada çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum.

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

Harputluanne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2021
50
41
38
Merhabalar ben Yalovada oturuyorum. 36 yaşında bir ev hanımıyım. Çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum. Kendim de bir anneyim. Çocuk psikolojini dikkate alarak tamamen pedagojik gerçeklere dayanarak çocuklarımı büyütüyorum. Bakıcılığını yapacağım çocukla da güven bağı kurup onun yaşına fıtratına göre hitap ederim. Sosyal becerilerini dil gelişimini olabildiğince desteklerim. Tam bir kitap kurduyum. Bakacağım çocukla da sıfır ekran olabildiğince oyun ve bol kitapla vakit geçirmek isterim. Yemek konusunda, çocuğu zorlamadan kızmadan, damak tadını bulmaya çalışarak ona yemeği sevdiririm. Çocuğun Özgüvenine zarar verecek en ufak söz bakış davranış söz konusu olamaz. Çocukla ingilizce konuşabilirim. Motor gelişimini destekleyecek oyunlar aktiviteler oynayabiliriz. Bol sohbet ederek dil gelişimini desteklerim. Çocuğa şefkatle beraber saygı duyarım, bir birey olarak görürüm. Ailelerin evlerinde kamera bulundurmasının hiçbir sakıncası yok. Hatta bu benim istediğim bir şey. Bir sorun olursa en azından ispatlı delilli olur. Görüşmek isteyen ailelerle görüşebilirim. Çocuğu uzantısı gibi gören egolu anneler değil de çocuğu birey olarak gören ona saygı duyan annelerin benimle iletişime geçmesini rica ediyorum. Sevgiler

X