Sivilceli Ciltler Yağli ciltte günlük bakım için Avene mi La Roche Possay Effaclar mi ?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

hobbitttt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2015
2
0
33
Selam kzlar,

Geçen hafta gittiğim cilt bakiminda günlük bakim için yüz temizleme jeli tonik ve nemlendirici krem edinmem gerektiğini söyledi uzaman bayan.İnternetteki araştırmalarım ve eczanelerden edindiğim bilgi sonucu iki ürün siklikla karşima çikti.Avene ve La roche possay in effaclar serisi.Her ikisi içinde genelde olumlu yorumlar var .Cildim yağlı bir yapıda şu sıralarda sivilce problemim arttı .Hal böyle iken bu iki ürünü deneyen kullananlar yorum yapabilir mi kararsız kaldım biraz :KK43:

Selam kzlar,

Geçen hafta gittiğim cilt bakiminda günlük bakim için yüz temizleme jeli tonik ve nemlendirici krem edinmem gerektiğini söyledi uzaman bayan.İnternetteki araştırmalarım ve eczanelerden edindiğim bilgi sonucu iki ürün siklikla karşima çikti.Avene ve La roche possay in effaclar serisi.Her ikisi içinde genelde olumlu yorumlar var .Cildim yağlı bir yapıda şu sıralarda sivilce problemim arttı .Hal böyle iken bu iki ürünü deneyen kullananlar yorum yapabilir mi kararsız kaldım biraz :KK43:
Ahhh o yağlı cilt problemi bende de var, doğru cevabı bulursan bize de yaz :)
Bunları kullanmadım, clinique antiblemish solutions serisini ve bioderma sebium jel kullanıyorum, biodermayı devamlı, clinique i nemli sıcak havalarda veya cildimde yağlanmanın arttığı zamanlarda kullanıyorum.Yağlanmayı azaltıyorlar, ama ideal bir yağ dengesine sahip olmamı sağlamıyorlar.İçten gelen bişey sonuçta, cilt içten yağlanıyor, ben dıştan kurutmaya çalışıyorum, geçinip gidiyoruz işte bi şekilde.

Ya aynı sorun bende de var
1 yıl önce aknetrent kullandım, yüzüm acayip sivilceliydi
Kullandığım süre zarfında hem sivilcelerim gitti hem cildimdeki yağ sorunu.
Fakat ilacı bitirdikten sonra cildim eskisinden çok daha fazla yağlanmaya başladı
Özellikle yüzüm, kulaklarım, boynum, ensem acayip yağlanıyor
Dolayısıyla saçlarımda çok yağlı.
Ne kullanmam gerektiğini bende bilmiyorum
Sanırım kesin bir çözümü yok bu işin

X