Pudra, Fondöten, Kapatıcılar yağlı ciltler için fondöten önerileri. yardiim !

cikolatalisufle

Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2012
29
0
Kizlar fondotenlerle basim dertte hic uygun fondoteni bulamamakla beraber parami harciyorum. Cildim yağli . Dustan cikinca kuru oluyor ama ilerleyen saatlerde suratima zeytinyagi surmus gibi hissediyorum fondotenlerle .lutfen bana yardim edin. Oldukca yagli gozenekli sivilceye meyilli cildim icin en iyi fondoteni ariyorum

Yağlı ciltler için su bazlı fondötenle pudrayı birlikte kullanman lazım. Bu arada hava ısındığı için en hafif fondöten bile terle birlikte gözenekleri tıkayacağı için sivilce riski taşır. O yüzden yazın bb krem kullanmak veya fondöteni yağsız bir nemlendiriciyle karıştırarak kullanmak daha iyi olabilir.

Yves Rocher - Flawless Finish Fluid Foundation
MAC - Studio Fix Fluid (SPF 15)
Maybelline - Dream Pure BB Krem (salicylic acid)

Bunlar bende en az yağlanma yapan ürünler oldu.
Salisilik asit yağ üretimini azalttığından bazı yağlı cilt ürünlerinde kullanılır. MAC'in fondöteninde ve Dream Pure BB Krem'de salisilik asit var. Sürdükten sonra hafif bir karıncalanma hissi yapabilir.
Yağsız ve sivilcesiz günler :)

benim cildimde yağlı flormar mat velvet serisinden çok memnunum. yağlı ciltler içinüretilmiş ve çok güzel kapatıyor

benim de cildim yağlı.. rival de loop perfect matt fondöteni keşfettim.. kapatıclığı az ama hiç yoktan iyidir.. fiyat çok uygun.. sivilcelenme yapmadı.. daha iyisini aramaya denemeye devam tabi ama bu süreçte bunu kullanırım ben..

rimmel london stay matte mouse fondöten. tüpte. watsons'larda bulabilirsin, fiyatı çok uygun, kapatıcılığı çok iyidir ve ağır değildir.

rimmel london stay matte mouse fondöten. tüpte. watsons'larda bulabilirsin, fiyatı çok uygun, kapatıcılığı çok iyidir ve ağır değildir.

bu fondöten bende var ama pembe alttonlu bir fondöten bu, eğer sarı alttonlu bir kişi kullanırsa ciltle bütünleşmiyor ve boyundan farklı duruyor böyle hafif kızılımsı duruyor..

bu fondöten bende var ama pembe alttonlu bir fondöten bu, eğer sarı alttonlu bir kişi kullanırsa ciltle bütünleşmiyor ve boyundan farklı duruyor böyle hafif kızılımsı duruyor..

ben de aksine renk tonundan dolayı en çok bunu seviyorum. diğer uygun fiyatlı mat fondötenlerin rengi hep koyu geliyor. flormar'ın mat olanları, max factor'ün adını unuttuğum bi fondöteni falan. kişiden kişiye değişir tabi ki..

ben de aksine renk tonundan dolayı en çok bunu seviyorum. diğer uygun fiyatlı mat fondötenlerin rengi hep koyu geliyor. flormar'ın mat olanları, max factor'ün adını unuttuğum bi fondöteni falan. kişiden kişiye değişir tabi ki..

yok tatlım açıklık koyuluktan ziyade bu rimmelin stay matte fondöten serisi daha pembe alttonlular için üretilmiş orda çalışan bayan da öyle demişti zaten.. rengi açık çok güzel mat bitiş ama benim tenim sarı alttonlu bende kızılımsı durdu.. sarı alttonlu arkadaşları uyarmak için söyleyeyim dedim.. pembe alttonlular için güzel bir seçenek tabi..

yok tatlım açıklık koyuluktan ziyade bu rimmelin stay matte fondöten serisi daha pembe alttonlular için üretilmiş orda çalışan bayan da öyle demişti zaten.. rengi açık çok güzel mat bitiş ama benim tenim sarı alttonlu bende kızılımsı durdu.. sarı alttonlu arkadaşları uyarmak için söyleyeyim dedim.. pembe alttonlular için güzel bir seçenek tabi..

yok ben anladım senin demek istediğini canım, cilt alt tonlarını kasdettin sen. mesela benim makyajsız temiz cildimde çok hafif yanaklarım pembedir, piyasadaki çoğu markanın fondöteninin en açık renklerini bile sürdüğümde boynumla yüzüm arasında koyu sarımsı fark oluyor. elimde 2-3 fondöten var ama yine rimmel matte mouse'a dönecem gibi :KK43:

yok ben anladım senin demek istediğini canım, cilt alt tonlarını kasdettin sen. mesela benim makyajsız temiz cildimde çok hafif yanaklarım pembedir, piyasadaki çoğu markanın fondöteninin en açık renklerini bile sürdüğümde boynumla yüzüm arasında koyu sarımsı fark oluyor. elimde 2-3 fondöten var ama yine rimmel matte mouse'a dönecem gibi :KK43:

aa bana söylesene hangisi o sarı kalanlar canım ya ben de sarı bulamıyorum.. :KK70::KK70:

Ben de yağlı ciltliyim.Doğru fondöteni bulabilmek için denemediğim kalmadı neredeyse.'mükemmel fondöten'i bulabildim mi hayır.Yine de kullandıklarım arasında en beğendiklerim:
Maybelline affinitone 24h
Maybelline köpük fondöten
Garnier bb krem-yağlı ciltler

lorealin infaillible mat güzel sivilce yapmıyor en açık tonu bile 2 ton koyu en azından parlama yapmıyor kapatıcılık 10 numara

Kizlar fondotenlerle basim dertte hic uygun fondoteni bulamamakla beraber parami harciyorum. Cildim yağli . Dustan cikinca kuru oluyor ama ilerleyen saatlerde suratima zeytinyagi surmus gibi hissediyorum fondotenlerle .lutfen bana yardim edin. Oldukca yagli gozenekli sivilceye meyilli cildim icin en iyi fondoteni ariyorum

Duştan çıkınca kuru oluyor ama ilerleyen saatlerde suratıma zeytinyağı sürmüşüm gibi duruyor dedin ya. Cildin kuru olabilir ve nemsizlikten vücudun ürünleri kusuyor olabilir. Uzun zaman yüzüm yağlı diye gezdim çünkü vücudum kuruydu cilt doktorum öyle söylemişti. Sonra bir gün bir tanıtım esnasında cildime bakıldığı zaman aslında kuru olduğu ortaya çıktı. Ben de uzun zaman boyunca niye bu fondotenler cildimden atılıyor ya da pul pul duruyor diye düşünüp duruyordum.
Bence yapabiliyorsan bir uzmana git. Yani çok afilli bir yer olmasa da doktora git direk herhangi bir hastanede.
Benim cildim şu an karma. Çok şükür çünkü öbür türlü cidden yüzümde bir şey durmuyordu.
Fondoten olarak rimmel london wake me up ve loreal true match ile loreal lumi magic kullanıyorum.
True match normalde yaplı ciltler için pudra bitişli bir fondoten. Ama karma olan yüzümü güzelce bir nemlendirince çokta mutlu bir şekilde kullanıyorum. Wake me up bence kuru ve normal ciltler için ideal. Kullandıktan 2-3 saat sonra cildimde parlama yapmaya başlıyor. Ama yine rimmel london un stay matte pudrasıyla hafifçe üstünden geçiyorum gayette güzel kullanıyorum. Lumi magic ise tam bir kuru cilt fondoteni. Acayip aydınlık bir duruşu var bence gayet hoş. Ben bunları dönüşümlü olarak kullanıyorum. True match zaten bitmek üzere. Lumi magic ikinci şişeye geçeceğim ama açmadım onu öbürlerini bitirmek istiyorum. Bir de MAC ten Face and body i öneririm yine hafif bir pudrayla kullanabilirsiniz. Özellikle yazın kalın yapılı fondötenlerden uzak durun bence. Hem cildinize ağırlık yapmasın hem de bu sıcakta öyle fondotenler hiç çekilmez bence. Ah bir de yine rimmel londondan match perfection bitirmiştim. Yağlı ciltli bile olsanız biraz pudrayla 7-8 saat götürüyor o da hoştu bence.

Çok konuştum kısacası tavsiyem cilt tipinizden emin olmanız. Çünkü yağlı görünse de nemsiz ya da kuru olabilir aslında.

Sanırım yağlı cildim için doğru fondöteni artık buldum :) Clinique anti blemish fondöten.mat, yağlanma parlama yapmıyor, gözenekleri genişletmiyor, sivilce çıkarmıyor.Aynı serinin bb kremi için aynı duyguları paylaşmıyorum ama.O kadar mat değil, zamanla parlama yapıyor.Bb nin performansı garnier yağlı ciltler için olanla aynı.Dolayısıyla bir daha garnier alırım.Ama fondöten kullandıklarım içinde en iyisi

Benim cildim yagli ve sonunda aradigim fondoteni buldum maybelline fit me yagli ciltler icin cok guzel bi fondoten bence pudrayla geçmiyorum bile gün sonuna kadar yüzümde gayet guzel kaliyor sadece burun bolgem gün sonunda cok az yaglanmis oluyo ama gun ortasında bi transparan pudra gectimmi tamamdir:süslü:
Bb krem olarakta garnie bb kremin yagli ciltler icin olanini (uzun tüpteki) kullaniyorum cok memnunum

X