Vicdan Muhasebesi

Anasizlik babasizligin ne demek olduhunu buyuk kismimiz bilmiyoruz. Demissiniz ya bizden ayirmadilar soyle iyi bakildi boyle iyi bakildi, bu tamamen sizin dusunceniz. Sinanmadiginiz sey hakkinda bu kadar keskin konusabildiginiz icin bu meseleyi karsi taraftan da dinlemek isterdim. Hicbir tartisma tek tarafli degildir bu arada. Anlatiminizda bir kere bile evet biz de soyle hata etmisizdir diye bir soylem yok. Bu yuzden eger vicdan yuku duyuyorsaniz iyi bir zamaninda karsiniza alip bak durum boyle boyle, sen belki bu yuzden yaomiyorsun ama boyle anlasiliyor diye ciddi bir konusma yapin.
Keskin konusmadim ki. Tam aksine ben her zaman bu durumun ne kadar zor olduğunu bildiğimden küsüp gitmek yerine hep bir şekilde barisip iletişimimi devam ettirdim. Ayrıntı yazarsam uzun olurdu her şeyi yazmadım. Ama tabiki de onu haklı bulduğum zaman yanında oldum şu zamana kadar. Keskin konusup kestirip aticak biri olsam zaten hiç görüşmem ve buraya da konu açmam. Ne olursa olsun kimsenin üzülmesini istemem

X