Velayet sahibi anne,babaya cocugu gostermemesi durumunda kanunen ceza alir mi?

Simar designer

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2019
35
21
35
Boşanma süreci devam ediyor.ama bebeğim küçük 2,5 yaşında hala anne sütü alıyor.babasi olumlu ve iyi olan hiçbir yola gelmiyor.normal görmek yerine icra ile görmeyi ve kendisinde kalması gerektiğini söylüyor.bebegin ihtiyacına göre mahkemenin verdiği karar olsa da esnek davranilabilir diye yalvarmama rağmen ikna olmuyor.bende icra ile bebegimi göstermek istemiyorum.her icra günü alıp uzaklaştırmak bebeğimi karşı taraf en fazla ne yapabilir.velayeti alabilir mi ya da hapis cezası varmi.bu durumu yaşayan anne varmi merak ediyorum.gostermeyen ve sonuçları neler oldu merak ediyorum.kadin siginma evlerinin yorumlarını okudum hiç hoş değil.son çare orayı düşünmek istemem.ne yapabilirim paylaşırsanız sevinirim.

Boşanma süreci devam ediyor.ama bebeğim küçük 2,5 yaşında hala anne sütü alıyor.babasi olumlu ve iyi olan hiçbir yola gelmiyor.normal görmek yerine icra ile görmeyi ve kendisinde kalması gerektiğini söylüyor.bebegin ihtiyacına göre mahkemenin verdiği karar olsa da esnek davranilabilir diye yalvarmama rağmen ikna olmuyor.bende icra ile bebegimi göstermek istemiyorum.her icra günü alıp uzaklaştırmak bebeğimi karşı taraf en fazla ne yapabilir.velayeti alabilir mi ya da hapis cezası varmi.bu durumu yaşayan anne varmi merak ediyorum.gostermeyen ve sonuçları neler oldu merak ediyorum.kadin siginma evlerinin yorumlarını okudum hiç hoş değil.son çare orayı düşünmek istemem.ne yapabilirim paylaşırsanız sevinirim.
2 defa okudum ama kusura bakmayin anlayamadim. Siz bBasiyla gorusmesine musade etmiyormusunuz ki baba icra yolunu tercih ediyor

Anne ya da baba çocuğu göstermezse velayet ondan alınır diye biliyorum öyle karar çıkmıştı sanki. İcra olayı kalkmadı mı daha kalkacağına dair haberler vardı

Velayeti almak değil amacı.velayeti bir tehdit aracı olarak kullanıyor.bastan velayeti bana vermeye razı oldu zaten.ama ayrılırken altınlarımi almıştım.derdi para
O altinlarda sizin hakkiniz yok mu?ortada bide cocuk var.Onun gelecegi icin,masraflari icin varmi bi birikimi.o altinlari en azindan onun geleceğini garantilemek icin düşünse

Yasak, çocuk teslimine muhalefet suçu. Teslim etmeyip kaçırdınız diyelim 6 aya kadar tazyik hapsi veririlir. Tazyik hapsi tehlikelidir ertelemesi hagbsi yoktur. Yani yatarsınız. Bunun dışında velayet el değiştirebilir.

Sanırım eşiniz görmek istediginde mahkemede görüş günü gece kalmalı şekilde verildi siz de gece kalmasını istemiyorsunuz. O zaman mahkeme devam ederken talepte bulunun ara karar çıkartın, gece kalmalı yapmayıp sabah 8 akşam 6 gibi yapabilirsiniz.
Şu aşamada elbette mahkeme kararı haftasonu kalsın diyorsa mahkeme o şekilde vermek zorundasınız, vermezseniz icraya verir. İcra memuru gelir sizi evde bulamadı, tutanak tutar. Bu tutanakla karşı taraf icra ceza mahkemesine şikayette bulunur. Sonucunda 6 aya kadar hapis cezası verilebilir.

İcra ve İflas Kanunu m.341

Çocuğunuzu görmesine engel olmadığınız halde icrayla aldıgina dair şikayetçi olsanız

X