Göz Makyajı Vazelinin bilmediğiniz kullanımları

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Gerek güzellikte gerekse hayat kurtarıcı durumlarda vazelinin daha önce bilmediğiniz 20 ayrı kullanımı

- Kirpiklerinizin büyümesine yardımcı olur. Gece kirpiklerinize sürün ve etkisini görün.

- Kuru ve çatlamış dirseklerinizi yumuşatır.

- Kuru cildinize sürdüğünüzde hemen etkisini gösterir ve hayat kurtarır.

- Öpülesi ve güzel dudaklar için birebirdir.

- Parfüm sıktığınız noktalara sürdüğünüz vazelin, kokunun daha kalıcı olmasını sağlar.

- Vazelinin gözenekleri tıkadığı bilgisi yanlıştır tam aksine daha yumuşak bir cilt için yüzünüze, boynunuza ve kollarınıza sürebilirsiniz.

- Dişinize bulaşan ruja vazelin sürdüğünüzde yok olacaktır.

- Geceden kalan makyajı temizlemeyi büyük oranda kolaylaştırır.

- Göz makyajının altına, yanaklarınıza ve dudaklarınıza sürdüğünüzde daha parlak ve taze bir görüntü verecektir.

- Kaşlarınıza sürdüğünüzde, bölgeyi yumuşatır ve kaşlarınızı daha acısız bir şekilde alabilirsiniz.

-
Adım adım kirpik uzatma yolları için Tıklayınız!

Son düzenleme:
- Saçlarınızı boyarken saçınızla alnınızın birleştiği yere sürün, böylece boya yüzünüzde iz bırakmayacaktır.
- Aksesuarlarınızda yepyeni bir etki yaratır. Bu yüzden ayakkabılarınıza ufak miktarda sürün ve farkı görün!
- Saçlarınızın uçları sağlıksız görünüyorsa az miktarda saçlarınıza sürün.
- Kıyafetlerinize bulaşmış makyaj izi varsa bunların üzerine vazelin sürerek daha kolay çıkmalarını sağlayabilirsiniz.

- Güneşte yanmayan bölgelerinize özellikle dizlerinizin arkasına ve bileklerinizin içlerine sürerseniz aradaki renk farkını kapatacaktır.
Ojenin kapağını bir dahaki sefere daha kolay açmak için kapağın altına vazelin sürün.
- Peeling olarak da kullanabilirsiniz. Deniz tuzuyla karıştırın ve duştan sonra vücudunuza sürün.
- Takma kirpik yapıştırıcısını rahatça çıkarmanıza yardımcı olur.

RAHAT GÜZEL bir ürün fakat kokusu beni rahatsız ediyor :-(

sakın yüzünüze sürmeyin tüylenme yapıyor. kirpiklerinizi uzatmasıda bundandır muhtemelen. ayrıca vazelinin içeriğini biliyor muyuz? :KK48:

Karosen ticareti yapan iflasın eşiğindeki New York'lu kimyager Robert A. Chesebrough,1859 yılında Pennsylvania'da yeni bulunan petrol kuyularına gittiğinde bir maddenin işçilerin ayaklarına yapıştığını gördü. Bu parafine benzer madde iş pompalarını tıkayarak işçilerin canını sıkıyordu ama ayaklarındaki kesik ve yaraların da iyileşmesine yardımcı oluyordu. Chesebrough bu tuhaf maddeyi kavanozlara doldurarak New York'a döndü. Üstünde aylarca çalışarak petrolden ayrıştırdığı maddenin vücuttaki yaraları iyileştirdiğini gördükten sonra 1870'te "Vazelin Petrol Jeli" ismiyle piyasaya satışa sundu.

CAS numarası 8009-03-8, aslında bir topikal merhem için terfi (karbon sayıları çoğunlukla 25 daha yüksek olan) hidrokarbonların bir yarı-katı karışımı iyileştirici özellikleri. Ancak, bu ve onaylı bir over-the-counter (OTC) cilt koruyucu olarak ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından tanınan ve yaygın kozmetik cilt bakımında kullanılır.

banada anal fissura önermişti doktorum..ama parfümlülerden değil..saf olanları var onlardan..

çok yağlı yaa ama manikür yada pedikir yaparken dehşet işe yarıyo ...
ıslak ellerinize etleri kesmeden önce tüm parmaklarınıza sürün ve etleri öyle kaldırın kesin sonuç 3 kat daha iyi...

Sert topukları yumuşatmak için kullanılabilir yoğun bi şekilde sürüp yün çorapla uyuyunca ertesi gün yumuşacık oluyo ben kışın çok yapıyorum bunu

X