Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

dilatörlerle çalışırken o küçücük delikten dilatörün girdiğini görüyoruz 😍bunu defalarca ispatlıyoruz beynimize kodluyoruz ,kontrol bizdeyken önce vajinamızı tanıyoruz ,en güzel şey de onlar plastik sert cisim esnek değilller o girerken esnek olan penis çokkk daha kolay giriyor çünkü vajina içinde şekil alıyor esneyerek 😍 penis daha kolay kuzum,sen en rahat aparatlarla çalıştığın zamana geldiğinde o zaman eşli deneme öncesi de yazarsın buraya 🥰 o kadar çok inanıyorum ki başaracağına yalan söylemiyorum 🤗 az kaldı cokkk az kaldı
İnşallah tüm bu sorunu yaşayan herkes çözer bir an evvel

Çiçeğimm her şey yolunda mı🥹 aklıma takılan sormak istediğin bir şey varsa yazabilirsin bana♥️😍
Zorlu süreçlere adım atmak üzereyim gerekli testler yapıldı ev taşıma işini halledip sadece bebişe odaklanıcam inşallah henüz nasıl bir süreç olacağı belli değil,şimdilik herşey yolunda canım ☺ teşekkür ederim bişey olursa mutlaka yazarım. Allah hep yollarımızda çiçekler açtırsın tez zamanda mucizemize sağlıkla kavuştursun inşallah 🌸

Zorlu süreçlere adım atmak üzereyim gerekli testler yapıldı ev taşıma işini halledip sadece bebişe odaklanıcam inşallah henüz nasıl bir süreç olacağı belli değil,şimdilik herşey yolunda canım ☺ teşekkür ederim bişey olursa mutlaka yazarım. Allah hep yollarımızda çiçekler açtırsın tez zamanda mucizemize sağlıkla kavuştursun inşallah 🌸
Ev taşıma da zor canım Allah yardımcın olsun 🥰🌸 hepimizin yollarında çiçekler açsın inşallah amin..

Merhaba formda yazılan yazılar hastalığı yenmek için yeterince özel yazılar 😍bir göz atın önce .Geriye doğru okuyarak.Ne aşamadasın ? Bugüne kadar neler yaptın nasıl bi süreç geçirdin 🙏

Arkadaşlar merhaba, ben vajinusmusu yeneli birkaç ay oluyor. Doktor ile dilatör tedavisi yoluyla yendim. Erkek arkadaşım ile genelde hafta sonları görüşme imkanımız oluyor ve cinsellik yaşıyoruz. Ancak ben hala zevk almıyorum birliktelikten çoğunlukla rol yapıyorum. Bende ne sorun olabilir? Tekrar doktora mı gitsem acaba?

Bence doktora gitmenize şimdilik gerek yok,ne kadar süre oldu yeneli?
Erkek arkadaşım ile yendikten sonra bir ayrılık sürecimiz oldu. Yaklaşık 1 ay önce tekrar bir araya geldik. Anlayacağınız ilişkide kopukluk olunca süreç biraz sekteye uğradı. Yaklaşık bir aydır haftada bir ilişki yaşıyoruz ama dediğim gibi ben de zevk alma durumu yok, sadece içimde doluluk hissi var. Bu normal değil sanırım. Nazife hn doktorumdu, birkaç ay sürer demişti vajinal orgazm için ama durum gecikti sanırım ben de.

Erkek arkadaşım ile yendikten sonra bir ayrılık sürecimiz oldu. Yaklaşık 1 ay önce tekrar bir araya geldik. Anlayacağınız ilişkide kopukluk olunca süreç biraz sekteye uğradı. Yaklaşık bir aydır haftada bir ilişki yaşıyoruz ama dediğim gibi ben de zevk alma durumu yok, sadece içimde doluluk hissi var. Bu normal değil sanırım. Nazife hn doktorumdu, birkaç ay sürer demişti vajinal orgazm için ama durum gecikti sanırım ben de.
Şöyle ki, burda yenen bir çok kadın birkaç ay zevk almıyor 2 günde bir ilişkiye girmesine rağmen ilk zamanlar tamamen başarılı brileşmenin sağlanmasıyla vakit harcanıyor. İlişki sayısı ve sıklığı arttıkça zamanla zevk almaya başlayacaksınız.

Şöyle ki, burda yenen bir çok kadın birkaç ay zevk almıyor 2 günde bir ilişkiye girmesine rağmen ilk zamanlar tamamen başarılı brileşmenin sağlanmasıyla vakit harcanıyor. İlişki sayısı ve sıklığı arttıkça zamanla zevk almaya başlayacaksınız.
Evet ben de arkadaşımın dediklerini söylücektim😍 önceleri başarılı birleşmeye odaklandıktan sonra zamanla zevk süreci de kendiliğinden oluşmaya başlıyor

Aslında bu durum vajinismus olmayanlarda da geçerli olan bir şey, konuştuğum kişilerden bildiğim şekliyle böyle yani. İlk günden sorunsuz yapan kişiler hep böyle söyledi ilk ilişki gerçekleştikten sonra bir süre vajina hala dar olduğu için çoğu bir iki ay p.n.s i yarıya kadar girecek şekilde cinsel ilişki yaşamış. Zamanla da tamamı girecek şekilde genişleme yaşamış yani bu durum fizyolojik bence vajinismusa bağlı değil diye düşünüyorum.

Benim doktorum ilişki olduktan sonra bir süre zevk almaman normal ama ilişki sırasında sanki zevk varmış gibi oyun oyna rol yap zamanla gerçekten zevk alacaksın demişti. Bende öyle yaptım ve faydası oldu

X