Vajen daraltma operasyonu

pelif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2008
10
0
Arkadaşlar merhaba ;

malum evli ve bir kaç kez normal doğum yapmış kadınlariçin vajinanın genifaşlemesi kaçınılmaz .bende bu dertten muzdarip olduğum için vajen daraltma ameliyatı olmak istiyorum fakat bu işi estetikçilermi jinekolojlarmı yapar bilmiyorum aslında ikisinide ilgilendirmekte hem sağlık hem estetik bir sorun bu.acaba aranızda yaptıran yada yakın çevresinden örnekleri olan varmı ? iyi bir dr.ve hast.önerebilirmisiniz? şimdiden teşekkür ederim ..

canım ben labioplasti ameliyatımı estetik cerraha oldum seninde dediğin gibi aslında hem jinekolog u hemde estetik cerrahı ilgilendiriyor en güzeli bu konuda tecrübeli olan cerraha olmak estetik cerrahın veya kadın doğumcunun bu konuda tecrübeleri varmı onu öğrenmek lazım ama??? hiç bir doktor da reddetmez yaptınızmı bu tür ameliyatda derseniz yaptım diyecektir zaten ortalıkta kriz var maddi acıdan herkes zor durumda fırsatdan istifade para kazanmak için herkes yaparım derde yapabilirmi?????

tanıdığım bir bayan yaptırmıştı bu operastonu yanlız o vajinasını küçültürüken hemde rahiminni de yukaraı çektirtmiş 3 çoçuktan sonra bi sarkma olmuş ta kendisi 5 saat amelyatta kalmış sonrası biraz sancılı geçmiş ama maşallah çok mutlu şimdi hatta amelyattan sonra çok daha rahatladığını sölemişti

ARKADASLAR MRB;
BENIMDE IHTIYACIM VAR HEM VAJINAL DARALTMA HEM DE ESTETIGE...AMA KIME YAPTIRACAGIMI BILMIYORUM..KIMI PLASTIK CERRAH DIYOR,KIMI DE JINEKOLOG..ANKARA DA HERA KADIN SAGLIGI MERKEZINDE Jinekolog Operatör Dr. Süleyman Eserdağ VAR..O NA MAIL ATTIM...AYNI ZAMANDA UCRET KONUSUNUDA MERAK EDIYORDUM..."SIZ GELIN HALLEDERIZ" GIBI COK LAKAYIT BIR CVP ALDIM...BU KONUDA YARDIMCI OLABILIR MISINIZ RICA ETSEM....
:uhm:

ARKADASLAR MRB;
BENIMDE IHTIYACIM VAR HEM VAJINAL DARALTMA HEM DE ESTETIGE...AMA KIME YAPTIRACAGIMI BILMIYORUM..KIMI PLASTIK CERRAH DIYOR,KIMI DE JINEKOLOG..ANKARA DA HERA KADIN SAGLIGI MERKEZINDE Jinekolog Operatör Dr. Süleyman Eserdağ VAR..O NA MAIL ATTIM...AYNI ZAMANDA UCRET KONUSUNUDA MERAK EDIYORDUM..."SIZ GELIN HALLEDERIZ" GIBI COK LAKAYIT BIR CVP ALDIM...BU KONUDA YARDIMCI OLABILIR MISINIZ RICA ETSEM....
:uhm:

...................................

Son düzenleme:
canayakincigiim...sen aradigim kisisin o zaman...delikafaduldencok sevindim...genc kizkende rahatsizdim o fil kulaklarina benzeyen gorunusten..:eek:....benim ki genetik.. kizim cok kilolu dogdu..vajina genislemesi de oradan kalma.benneyaptımki..ne kadar pelvik egzersizleri yapsam da bana misin demedi...rahmetli esim de izin vermedi bana hic...2 sene oldu ancak toparlayabildim kendimi..senağlama.simdi de fiziksel olarak toparlanmak istiyorum...biriyle cikmaya cesaret edemiyorum sirf bu yuzden...dolayisiyla senden memnuniyet dereceni,ameliyat ayrintilarini,yaptirdigin kisiyi ogrenebilir miyim canim?...eger musait olur da bana ayrintili cevap verebilirsen cok memnun olurum arkadasim...:eek:simdiden cok tesekkur ederim...:Saruboceq:

Arkadaşlar merhaba ;

malum evli ve bir kaç kez normal doğum yapmış kadınlariçin vajinanın genifaşlemesi kaçınılmaz .bende bu dertten muzdarip olduğum için vajen daraltma ameliyatı olmak istiyorum fakat bu işi estetikçilermi jinekolojlarmı yapar bilmiyorum aslında ikisinide ilgilendirmekte hem sağlık hem estetik bir sorun bu.acaba aranızda yaptıran yada yakın çevresinden örnekleri olan varmı ? iyi bir dr.ve hast.önerebilirmisiniz? şimdiden teşekkür ederim ..

Kızlar bendede doğum sonrası ister istemez aynı dert olmuştu. Vajina daraltma için kadın doğummu plastik cerrahmı derken Gayrettepe Florans nigtingale hastanesinde plastik cerrah Op.Dr. Serkan Dinar'a ameliyat oldum.Utanmayın derdinizi anlatmanız yetiyor öyle ayrıntılı muayenesi yok bu işin.Ameliyatta siz uyuyunca doktor görüyor ve hallediyor. Ameliyat narkozla oluyor ve 1 gece hastanede kalıyorsunuz. Uyandığınızda içerde bir pansuman oluyor onu hemşire alıyor ve işlem tamam hihoyyyt
2 ay ilişki yasağı oluyor sonra normal hayat.Bu işleme 5000 tl verdim hastane dahil.
Bu kadar sorunsuz olacağı aklıma gelmezdi

bende dr süleyman eserdağ ile tel ile görüştümo vajen daraltma için bana 1.500 tl fiyat vergi önümüzdeki ay operasyon yaptırmayı düşünüyorum.bu arada yaptıran arakadaşlarım memnunlarmı ? belirtirlerse çok mutlu olucam

Ben geçen sene yaptırdım. Aslında benimki toptan bir genital bölge estetiği gibi birşeydi. Ben hem dış görüntüden hem de doğum sonrası oluşan gevşemeden sıkıntılıydım. 1 yıl oldu, çok memnunum. Düşünüyorsanız olmanızı tavsiye ederim. Öyle zor bir ameliyat değil. Ben aynı gün taburcu olmuştum. Cumaya denk getirmiştim, pazarteside işbaşı yapmıştım. Bayan cerrah olması beni çok rahatlatmıştı ve işleri daha kolaylaştırmıştı. Sonuçta o bölge estetiği söz konusu, ben plastik cerraha ameliyat olmuştum. Özetle böyle. Bu konu o kadar kapalı bir konu ki, buralarda tartışılıyor olması çok iyi. Ben geçen sene bunun eksiğini çok hissetmiştim. Doktorun kapısı da çalınıp, ben geldim, yapıyormusunuz denmiyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar bende bu dertlerle uğraşıyorum benim fark ettiğim bir durum yok ama eşim vajinamın öncesine göre geniş olduğunu felan söyledi ve bu aramızda sorun olmaya başladı henüz bir doğum geçirmedim olsada sezeryan düşünüyorüm kegel yöntemimi yoksa estetikmi en iyi sonucu verir görüş ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Ben geçen sene yaptırdım. Aslında benimki toptan bir genital bölge estetiği gibi birşeydi. Ben hem dış görüntüden hem de doğum sonrası oluşan gevşemeden sıkıntılıydım. 1 yıl oldu, çok memnunum. Düşünüyorsanız olmanızı tavsiye ederim. Öyle zor bir ameliyat değil. Ben aynı gün taburcu olmuştum. Cumaya denk getirmiştim, pazarteside işbaşı yapmıştım. Bayan cerrah olması beni çok rahatlatmıştı ve işleri daha kolaylaştırmıştı. Sonuçta o bölge estetiği söz konusu, ben plastik cerraha ameliyat olmuştum. Özetle böyle. Bu konu o kadar kapalı bir konu ki, buralarda tartışılıyor olması çok iyi. Ben geçen sene bunun eksiğini çok hissetmiştim. Doktorun kapısı da çalınıp, ben geldim, yapıyormusunuz denmiyor...

teşekkür ederim içimi rahatlatı anlatıklarınız ,umarım operasyon sonrası aynen sizin gibi düşünürüm ..

Arkadaşlar hepinizin mesajlarını okudum size yardımcı olabilirim çok iyi bildiğim bir prof.dr arkadaşım var kendileri bu işin uzmanı şayet isterseniz size telefon numarasını verebilirim.Saygılar

kizlar bende bu ameliyati gecirdim..3 tane normal dogum yaptim,fakat ilk cocugumu kasikla aldilar,icli disli dikislerim vardi.diger ikisini dikissiz yaptim,fakat rahatsizliklarim basladi.cinsel iliski esnesinda inanilmaz agrilar,tuvalete cok SIK gitmeler..avrupada oldugum halde doktorlar bilemedi,türkiyede ameliyat oldum,adanada..rahmim asagi düsmüs,idrar torbam sarkmis,ve rahim icinde yirtiklar..doktor ameliyat dedi..yaklasik 1,5 saat kalmisim ameliyatta..1 gün kaldim hastande..ertesi gün eve ciktim..bu arada ablam hemsire oldugu icin cok iyi bakildim..1 hafta sondayla dolastim..sonra doktorum cikardi..ve bana dedigi laf su doktorumun ayni genc kiz gibi oldun..4 hafta iliski yok dedi..ama normal dogum yapamassin dedi,ancak sezeryan olursun tabiki bir daha cocuk istersen..su an cok rahatim..ama isini bilen bir doktora gidin.benim doktorum jinekologdu..cokta eli hafifmis..ben toplam 1200tl verdim..

aranızda daraltma yaptırıpta iyiki yaptırmışım diyen varmı ya herşey eskisi gibi oluyomu

bende daha önceden ilişkiye girdiğimi saklamak adına bu operasyonu yaptırmak istiyorum.mümkün mü.zarım esnekmiş.zarda problem yok.

Bende daraltmak isitiyorum ama çok korkuyorum.Gerçekten cok genişledi.Eşimin peniside ince olduğundan, hissetmez oldum.
:KK43:

X