UYANIK BİR ZİHİN İÇİN

N U R

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
6.142
30.137
35
Küçüklüğümden bu yana kimseye tam anlatamadığım bu konuda yanlış anlaşıldığım bir mevzuyu burada konuşarak belki de sadece yazarak aşabileceğimi düşünüyorum.
Etrafimda bu konudan bir çok kişinin de muzdarip olduğunu gördükten sonra kendimle barıştım.
Barışmış olmak kabullenmek değil aslında insan sevdiğine iyilik yapar ya ben de kendini iyilik yapmaya karar verdim.
İnkar değil kabul etmek insanın kendisiyle barışması bunun için de çaba sarfetmesi kendisini sevmesi anlamına gelir.
Kendimi seviyorum ve kendimi mutlu etmek istiyorum.
.

Asıl konuya gelelim.
💥Belirli bir hayat düzenim yok
💥Başladığım kitap bitmek bilmiyor
💥sıkılıyorum
💥birisi benden bir şey isterken bazen 2. Defa ne istediğini anlatmasını isteyebiliyorum
💥Hafızam iyi ama bazen o kadar dalgınlıkla iş yapıyorum ki neyi nereye koyduğumu bulamıyorum
💥iş yaparken beynim hep başka şeyler düşünüyor sonra işin bitmiş olduğunu farkedince ne çabuk bitti sanki ben değil de başkası yaptı işimi diye düşünüyorum.
Gibi gibi.

Her şey beyinde.
Başarmak da yenilmek de önce beyinde başlar.
Hastalık yoktur hasta vardır.
Ve ben hasta olmayı değil de sağlıklı olmayı seçtiğimde başardığımi göreceğim.
İnsan o kadar güçlü bir varlıktır ki gücünün farkına ölene kadar da varmaz.
Ama bu sefer böyle olmayacak.

💗Niyet ediyorum zihnimi kirden arindirmaya ve uyanık bir zihin sahibi olmaya💗

"Şu an "

Tüm çözüm işte bu kelimede 1 saat sonrasını bile düşünmekten vazgeçip "şu anıma dönmek" beni iyilestirmeye başlayacak olan en önemli unsur.
Şu an ne yapıyorum.
Kahvemi içtim elimde telefon ve bunu yazıyorum. Şarjım %38
Saat 12.23

💗Görüyorum anlıyorum farkındayım. 💗
Zihnim Şu an olana uyandı.
Ve uyutmamak için çaba sarfetmem gerekecek.

1 saat sonram yok kaygılarım benden yavaşça gidiyor.
Gelecek kaygısı insanın anını cehenneme çevirir.
Günümün en güzel şekilde geçmesi için yarınlara ihtiyacım yok.
İyilikler ve güzellikler sadece bugünde var.
Kendimi yönlendiriyorum:
Hadi başla yüzüne nemlendiricini dudağına
dudak koruyucunu sür aynada kendini gör ve gözünü yoran evde dağınıklık olarak gördüğün gereksiz ne varsa kaldır.
Sadece bir gün ömrün olduğunu düşün mesela ne yapardın öyle yap.
Hadi Nur sabır şükür dilinde olsun hayatını güzelleştir.
Kendini çok yormadan çok iş yap .
Bu mümkün.

Önce nelerin seni mutlu ettiğini tespit et.
Huzur bulduğun ve rahat nefes aldığın şeyleri bil.
İbadet mi ?
Sessizlik mi?
Arkadaşla sohbet etmek mi?
Kitap okumak mı?
Diğerleri mi?

En çok ruhunun neye aç olduğunu bul .
Sonra yavaş yavaş doyur onu.
Yavaş diyorum çünkü ruh da mide gibi fazla olandan kusar. Her şeyi sindire sindire yaşa..

Gün sonu değerlendirmesi:

Bugün güzel bir gündü benim için demek ki isteyince oluyormuş kendime daha da güvenim geldi inancım arttı.
Bir şey daha niyet etmiştim buraya yazmadığım.
Onu da başardım.
Öfke bizim irademizden daha büyük değilmiş Bugün gayet sakin ve sabirliydim.
Mutluyum huzurluyum.
Vicdanen rahat bir şekilde günümü değerlendirdim.

Küçüklüğümden bu yana kimseye tam anlatamadığım bu konuda yanlış anlaşıldığım bir mevzuyu burada konuşarak belki de sadece yazarak aşabileceğimi düşünüyorum.
Etrafimda bu konudan bir çok kişinin de muzdarip olduğunu gördükten sonra kendimle barıştım.
Barışmış olmak kabullenmek değil aslında insan sevdiğine iyilik yapar ya ben de kendini iyilik yapmaya karar verdim.
İnkar değil kabul etmek insanın kendisiyle barışması bunun için de çaba sarfetmesi kendisini sevmesi anlamına gelir.
.

Asıl konuya gelelim.
💥sıkılıyorum
💥birisi benden bir şey isterken bazen 2. Defa ne istediğini anlatmasını isteyebiliyorum
💥Hafızam iyi ama bazen o kadar dalgınlıkla iş yapıyorum ki neyi nereye koyduğumu bulamıyorum
💥iş yaparken beynim hep başka şeyler düşünüyor sonra işin bitmiş olduğunu farkedince ne çabuk bitti sanki ben değil de başkası yaptı işimi diye düşünüyorum.
Gibi gibi.

Her şey beyinde.

Çok güzel bir niyet. Allah niyetinizi kabul etsin. Sevdiğiniz kitapları okumaya çalışın ve öncesinde yazarın hayatını araştırın bu size faydalı olacaktır. Kısa kitaplar için Stefan Zweig öneririm.

Çok güzel bir niyet. Allah niyetinizi kabul etsin. Sevdiğiniz kitapları okumaya çalışın ve öncesinde yazarın hayatını araştırın bu size faydalı olacaktır. Kısa kitaplar için Stefan Zweig öneririm.
Kitap okumayı seviyorum ama yazarını pek araştırma gibi bir alışkanlığım yok.
Mantıklı.
Önerdiğin bu yazara da bakicam teşekkür ederim🤝
Stefanin Bir kitabını okumuştum. Bilinmeyen bir kadının mektubu adlı kitap şimdi hatırlıyorum henüz 17 lerimde falandim o zamanlar

💓💓💓Yeni bir güne merhaba💓💓💓
Güzel duygular ve güzel enerjilerle uyanmak hayatımızı her haliyle kucaklamak demektir aslında.
Nasıl ki hayatta her şeyi olan bir insan sıkıldım diyerek hayatını berbat edebiliyorsa, hayatta az şeyleri olsada şükredecek çok şey bulup mutlu olmayı tercih eden insanlarımız var.
Demek ki neymiş mutluluk ve üzüntü aslında kalpte ve gozlerde başlarmış...

🌻Uyanık bir zihin için yeni bir güne niyet eyledim🌻

Bugün ailemle sıcak bir gün geçirmek
Kendime vakit ayırmak
Evimi güzelleştirmek
Ruhuma dokunmak
İstiyorum bunları bana iyi geldikleri için yapmak istiyorum.
Hiç bir şey görev ya da zorunluluk değil kalben ve ruhen bunlara ihtiyacım olduğu için tercih ediyorum.
Ve bugün günlerden cuma.
Uzun zaman oldu Yasin okumayali.
Vefat etmislerimize bir selam olur umuduyla onları unutmadığımi duyurmak amacıyla okumayı seviyorum.
Erteleme ki anın kıymetini bilesin diyorum kendime ve günümü güzelleştirmek için niyet eyliyorum.

52384499_2283492341975613_7788936492809715712_n.jpg

Cumanın bereketi herkesin üzerine olsun

.

Asıl konuya gelelim.
💥sıkılıyorum
Gibi gibi.

Her şey beyinde.

Bu aralar, biri beni hep yanlış anladi, çok yanlış anladı, ben onu idare etmekten sıkıldım, artık patladim anlasin diye, tatlı dilden anlamadı çünkü. Patlarken kullandığım bir kelimeyi beğenmedi, bana küstü, engellemiş 😄🙁😄 rahatladim, bacagi kırık olduğu icin dengesiz duran sandalyeyi kırıp attik daha iyi oldu.

Bu aralar, biri beni hep yanlış anladi, çok yanlış anladı, ben onu idare etmekten sıkıldım, artık patladim anlasin diye, tatlı dilden anlamadı çünkü. Patlarken kullandığım bir kelimeyi beğenmedi, bana küstü, engellemiş 😄🙁😄 rahatladim, bacagi kırık olduğu icin dengesiz duran sandalyeyi kırıp attik daha iyi oldu.
Gidecekmiş zaten emmam bahane aramis ve gitmiş.
Ben hayatımda iyi ki ile başlayan cümleleri cok severim.
Bazı insanlara iyi ki geldin hayatıma derim.
Bazılarına da iyi ki gittin hayatımdan derim.

Bazen insanları kendisiyle basbasa bırakmak en güzeli sanırım.

Gidecekmiş zaten emmam bahane aramis ve gitmiş.
Ben hayatımda iyi ki ile başlayan cümleleri cok severim.
Bazı insanlara iyi ki geldin hayatıma derim.
Bazılarına da iyi ki gittin hayatımdan derim.

Bazen insanları kendisiyle basbasa bırakmak en güzeli sanırım.
Bazi insanlari olmuyorsa zorlamamak gerekiyormuş anladım.

X