Ücretsiz maske dağıtımında önemli uyarı

ince bilek

💔
Pro Üye
16 Temmuz 2010
19.695
55.163

Maskelerin eczanelerden ücretsiz dağıtımına ilişkin Türk Eczacıları Birliği, bilgilendirme videosu hazırladı. Vatandaşlardan, cep telefonlarına mesaj gelmedikçe eczanelere yönelmemeleri istendi.

Maskelerin eczanelerden ücretsiz dağıtımına ilişkin Türk Eczacıları Birliği, bilgilendirme videosu hazırladı. Vatandaşlardan, cep telefonlarına mesaj gelmedikçe eczanelere yönelmemeleri istendi.
14:23 - 13 Nisan 2020
HaberlerGündem

Ücretsiz maske dağıtımı geçtiğimiz hafta itibariyle başladı. Türk Eczacıları Birliği, haftalık kişi başına 5 adet maske temini uygulamasına ilişkin bilgilendirici bir video yayınladı. Videoda eczanelerde maske temini sırasında sosyal mesafe kuralına dikkat çekildi.
Ayrıca vatandaşlardan Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonuna gönderilecek SMS kodunu beklemeleri istendi.
Kod ulaşmamış kişilerin maske temini için evlerinden çıkmamaları gerektiği vurgulandı.

ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINACAK
Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği uygulama ile 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılması kararlaştırılmıştı.
Ücretsiz maskelerini almak isteyen vatandaşlar, e-devlet üzerinden talepte bulunup Sağlık Bakanlığı tarafınca cep telefonlarına yönlendirilecek SMS kodu ile eczanelere gidip maskelerini alabilecekler. (İHA)

Hayır bi mesaj gelmedi en son kayıt olduğumda kaydınız alınmıştır dedi kayıt olmadı nebileyim nebileyim
Umarim herkese gelir en yakın sürede
Bu arada ben ilk sosyal medyaya düştüğünde direk başvurmuştum bide artık hangisinden onaylandı geldi bilmiyorum

Eşim başvuru yapmıştı ikimiz içinde dönüş yok. Başvuru yapılmasada tespit edilip msj atılacak her vatandaşa dediler dün haberlerde. Ücretsizi geçtim, uygun fiyata satsınlar biz alırız.

E bu eptt yalan mıydı yani 9 gün oldu hala yok maske falan bi daha mı başvuru yapacağız. Çok anlamsız oldu
Hayır yalan değil.şöyle soyliyim, talep yoğunluğundan dolayı bu şekilde başa çıkılamayacagi farkına varıldı ve bu şekilde dağıtmaya karar verildi.

E bu eptt yalan mıydı yani 9 gün oldu hala yok maske falan bi daha mı başvuru yapacağız. Çok anlamsız oldu
Epttavm 'den değil artık E-devletten başvuru kabul. Ben ilk gün epttavm'den yaptım sipariş oluştu 1 gün sonra E-devlet'ten başvuru dediler ona da yaptım. Telefona kod gelecek dediler o da yok 8 gündür boş boş bekliyoruz. Dün babamı maskesi yok diye markete almamışlar. Duyunca resmen sinir oldum. Adamcağız eczaneye de gitmiş maske satışı da yok. Böyle kısır bir döngü. Ne biçim iş yapıyorlar.

Epttavm 'den değil artık E-devletten başvuru kabul. Ben ilk gün epttavm'den yaptım sipariş oluştu 1 gün sonra E-devlet'ten başvuru dediler ona da yaptım. Telefona kod gelecek dediler o da yok 8 gündür boş boş bekliyoruz. Dün babamı maskesi yok diye markete almamışlar. Duyunca resmen sinir oldum. Adamcağız eczaneye de gitmiş maske satışı da yok. Böyle kısır bir döngü. Ne biçim iş yapıyorlar.

ya benim anlamadığım eşimin babası hiç kayıt oluşturmadığı halde kod gelmiş gitmiş maske almış 65 yaşında da değil biz o kadar kayıt oluşturduk hiç bişey yok hala. hem maske yok hemde maskesiz almıyorlar hiç biyere valla şaştık kaldık

X