tüketici hakları yardım

10 yıldır işim gereği Tüketici Mahkemesi ile ilgili edindiğim bilgiye dayanarak diyorum ki, Tüketici Mahkemesine başvurup kazanamayanını görmedim.. Evet biraz uzun sürer fakat, eninde sonunda paranızı alırsınız..

Not: İtiraz etmesi bir şey değiştirmiyor..

apple ın amerika daki müşteri temsilcisine yazın.
tüm belgelerin fotoğraflarını ekleyin. yaşadığınız rezilliği ve hayal kırıklığınızı anlatın.
gerekirse cihazı yollayabileceğinizi söyleyin.
muhtemelen daha çabuk sonuç alırsınız.

müşteri memnuniyeti önemli.
ben başka bir markanın akıllı saatini amerika’dan aldım. saat kordonunda kordonun uzun kalan kısmı tutması için küçük bir zımbırtı olur ya, yoktu.
sonra firmaya şikayetler gitmiş, saat bu yüzden açılıp düşüyor diye. ki başıma gelmişti. ben de yazdım.
3 gün içinde türkiye ye, sadece o küçük halkayı gönderdiler özür yazısı ile birlikte :)
bu fikre bayıldım eğerki bir sonuç alamazsam bunu da deneyeceğim bütün yolları bütün haklarımı deneyeceğim.

10 yıldır işim gereği Tüketici Mahkemesi ile ilgili edindiğim bilgiye dayanarak diyorum ki, Tüketici Mahkemesine başvurup kazanamayanını görmedim.. Evet biraz uzun sürer fakat, eninde sonunda paranızı alırsınız..

Not: İtiraz etmesi bir şey değiştirmiyor..
işim gereği dediğiniz için soruyorum bilginiz olduğunu düşünüyorum onlar itiraz ettiler bu aşamada ne olacak

işim gereği dediğiniz için soruyorum bilginiz olduğunu düşünüyorum onlar itiraz ettiler bu aşamada ne olacak

bir arkadaş demiş ya aynı arızadan 3 kez servise gider ise, değiştirme ya da iade etme hakkınız var.. Farklı arızalardan gitmiş ise çözüm bulmak zorundalar.. şayet çözüm bulunamıyorsa değişim yapmaları ya da iade almaları gerekmekte..
siz servisi mahkemeye verdiyseniz şayet itiraz hakları var.. İtiraz ettikleri zaman bilir kişi değerlendirmeye alacak.. sizin elinizdeki belgeler ile servisin sunduğu belgeleri inceleyecek.. sonrasında karara bağlayacaklar..

ben büyük bir bilgisayar toptancısında teknik müdürüm.. bu olaylar ile zaman zaman karşılaşıyoruz..
bende itiraz hakkımı kullanıyorum.. Sonuç hiç değişmiyor.. Hep tüketici kazanıyor..

bir arkadaş demiş ya aynı arızadan 3 kez servise gider ise, değiştirme ya da iade etme hakkınız var.. Farklı arızalardan gitmiş ise çözüm bulmak zorundalar.. şayet çözüm bulunamıyorsa değişim yapmaları ya da iade almaları gerekmekte..
siz servisi mahkemeye verdiyseniz şayet itiraz hakları var.. İtiraz ettikleri zaman bilir kişi değerlendirmeye alacak.. sizin elinizdeki belgeler ile servisin sunduğu belgeleri inceleyecek.. sonrasında karara bağlayacaklar..

ben büyük bir bilgisayar toptancısında teknik müdürüm.. bu olaylar ile zaman zaman karşılaşıyoruz..
bende itiraz hakkımı kullanıyorum.. Sonuç hiç değişmiyor.. Hep tüketici kazanıyor..
evet biz tüketici heyetine başvurduk ayıplı mal ürün sıfır değişimi çıktı ama firma itirazda bulunmuş heyetin kararına. ozaman biz bekelmeye geçiyoruz itiraz etselerde hakem heyetinin kararını bozamazlar mı diyorsunuz?

Merhabalar.Bu konuda belki bir yaşanmışlıkla karşılarım ve ya bilgisi olan olur diye konu açma gereği duydum.marka verebiliyor muyum bilmiyorum şöyle söyleyeyim çok bilindik bir marka ve fiyatı baya yüksek olan bir telefon almıştım.(6s 7s 8plus tarzı isimleri bulunan bir marka).Aldıktan 2 ay sonra dış hoparlörden ses gelmediği için garantiye yolladım. tel geldi dış hoparlör yapılmış ama bu seferde birini aradığımda sesim çok uğultulu gidiyor. asla konuşmlarım anlaşılmıyor. Bazen bu hatayı verirken bazende hiç birşey yokmuş gibi oluyor.tekrar garantiye veridim yapıldı dediler geldi. Sorun devam etti. Tekrar verdim Yapıldı dediler Tekrar geldi. Bu sirkülasyon böyle devam etti . Sonrasında bir hata yok diye gönderdiler. ben geri gönderdim derken bu sırada mağaza kabul ediyor hata buluyor bir üste sunuyor teknik servis falan gibi birşeyler onlar yok diyor hatalı değil böyle devam ediyor elimde garanti servisinin hatalı bulduğu bir sürü rapor var. Sonuç alamadım. tüketi haklarına başvurudum. beni haklı buldular. 15 Günlük firmanın itiraz hakkı varmış. Sonuç mu firma itiraz etmiş .Çok komik gereçkten komik. Elimde okadar rapor varki hala kabul etmiyolar. Tüketici hakem heyetine firmanın itirazından sonra ne olacak. Ben neler yapacağım .Durum bir üst mahkemeyemi taşınacak. Sonunda hem kazanamayacğım. Hemde bütün mahkeme masrafları elimdemi patlayacak diye korkuyorum. 5 bine aldığım bozuk bir telefonla başbaşa kalacağım sanırım. Çünkü bu şekilde kullanmak imkansız. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?

Apple' merkezindeki müşteri temsilcilerine ulaşmayı denediniz mi ?

apple ın amerika daki müşteri temsilcisine yazın.
tüm belgelerin fotoğraflarını ekleyin. yaşadığınız rezilliği ve hayal kırıklığınızı anlatın.
gerekirse cihazı yollayabileceğinizi söyleyin.
muhtemelen daha çabuk sonuç alırsınız.

müşteri memnuniyeti önemli.
ben başka bir markanın akıllı saatini amerika’dan aldım. saat kordonunda kordonun uzun kalan kısmı tutması için küçük bir zımbırtı olur ya, yoktu.
sonra firmaya şikayetler gitmiş, saat bu yüzden açılıp düşüyor diye. ki başıma gelmişti. ben de yazdım.
3 gün içinde türkiye ye, sadece o küçük halkayı gönderdiler özür yazısı ile birlikte :)

buzdolabım için ben de böyle yapmıştım. "TR çözemedi, siz itibarlı bir firmasınız. Çoluğum çocuğum var, buzdolabım yok, dışarıda yemek yiyoruz, ekstra cebimizden dünyanın parası çıkıyor" gibi domogoji bilem yaptım. :KK70:

Bence de bu iyi bir yöntem.

evet biz tüketici heyetine başvurduk ayıplı mal ürün sıfır değişimi çıktı ama firma itirazda bulunmuş heyetin kararına. ozaman biz bekelmeye geçiyoruz itiraz etselerde hakem heyetinin kararını bozamazlar mı diyorsunuz?
[/QUOTE

istedikleri kadar itiraz etsinler tatlım.. emin ol paranı alırsın.. karar geldikten sonra telefonu aldığın yere kararı götüreceksin.. fatura bedelin ne ise sana ödemeyi yapmak zorundalar..

buzdolabım için ben de böyle yapmıştım. "TR çözemedi, siz itibarlı bir firmasınız. Çoluğum çocuğum var, buzdolabım yok, dışarıda yemek yiyoruz, ekstra cebimizden dünyanın parası çıkıyor" gibi domogoji bilem yaptım. :KK70:

Bence de bu iyi bir yöntem.

evet özellikle bazı kalıpları kullanmak gerekiyor. mesela,

ürününüzü cok severek kullanıyorum ama bu yaşadığım sorunlar yüzünden çok büyük ‘hayal kırıklığı’na uğradım.

telefona ihtiyacım var ama bu başıma gelen problemler yüzünden kullanamadım ve işlerim aksadı.

gibi...

zaten eline haklı bulunduğu bir mahkeme kararı var. muhtemelen özürle yeni ürün gönderilir 😅

Arkadasimin telefonu kapanmisti durup dururken servise gonderdi yetkisiz mudahale yapilmis dediler. Tamir ettlmek icin telefonun ederi kadar bi ucret talep ettiler. Kiz tuetici hakem heyetine gitti. 3 ayi buldu ama parasini geri aldi. Ayni sekilde esim Sony telefonu bozuldugu icin servise gondermisti. Yine bir fiyat cikardilar garanti disi diye. Bize de hakem heyetine gittik. Sony de itiraz etmisti karara ama sonucta pasa pasa odediler parasini. Itiraz etmeleri sonuc vermez. Beklersiniz ama paranizi alirsiniz

not olarak ekleyeyim benimde itiraz edilmişti paramı aldım. üstelik sizinki fiziksel olarak var olan bir ürün. ben hizmeti vermiştim tüketici hakem heyetine.

6 plus aldığım da kameresında sorun vardı zar zor zorlu daki yerinden randevu aldım gittim durumu anlattım baktılar hemen sıfırını verdiler servise göndermek yerine kendiniz gitseydiniz keşke 4...4.5 yıldırda sorunsuz kullanıyorum o kadar badireler atlatmasına rağmen iyi çıktı

Merhabalar.Bu konuda belki bir yaşanmışlıkla karşılarım ve ya bilgisi olan olur diye konu açma gereği duydum.marka verebiliyor muyum bilmiyorum şöyle söyleyeyim çok bilindik bir marka ve fiyatı baya yüksek olan bir telefon almıştım.(6s 7s 8plus tarzı isimleri bulunan bir marka).Aldıktan 2 ay sonra dış hoparlörden ses gelmediği için garantiye yolladım. tel geldi dış hoparlör yapılmış ama bu seferde birini aradığımda sesim çok uğultulu gidiyor. asla konuşmlarım anlaşılmıyor. Bazen bu hatayı verirken bazende hiç birşey yokmuş gibi oluyor.tekrar garantiye veridim yapıldı dediler geldi. Sorun devam etti. Tekrar verdim Yapıldı dediler Tekrar geldi. Bu sirkülasyon böyle devam etti . Sonrasında bir hata yok diye gönderdiler. ben geri gönderdim derken bu sırada mağaza kabul ediyor hata buluyor bir üste sunuyor teknik servis falan gibi birşeyler onlar yok diyor hatalı değil böyle devam ediyor elimde garanti servisinin hatalı bulduğu bir sürü rapor var. Sonuç alamadım. tüketi haklarına başvurudum. beni haklı buldular. 15 Günlük firmanın itiraz hakkı varmış. Sonuç mu firma itiraz etmiş .Çok komik gereçkten komik. Elimde okadar rapor varki hala kabul etmiyolar. Tüketici hakem heyetine firmanın itirazından sonra ne olacak. Ben neler yapacağım .Durum bir üst mahkemeyemi taşınacak. Sonunda hem kazanamayacğım. Hemde bütün mahkeme masrafları elimdemi patlayacak diye korkuyorum. 5 bine aldığım bozuk bir telefonla başbaşa kalacağım sanırım. Çünkü bu şekilde kullanmak imkansız. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?
Aynı durum eşimin başına geldi, aynı şekilde firma itiraz etti olay mahkemeye taşındı. Eşimde sizle aynı korkuyu yaşadı ama mahkemeyi kazandı telefonun sıfırı ne kadar ediyorsa o kadar para verdiler

arkadaşlar merhaba. Öncelikle konumu güncellemeyi beceremedim için sonuna yazıyorum. Firma itiraz hakkını kullandı. Bir üst mahkemeye taşındı bütün gerekli evrakları tamamladık.Avukat tuttum.Avukatımız bütün evrakları mahkemeye sundu. Tam nasıl olduğunu bilmiyorum ama mahkeme olmadan hakim davayı karara bağladı bizim delillerimizi yeterli buldu ve biz kazandık. Pazartesi günü hemen icra takibini başlatıp telefonumuzun sıfırını alıyoruz .Komik olan karşı tarafın avukatının savunma yazısıydı. Biz hiç pupaya başvurmamışız bir kere göndermişiz ondanda hemen sıfır telefon verin derdine düşmüşüz amacımız sıfır ürün almakmı ürünün tamiri değilmiş. Hatta davada bizim ilk pupaya başvuru tarihimizi bile yanlış yazmış ki bizim elimizde ilk başvuru evrakları mevcut. Koskoca şirketin tuttuğu avukat savunmayı yanlış yazmış komikler.Neyseki sonucu biz kazandık. Sizlerle paylaşmak istedimki aynı sıkıntıyı yaşayan insanlar yılmasın yorulmasın hakkımızı sonuna kadar aramalıyız . belki bir ayda olmaz 1 yılda olur ama temiz olur. Sağlıçakla kalın..

merhaba, itiraz üzerine tüketici mahkemesinde dava açılır, duruşma günü size tebliğ edilecektir. e devletten de kontrol edebilirsiniz. tüketici mahkemesi de bir bilirkişi atayıp ürünü ve dosyayı inceleyip rapor aldıracak ve bu sonuca göre karar verecektir. Anlattıklarınız kadarıyla telefonunuzda "gizli ayıp" olduğunu söyleyebilirim. Nitekim hakem heyeti de sizi haklı bulmuş. konuyla ilgili sormak istediğiniz başka bir husus olursa yardımcı olabilirim.

X