Deri ve Cilt Hastalıkları Tuhaf cilt sorunum

muhtesemgatsby

wubba lubba dub dub
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
1.997
8.758
Merhaba, umarım hepiniz iyisinizdir. Adminlerden çok özür dilerim yeri burası değil ama cilt bölümüne açtığımda cevap alamadım, doktordan da aynı şekilde yarar göremediğim için benim için ciddi bir dert oldu artık.

Pandemi dönemi başlangıcında dudağımın iki kenarınında da siyah leke çıktı önceleri birkaç güne geçer sandım önemsemedim ama geçmedi ve hatta dudaklarımın kenarı sürekli yarılmaya başladı. Son zamanlarda yara yapmıyor ama o lekeler kaldı marttan beri yüzümde. Bunun için cildiyeye gittim diş tellerimden olabileceğini söyledi ama düzgün bakmadı bile, dişçim ise şimdiye kadar tel tedavisi gören hiç kimsede böyle bir şey görmediğini söyledi. Bir kenarında olsa belki daha az garip bir durum olurdu ama simetrik bir şekilde iki tarafında da var.
Yani başka zaman olsa tamam, mecbur doktor doktor gezeceğim önemli değil ama vakaların en yüksek olduğu şehirlerden birinde yaşıyorum gidemem bu şartlarda. Pandemi dolayısıyla mı bilmiyorum iki kere de randevum iptal edildi zaten. Hastalık dönemi elbette benim sorunum devede kulak ama ben de her gün aynada yüzüme bakıyorum sonuçta moralim etkileniyor. Belki burada benzer bir şey yaşayan olmuştur bir yol gösterir diye yazmak istedim.

Bu arada bununla ilgili internette baya bir araştırma yaptım yabancı kaynakları bile okudum, sadece dudak üstü morluğu için yazılar vardı fakat benim durumum farklı. Fotoğraf olarak çekince gerçek halini yansıtmıyor ama fikir vermek isteyen olursa özelden de atabilirim.

bu dönemde hastane gitme hiç akılcıl değil yare kremi alıp sürmeyizdenediniz mi, ayrıca diş teliyle alakalıdır mutlaka çünkü diş teli çene yapısını değiştiriyor konuşurken hafif hagif olmuş olabilir

hiçbirşey şuan koronadan tehlikeli değil lütfen hastaane hastane gezmeyin

bu dönemde hastane gitme hiç akılcıl değil yare kremi alıp sürmeyizdenediniz mi, ayrıca diş teliyle alakalıdır mutlaka çünkü diş teli çene yapısını değiştiriyor konuşurken hafif hagif olmuş olabilir

hiçbirşey şuan koronadan tehlikeli değil lütfen hastaane hastane gezmeyin
Fucidin yazdı doktor ama piercing yaptırdığımda da kullandığım bir kremdi. Benim sorunumla pek alakası yoktu yine de doktor benden daha iyi bilir tabii ki diye düşünerek düzenli olarak kullandım ama geçmiyor yani yüzüme yerleşen bir leke oldu. Çok haklısınız bu dönemde gitmek doğru değil, ben de korkuyorum ve sokağa çıkma yasağım var zaten 20 yaş altı olduğum için.

maskeden kaynaklı cılt sorunları yasıyorsunuz buyuk ıhtımal
cılt barıyerını guclendırıcı kremler
cılt yenıleyıcı renk tonu esıtletıcı serumlar
ve vucuda ek takvıye vıtamın almanız gerek

Tup bebek tedavi surecinde oldu bende ayni dediginiz gibi. Ilaclarin yan etkisi diye dusundum.
Dudaklarimin iki yanindan ceneme dogru inen kararma seklindeydi. Hamilelikte devam etti ama zamanla pul pul olmaya basladi. Arada nemlendirici suruyodum.
3 ay oldu dogum yapali. Suan kendi kendine gecti.
Bence stres kaynakli olabilir.

Merhaba, umarım hepiniz iyisinizdir. Adminlerden çok özür dilerim yeri burası değil ama cilt bölümüne açtığımda cevap alamadım, doktordan da aynı şekilde yarar göremediğim için benim için ciddi bir dert oldu artık.

Pandemi dönemi başlangıcında dudağımın iki kenarınında da siyah leke çıktı önceleri birkaç güne geçer sandım önemsemedim ama geçmedi ve hatta dudaklarımın kenarı sürekli yarılmaya başladı. Son zamanlarda yara yapmıyor ama o lekeler kaldı marttan beri yüzümde. Bunun için cildiyeye gittim diş tellerimden olabileceğini söyledi ama düzgün bakmadı bile, dişçim ise şimdiye kadar tel tedavisi gören hiç kimsede böyle bir şey görmediğini söyledi. Bir kenarında olsa belki daha az garip bir durum olurdu ama simetrik bir şekilde iki tarafında da var.
Yani başka zaman olsa tamam, mecbur doktor doktor gezeceğim önemli değil ama vakaların en yüksek olduğu şehirlerden birinde yaşıyorum gidemem bu şartlarda. Pandemi dolayısıyla mı bilmiyorum iki kere de randevum iptal edildi zaten. Hastalık dönemi elbette benim sorunum devede kulak ama ben de her gün aynada yüzüme bakıyorum sonuçta moralim etkileniyor. Belki burada benzer bir şey yaşayan olmuştur bir yol gösterir diye yazmak istedim.

Bu arada bununla ilgili internette baya bir araştırma yaptım yabancı kaynakları bile okudum, sadece dudak üstü morluğu için yazılar vardı fakat benim durumum farklı. Fotoğraf olarak çekince gerçek halini yansıtmıyor ama fikir vermek isteyen olursa özelden de atabilirim.

böyle mi? ustteki linke bak

Yüzünüze kurutucu etkili bir temizleme jeli mi kullanıyorsunuz? Ya da kurutucu, leke önleyici sivilce kremleri? Onlar benim dudak kenarlarimi çok kurutuyordu.

Tup bebek tedavi surecinde oldu bende ayni dediginiz gibi. Ilaclarin yan etkisi diye dusundum.
Dudaklarimin iki yanindan ceneme dogru inen kararma seklindeydi. Hamilelikte devam etti ama zamanla pul pul olmaya basladi. Arada nemlendirici suruyodum.
3 ay oldu dogum yapali. Suan kendi kendine gecti.
Bence stres kaynakli olabilir.
Evet aynı sorunu yaşadık sanırım ama ben ilaç kullanmıyorum hiçbir şekilde geçmediği için de kalıcı olabilme ihtimali beni korkutuyor

Doktor nasil bir baglanti kurdu bilmem ama bende dis teli kullandim uzun sure baskalari dahil yasamadik boyle,agda yapiyor diye biliyorum ...neyse elma sirkesiyle o bolgeyi bastirarak sil renk acilacaktir (aksamlari yalniz )gunese dikkat et

fotoğrafı at ki anlayalım

yani akne oldu da içinde siyahlık mı kaldı

güneş lekesi gibi mi kaldı

sadece karardı mı anlayamadık ki

fucidin antibiyotikli bir krem iltihaba karşı etkili öyle bir şey yoksa çözmez

cildinin tipi ne çok yıkayıp çok kurutuyor nemsiz bırakıyor olabilir misin

bu arada 20 yaş altıyım demişsin 18 altı isen ergenlikle ilgili bölgesel sorunlar da olabilir

yalnız stres en büyük faktör

kendini motive et zaten maske var yaza kadar da geçer diye

ha bir de bıyık vs alıyor musun onun da etkisi olabilir

Nivea yüz temizleme jeli kullanıyorum arada ama onun daha çok nemlendirici etkisi var diye biliyorum
Dudak kenarlarınızi eczacıya gösterip ona göre nemlendirici/onarici krem alip deneyin bir de. Doktora gitmeye cekiniyorsaniz genelde eczacilar da önerebiliyor

X