Tess Gerritsen

allison

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2007
91
6
Tess Gerritsen, ABD’nin San Diego kentinde doğdu. Stanford Üniversitesi'nde antropoloji konusunda lisans yaptı, Kaliforniya Üniversitesi’nden de tıp diploması aldı. Stajını Hawaii’de tamamladıktan sonra, doğum iznine ayrıldığı sırada ilk romanı "Geceyarısından Sonra Gelen Telefon"u yazdı. Romantik gerilim olarak tanımlanan bu kitabı aynı türde sekiz roman daha izledi. "New York Times"ın en çok satan kitap olarak tanıttığı "Hasat" ile tıbbî gerilim romanları yazmaya başladı. Ondan sonra yazdığı her tıbbî gerilim romanı da çok satanlar listesinin müdavimleri arasında yerini aldı. "Life Support", "Bloodstream", "Gravity", "Çırak" ve "Cerrah" bunlar arasında yer almaktadır.

Cerrah adlı kitap hakkında bir makale;

Tıbbi gerilim sevenlere şiddetle tavsiye edeceğim bir yazar.

Tess Gerritsen'i yeni keşfettim. Hoşuma giden bir tarzı var. Çok daha başarılı olacak gibi geliyor bana. Diğerleri arasından sivriliyor sanki. Durmadan yazsın durmadan okuyalım =)

başlangıç olarak cerrahı okumanızı öneriyorum
zira onun peşinden gelen çırak ve mefisto kulübünde cerrahla bağlantılı bir takım olaylar zinciri var onlar hakkında bilgi sahibi olmadan anlamak zor.
kan gölü diye bir kitabı daha var ondan pek keyif almamıştım açıkçası ama diğerleri arasında sıyrılan ayrı bir tarafını da görmezlikten gelemem şahsen.
1- cerrah
2- çırak
3- mefisto kulübü..
benden söylemesi :)

cerrahı okudum geçen hafta şimdi diğerlerini bulmam lazım:KK43:

cerrah -çırak ve mefhisto kulubu 3leme şekilnde gelişiyor
sürükleyici kitaplar
gerilim sevenlerin hoşuna gidecek türde...

Cerrahı okudum çırağıda okudum ama cerrah daha iyiydi :1closedeyes: tam bundan sonra ne okumalıyım derkennn sitemizde buldum cevabı :jeyyar:

cerrahı okudum ama pek begenmedım ben.cok fazla beklentı ıcınde okudum belkıde bılmıyorum.

Cerrah, çırak, kan gölü ve kemik bahçesi kitaplarını okudum. Jean-Christophe Grangé'tan hemen sonra okuduğum için ister istemez bir kıyaslama yapıyor insan ve onun kadar başarılı bulmadım.Yine de 'Kemik Bahçesi' adlı kitabını şiddetle tavsiye ederim.Cerrah ve Çırak kadar ön planda değil nedense ama onlardan çok daha iyi olduğunu düşünüyorumm.

polisiyede en sevdiğim yazarlardan biri, kurgusu müthiş aynı zamanda tıbbi bilgilerde öğreniyoruz.. cerrah,çırak,kan gölü,mefisto kulübü,ikiz bedenler,günahkar,kemik bahçesini okudum aklıma bu kadar geliyor.. hasatı okumadım onuda okuyum.. en güzel kitapları cerrah çırak günahkar bence

Cerrah kitabını okumuştum yazarın...Oldukça beğenmiştim...Başka kitabını almadım ama nedense :KK31::KK31:

Cerrah,Çırak, Ruh Koleksiyoncusu ,Asla Ardına Bakma ,Siliniş, Gece Yarısından Sonra ,Masumiyetin için Savaş Kitaplarını okudum . Tess 'n tarzını tarzını beğeniyorum . En etkilendiğim kitaplardan biri Siliniş ...

Cerrah,Çırak, Ruh Koleksiyoncusu ,Asla Ardına Bakma ,Siliniş, Gece Yarısından Sonra ,Masumiyetin için Savaş Kitaplarını okudum . Tess 'n tarzını tarzını beğeniyorum . En etkilendiğim kitaplardan biri Siliniş ...
ben çırak ve cerrah çok beğendim kadının hayraniyimhayraniyim

X