Uyku Problemi Tecrübeli anneler, bu durum nereye kadar gidecek?

İki aylık bir kızım var, biraz küçük doğdu 2,500 gram. İlk zamanlar uyanamıyordu, beslemek için zorla uyandırıyordum çünkü sarılık olmuştu. Şimdi ise asla uyuyamıyorum. İki hafta önceye kadar kolay uyuyordu ama son iki haftadır uyutmaya çalışmak saatlerimi alıyor. Saatlerce uyumadığı için de yorgun düşüyor ve hiç uykuya giremiyor. Banyo ettir, beyaz gürültü aç, piş pişle hiç bir şey kar etmiyor resmen. Hiç istemediğim halde hamakta sallamayı bile denedim. Bu arada bir şekilde uykuya dalsa bile on dakika sonra tekrar ve tekrar uyanıyor, çözemiyorum neden böyle? Bu nereye kadar gidecek bu şekilde?.uyku rutini oluşturmaya çalışıyorum ama bir işe yaramıyor. Dört aya kadar uykuların düzensiz olması normal diyorlar ama bu düzensizlik değil yavrum resmen uyumuyor.
Bazı çocuklar uyku sevmiyor benim oğlum da böyleydi. Uykusuzluktan ağlıyordum. 7.aya kadar ondan sonra gece full uyumaya başladı. Hamakta sallamak çok güzel aslında hem çocuk için hem sizin için rahat olur. Ben otomatik beşik almıştım uzaktan kumandali onunla salliyordum çünkü dayanacak gücüm kalmamıştı. Deneyin isterseniz. Ben mağazaya birkaç gün deneyeceğim uyumazsa geri getireceğim demiştim kabul etmişlerdi çünkü bazı çocuklar sevmiyor onu da ve sevmedi de😂

uyudukdan sonra yanindan ayrildiginizda uzerinizdeki bir kiyafeti cikarip yanina koyun kokunuz için, temas istiyor olabilir ben elimle pis pislayarak uyutur elimi cekerkende pis pisladigim yerin uzerine bir şey koyardim, kendi sapkasi olur pelus bir oyuncak olur maksat hala elim ordaymis hissi vermek ama 4 aydan once pek duzenli uyumuyorlar zaten.

Kızımın saat 3lere kadar uyumadigi bir dönemi vardı.
Atak donemleri çok etkiliyor bebekleri.
Ben dönem falab bakmadigim için bir süreç olarak geçti gitti şükür.
İllaki düzene giriyor ama arada bir deliriyorlar

Kolik, evet eşim çok yardımcı. Bir gecede dört beş kere o uyutuyor geri uyanıyor, dört beş kere ben uyutuyorum. Her seferinde sadece beş dakika uyuyup geri uyanıyor.
Hergun bu kadar uykusuzluk normal degil. Huysuz olsa kolige baglardim. Doktorunuz ne diyor? Kilo alimi normal mi? Saat 9dan sonra bebegi tuttugunuz odayi loş hale getiriyor musunuz? Bu arada bebegim dogdugundan beri sallanan park yatakta uyutuyoruz. Cok memnunum, tavsiye ederim. Artik 10dakika sallandiktan sonra sallamami istemiyor, aliskanlik yapmadi, kendi kendine uykuya daliyor. Para versem bu egitimi ancak verebilirdim.

uyku rutini oluştururken ninniler benim çok işime yaradı. ne ayakta sallama ne beşikte sallama hiç biri ninniler kadar etkili olmadı:) youtubeda iyiliğine ninniler kanalı var bizim klasik ninnilerimiz çok güzel seslendirmişler oradan açıyorum yatağa yatırıp yanına uzanıyorum bende kendi kendine uykuya dalıyo mutlaka deneyin

benimkide uyumazdı. demekki sevmiyor diye düşündüm ben. bende sevmem uyumayı. bana çekmiş

çok takılmayın akışına bırakın. internetede bakmayın her çocuk bir değil.

X