tatlı krizi

Rebbeca82

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
95
42
42
merhaba arkadaşlar ben 40 yaşında 96 kiloyum bu yıla kadar bende hep insülin direnci hastalığı vardı hamilelik için uğraştığımız bu dönemde testler yaptırdığımızda şaşırtıcı bir şekilde kilom aynı olduğu halde insülin direncim normal değerlede çıktı fakat benim tatlı isteğim ve krizlerim halen gitmedi sizce neden nasıl bırakabilirim ben bu tatlıları bir öneriniz varmı

Son düzenleme:
Senle aynı yaştayız benimde ünsilin direcim var kilolarımız yakın dr kilo vermem gerektiğini söylemişti ara ara verip geri aldım verdiğim zaman ünsülin düzene giriyor aldığım zaman geri başa sarıyor benim tek şansım şekerli şeyleri sevmemem çabuk uzaklaşabiliyorum içimi bayıltacak şerpetli tatlıları zaten yiyemem daha çok sütlü hafif tatlılar yiyorum son zamanlarda böyle krizler geliyor sütlü hafif tatlılara yöneliyorum yada bir parca bitter çikolata damagıma yapıştırıp yavaş yavaş etiritiyorum birden yersen vucut şekeri algılamaz daha çok ister .haç hurmasıda güzel kesiyor bu arada önce meyveye yöneliyorum.

Son düzenleme:
Senle aynı yaştayız benimde ünsilin direcim var kilolarımız yakın dr kilo vermem gerektiğini söylemişti ara ara verip geri aldım verdiğim zaman ünsülin düzene giriyor aldığım zaman geri başa sarıyor benim tek şansım şekerli şeyleri sevmemem çabuk uzaklaşabiliyorum içimi bayıltacak şerpetli tatlıları zaten yiyemem daha çok sütlü hafif tatlılar yiyorum son zamanlarda böyle krizler geliyor sütlü hafif tatlılara yöneliyorum yada bir parca bitter çikolata damagıma yapıştırıp yavaş yavaş etiritiyorum birden yersen vucut şekeri algılamaz daha çok ister .haç hurmasıda güzel kesiyor bu arada önce meyveye yöneliyorum.
benım bellı olmuyor bazen kek kremalı tatlılar bazende sutlu serbetlı ama hayatımın hemen hemen her gününde 1 veya 2 poryon tatlı oluyor bazenlerı gunduz bazenlerı aksam ama özellıkle aksam yemek oncesı ve sonrası aşırıı bi istek oluyor. tüp miğde ameliyatı olayım dedım ama bende daha önceden reflü amliyatı olduğumdan olamıyorum riskli oluyormus son 2 yıldır asırı hareketsızlstım modum düştükçe hareketsizleşiyorum 3 kere düşük yaptım eşim cocuk ıstıyor ikinci eşimm off off gelde tatlı yemee :)

birde keşke o hurmaylan vs beynımı kandırabilsemm sanırm benimkipis boğazlık yaa:)

birde keşke o hurmaylan vs beynımı kandırabilsemm sanırm benimkipis boğazlık yaa:)
Ben insülinden önce tatlı isteği olanlara hayretle bakardım nasıl bir hisski insanın eli ayağı titrer olur diye sanırım büyük konuştum başıma geldi
Evet ara ara şimdi benimde oluyor ama bastırdığım yemediğim günleri düşünüp ben öylede idare ediyordum diye kendimi avutuyorum en büyük avantajım sütlü tatlıları sevmem her diyette küçük bir sütlü tatlı hakkı vardır bende çok istek duyduğumda ya sütlü tatlı ya 1 top dondurma yada çikolada yiyorum o an için iyi geliyor.

Merhaba tatlım iyi aksamlar öncelikle diyetisyene gitmelisiniz ,diyetisyenle beraber halledeceginizi umuyorum kendi başına yapılacak bir şey değildir azim gerekiyor şöyle ki canım , diyetisyen en azından size motivasyon verir sizde gayret edersiniz , bide canım benim tüp mide ameliyatında aman uzak durun derim hiç bulasmayin , ama tatlı krizini önlemek içinde çay iciyorsan şekersiz içmeye denemekle baslayabilirsin

Ben insülinden önce tatlı isteği olanlara hayretle bakardım nasıl bir hisski insanın eli ayağı titrer olur diye sanırım büyük konuştum başıma geldi
Evet ara ara şimdi benimde oluyor ama bastırdığım yemediğim günleri düşünüp ben öylede idare ediyordum diye kendimi avutuyorum en büyük avantajım sütlü tatlıları sevmem her diyette küçük bir sütlü tatlı hakkı vardır bende çok istek duyduğumda ya sütlü tatlı ya 1 top dondurma yada çikolada yiyorum o an için iyi geliyor.
ayy neguzel sızde irade var işee:)

Merhaba tatlım iyi aksamlar öncelikle diyetisyene gitmelisiniz ,diyetisyenle beraber halledeceginizi umuyorum kendi başına yapılacak bir şey değildir azim gerekiyor şöyle ki canım , diyetisyen en azından size motivasyon verir sizde gayret edersiniz , bide canım benim tüp mide ameliyatında aman uzak durun derim hiç bulasmayin , ama tatlı krizini önlemek içinde çay iciyorsan şekersiz içmeye denemekle baslayabilirsin
aynen diyetisyen buldum bırtane hem yumurta rezervini yükselticek hemde kilo verdircek bir diyetisyen buldum fiyatları cok pahalı ama ne yapayım tek carem o olcak

yaşım konuyu açan ablamiza oranla çok küçük, hatta çocuğu yaşındayım. yine de ben de fikrimi paylaşmak isterim. bildiğim üzre bende herhangi bir hastalık yok şekerle ilgili fakat gelin görün ki günde çok fazla tatlı yerim. 2-6 öğün tatlı.. tek oturuşta 2 bisküvi paketi bitirmeyi tercih ederim fakat krize girmemek adına 1 paket ile kalıyorum 😅 bunlara rağmen ne kilo var ne diyabet var ne tansiyon var ne şeker hastalığı var. mâşâllâh.

değerli ablalarim, derseniz ki bu tatlı isteğimizi nasıl yatıştırırız? meyve iş görür. ondan da fazla yiyyorum diyorsanız tuzlu şeyler yemeyi deneyin. bu da fayda etmiyorsa sade süt içmeyi deneyin veya sade kahve. umarım bu minik önerilerim size yardımcı olur. sevgiyle kalın ❤️

İnsülin direnci bende yok.Doktor yinede ilacını yazdı aylarca kullandım.hic değişme olmadı.biraktim ilacı.anladimki şeker bir bağımlılık.Ailem çok şekerli yiyen insanlar.cocukluktan alıştık.simdi reçel dahi yapmiyorum.15gunde 1 kez tatli yapıp yiyorum.daha iyiyim.keske hiç şeker yemesem.Canan Karatay a hak verdim

X