K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Tat alamıyorum ve kokuda alamıyorum

vahiba

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2009
1.852
541
Arkadaşlar merhaba.bende bahar alerjisi vardı fakat 5gündür koku ve tat alamyınca doktora gittim.bana burnumun arkasında ödem oluştuğunu ve iğne tedavisne başlamamız gerektiğini söyledi.bugün ilk iğneyi vuruldum prednol-L yi verdi.3 gün bu iğneyi vurulucam.kortizonlu bir iğneymiş.o yüzden kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım.mecbur kullanıcam başka çarem yok.doktor kullan geçer dedi ama bilmiyorum işte. koku ve tatta alamıyorum çok kötü bişey.başına gelen varmı böyle bir durum?yardımcı olursanız sevinirim

Basima böyle birsey gelmedi ama kortizonu uzun süre kullanmamak gerekiyor. Bahar nezlesi için baska ilaç önerebilirdi sprey gibi

bende aynı sorunu uzun süredir yasıyorum
nerdeyse hic koku almıyorum yazın biraz daha iyiyim
allerjik nezlem var ve burnumda polipler
kortizonlu ilac ve igneler iyi geliyor

Basima böyle birsey gelmedi ama kortizonu uzun süre kullanmamak gerekiyor. Bahar nezlesi için baska ilaç önerebilirdi sprey gibi

canım spreyde verdi iğnenin yanında.zaten benimki bahar nezlesi deil sadece.yani o bahar alerjisi ödem oluşturmuş.o yüzden iğne verdi.iğneleri ve spreyi kullandım.şu an tatta kokuda alabiliyorum çok şükür.inş bir daha tekrarlamaz.

bende aynı sorunu uzun süredir yasıyorum
nerdeyse hic koku almıyorum yazın biraz daha iyiyim
allerjik nezlem var ve burnumda polipler
kortizonlu ilac ve igneler iyi geliyor

evet canım bende iğneleri kullandım.şu an tatta kokuda alabiliyorum.inş seninde bir anca önce düzelirde kurtulursun.zor bir durum.inş tekrarlamaz bir daha.

bende soğuk aldığım bi dönem bu olayı yaşamıştım sadece tat alamıyodum yediğimden hiç bişey anlamıyordum doktor ilaçların yan etkisi dedi ve ilaçlar bittikten 3 gün sonra içinde geçmişti
geçmiş olsun sizede sanırım iğneler bittikten sonra geçicektir

cevap yazan herkese teşekkür ederim arkadaşlar.çok şükür iyiyim şu anda.iğneler etkisini gösterdi düzeldim.kullandığım ilacımda bitti.sadece burun spreyi kullanıyorum.doktor bittiğinde bir daha başlamana gerek yok dedi.inş tekrarlamaz.

merhabalar aynı sorun bende de var tam 5 senedir :KK43:( aslında çözümü sadece ameliyatmıs..dediğiniz ilaçları spreyleri kortizonları kullandım onlar sadece burundaki polipi ya da ödemi geçici süre küçültüyor burun nefes alıyor tat da tabii..ama kortizonu ve spreyleri kullanmadıgınızda aynı sorun devam edecektir..doktor bana mutlaka ameliyat dedi polipler allerjene ugradıgında şişiyor ve burnum gripmiş gibi tıkanıyor.ben de sprey ve ilaç kullanınca geçtiği için ameliyat olmaktan kaçtim..şimdi hamileyim ilaç sprey yasak ve burnum her gün tıkalı siz düşünün halimi..hapşuruklarım da var..doğumdan ve emzirmeden sonra hemen ameliyat olcamm..allah hepimize şifa versin gercekten günlük hayatı oldukça zorlayan bir rahatsızlık...

merhabalar aynı sorun bende de var tam 5 senedir :KK43:( aslında çözümü sadece ameliyatmıs..dediğiniz ilaçları spreyleri kortizonları kullandım onlar sadece burundaki polipi ya da ödemi geçici süre küçültüyor burun nefes alıyor tat da tabii..ama kortizonu ve spreyleri kullanmadıgınızda aynı sorun devam edecektir..doktor bana mutlaka ameliyat dedi polipler allerjene ugradıgında şişiyor ve burnum gripmiş gibi tıkanıyor.ben de sprey ve ilaç kullanınca geçtiği için ameliyat olmaktan kaçtim..şimdi hamileyim ilaç sprey yasak ve burnum her gün tıkalı siz düşünün halimi..hapşuruklarım da var..doğumdan ve emzirmeden sonra hemen ameliyat olcamm..allah hepimize şifa versin gercekten günlük hayatı oldukça zorlayan bir rahatsızlık...

Burunda deviyasyon var mi ? Bence 2-3 tane kbb uzmaniyla görüsmekte fayda var

burnumda kemik eğriliği yok cnm sadece polip var.4 doktora göründm hepsi ameliyat diyor

benimki ise tam bir ümitsiz vaka,yaklaşık 8 yıldır hiç koku almadan yaşıyorum sebebi ise geçirdiğim trafik kazası sonucunda beyindeki koku alma merkezindeki sinirlerin hassasiyetini kaybetmesi..berbat bir duygu hani koku alamıyorsun bu tatma duyusunuda kötü etkliliyor..hiç alamıyorum tamamen kaybettim o kazada koku alma duyumu...sonucu hüsran olacak bunu bile bile her defasında belli ay ve sene aralıkları ile doktora gittim,hep aynı söz ile karşılaştım beyindeki koku alma merkezi zedelenmiş ve kalıcı hasar oluşmuş ne tedavisi var ne ameliyatı..hani dıştan yapılacak bir çözümüde yok sinirler zedelenip hissi kaybettiği için..ama ben paranoyak bir şekilde belki,, belki bir ümit diye bu aralar yine doktora gideceğim çareside yok bilmeme rağmen doktora gitmeye devam ediyorum senelerdir...koku alamamak iyi değil yediğinden içtiğinden tam olarak tat alamıyosun evini temizliyosun temizliik kokusunu alamıyosun,allah korusun evde gaz kaçağı falan olsa bunuda anlayamam,dünya şekeri kedişim var mesela onun kokusunu almayı nasıl isterdim,kucağa alınıyor mis gbi kokuyor diyorlar ya o kokuyu duyamadığıma yanarım ve daha neler. duyu organından birinin eksik olması kötü..konuyu görünce yarama tuz basıldı çenem düştü kızlar.....

Şuan koku alabiliyor musunuz

X