Et Yemekleri Tandır - Yayla Kasabı Sponsorluğunda

Merhabalar 😍 size Harika bir et yemeği tarifiyle geldim... yiyenlerin bir daha yemek isteyeceği kadar lezzetli bir yemek hem de çok kolay ve uğraştırmıyor 🙈
Gelelim tarife🌸

🦋Malzemeler🦋

🌸 1 kilo kırmızı et
🌸 1 büyük baş soğan
🌸 1 er çay kaşığı tuz, karabiber
🌸 et yağsız ise iki yemek kaşığı sıvıyağ

Eki Görüntüle 2309231

🦋 baharatları koyuyoruz ben çok az sıvıyağ ekledim... iyice karıştırdıktan sonra düdüklü tenceremize etleri koyuyoruz... soğanı tam parçalamadan artı işareti olacak şekilde kesiyoruz ( fotoğrafta belli oluyor )

Eki Görüntüle 2309230 Eki Görüntüle 2309232
Eki Görüntüle 2309234
🌸 HİÇ SU KOYMUYORUZ🌸

Düdüklünün ağzını kapatıp en yüksek ayarın da (üzerin de 0-1-2 yazıyor bende) 2 ye getirip yaklaşık 1 saat 45 dakika pişiriyoruz...

⚡⚡⚡Çok önemli ⚡⚡⚡
Ocağımızın en küçük gözünde pişirme yapacağız. 10 dakika altı tam açık kaldıktan sonra ip gibi ince yanacak şekilde pişirmeye devam ediyoruz... eğer etiniz fazla ise 2 saat pişirin
Eki Görüntüle 2309245

🌸 Etler pişene kadar közmatikte domates biber pişirdim 🤗
Eki Görüntüle 2309233

🌸 Veee etlerimiz de pişti
Eki Görüntüle 2309235 Eki Görüntüle 2309236

Gördüğünüz gibi için de suyu var ☺ Ve hayatınızda yiyeceğiniz en lezzetli ettir suyunu şakın dökmeyin yemeğin yanın da yemiyorsanız bile çorbalarınıza koyarsınız...

Benim davet yemeklerimin vazgeçilmezidir... dışarda 2 kişi tıka basa et yemek istesek 150₺ den aşağı kurtulamayız ama bu şekilde hem ekonomik hem de lezzetli et yemiş oluyoruz ☺

Kesinlikle denemelisiniz... Etler kemikten ayrılıyor lime lime oluyor 🙈

Sunuma geçebilirim artık 😍

Eki Görüntüle 2309237 Eki Görüntüle 2309238 Eki Görüntüle 2309239
Kız su koymadan nasıl pişiyor etim yanar diye korkuma yapamam:KK53:
Daha düdüklüde kuru fasulye pişiremiyorum ben maaşallah sana :KK70:

Tandırı son anda fark ettim. Tebrik etmeden olmazdı. Ellerine sağlık Jennacim. Pamuk gibi yumuşacık enfes bir görüntüsü var. Başarılar seninle olsun canım. :KK68: :KK200:

Merhabalar 😍 size Harika bir et yemeği tarifiyle geldim... yiyenlerin bir daha yemek isteyeceği kadar lezzetli bir yemek hem de çok kolay ve uğraştırmıyor 🙈
Gelelim tarife🌸

🦋Malzemeler🦋

🌸 1 kilo kırmızı et
🌸 1 büyük baş soğan
🌸 1 er çay kaşığı tuz, karabiber
🌸 et yağsız ise iki yemek kaşığı sıvıyağ

Eki Görüntüle 2309231

🦋 baharatları koyuyoruz ben çok az sıvıyağ ekledim... iyice karıştırdıktan sonra düdüklü tenceremize etleri koyuyoruz... soğanı tam parçalamadan artı işareti olacak şekilde kesiyoruz ( fotoğrafta belli oluyor )

Eki Görüntüle 2309230 Eki Görüntüle 2309232
Eki Görüntüle 2309234
🌸 HİÇ SU KOYMUYORUZ🌸

Düdüklünün ağzını kapatıp en yüksek ayarın da (üzerin de 0-1-2 yazıyor bende) 2 ye getirip yaklaşık 1 saat 45 dakika pişiriyoruz...

⚡⚡⚡Çok önemli ⚡⚡⚡
Ocağımızın en küçük gözünde pişirme yapacağız. 10 dakika altı tam açık kaldıktan sonra ip gibi ince yanacak şekilde pişirmeye devam ediyoruz... eğer etiniz fazla ise 2 saat pişirin
Eki Görüntüle 2309245

🌸 Etler pişene kadar közmatikte domates biber pişirdim 🤗
Eki Görüntüle 2309233

🌸 Veee etlerimiz de pişti
Eki Görüntüle 2309235 Eki Görüntüle 2309236

Gördüğünüz gibi için de suyu var ☺ Ve hayatınızda yiyeceğiniz en lezzetli ettir suyunu şakın dökmeyin yemeğin yanın da yemiyorsanız bile çorbalarınıza koyarsınız...

Benim davet yemeklerimin vazgeçilmezidir... dışarda 2 kişi tıka basa et yemek istesek 150₺ den aşağı kurtulamayız ama bu şekilde hem ekonomik hem de lezzetli et yemiş oluyoruz ☺

Kesinlikle denemelisiniz... Etler kemikten ayrılıyor lime lime oluyor 🙈

Sunuma geçebilirim artık 😍

Eki Görüntüle 2309237 Eki Görüntüle 2309238 Eki Görüntüle 2309239
Ellerine sağlık erva çok iştah çekici olmuş,başarılar dilerim. :KK200:

X