Tamponlarım çıktı ama hala burundan nefes alamıyorum YARDIM

masumpapatya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2009
288
5
36
7 temmuz salı ameliyatımdı tamponlarım beşgün kaldı sebebiyse doktorum kemiklerimin çok kolay kırıldığını bu yüzden tampon kalırsa daha iyi olacağını söylemişti.
sonra ikinci alçım takıldı bu diğerinden daha küçük bişi bu da bi hafta kalacak
sorunum tamponlar çıkmasına rağmen halen burundan nefes alamamam
deniz suyu sıkıyorum ama hiç tınlamıyor
burun içinde kuruluk yok aksine sürekli akıyor
burnumun tıkalı olması nrmal mi
nefes sorunum yoktu ve estetik uğruna böyle bi sorun yaşarsam çok üzülürüm
ayrıca içine bakıncasol tarafta bişi olduğunu fark ettim doktor kan pıtısı dedi ama kan pıhtısı 8gündür niye orda duruyo et parçası gibi bişey,bi ara çekersem çıkarmı diye baktım çıkmıyoooooorr

cnmm evet bende tampolarım çıktıktan sonra da nefes alamamıştıım..aslında 10 gün birtek nefes bile alamadım desem doğrudur..bide üzerine grip gibi bişey olmuştumm...benim tamponlarım ameliyattan sonraki gün çıkmıştı ama daha düne kadar içinde orta kısımka silikon sert ince bir tabaka gibi bişey vardı sanırım beynime kadar gidiyodu eper uzundu yani =) işte dün onlar çıkınca nefes konusunda inanılmaz rahatladım yine %100 değil ama yakında o da olur umarımzemuszemus
Yani burnunun birazcık zamana ihtiyacı varr..nefes alamamanın çok zor olduğunu o kadar iyi biliyorumki ama geçiceekkaydirigubbakcemile5

bide gördüğün şey muhtemelen kan pıhtısıdır telaşlanma bana doktorum burnumun içini terramycin ve kulak pamuğu ile temizlememi söylemişti çok işe yarıyor ve rahat olıuyor... benim doktorum 12 gün geçmesine ramen hala sprey tarzı bişey kullanmamamı söyledi ama okuduğum kadarıyla kullandığın şeyi kullanıp çok rahatlayanlar var..zaman herşeyi çözecek sen merak etme..iinsan her gün yeni bi sorunla karşılaşıyo telaşlanıyo ama iyileşicezzz..

Son düzenleme:
7 temmuz salı ameliyatımdı tamponlarım beşgün kaldı sebebiyse doktorum kemiklerimin çok kolay kırıldığını bu yüzden tampon kalırsa daha iyi olacağını söylemişti.
sonra ikinci alçım takıldı bu diğerinden daha küçük bişi bu da bi hafta kalacak
sorunum tamponlar çıkmasına rağmen halen burundan nefes alamamam
deniz suyu sıkıyorum ama hiç tınlamıyor
burun içinde kuruluk yok aksine sürekli akıyor
burnumun tıkalı olması nrmal mi
nefes sorunum yoktu ve estetik uğruna böyle bi sorun yaşarsam çok üzülürüm
ayrıca içine bakıncasol tarafta bişi olduğunu fark ettim doktor kan pıtısı dedi ama kan pıhtısı 8gündür niye orda duruyo et parçası gibi bişey,bi ara çekersem çıkarmı diye baktım çıkmıyoooooorr

Çok normal güzelim nefes alamaman. Benim 19. günüm hala arada tıkanıyo,hatta bir taraf %80 tıkalı yani.Zamanla geçecek meraklanma. Denizsuyunu kullanmayı ihmaletme. Burnun nemli kalsın. Kan pıhtısı hemen geçmezki. Ben hala temizliyorum onları düşün kafamçokkarıştı Acıyosa dokunma kendi kendine azalsın sonra çekersin.Benim tavsiyelerim bunlaropuyorumnanaktan

masumpapatya cok aceleci davranıyorsun yaa, daha cok erken nefesinin acılmasına var biraz daha, 15. gün fln acılır merak etme yine tıkanır arada ama eskisi gibi olmaz az biraz sabırrr

inşallah öyledir kızlar cevaplarınız için ayrıca teşekkürler...
birde bir sorunum daha var ben hastaneden çıktığım gün doktorum reçete yazmış ama biz reçetedekinin ağrı kesici olduğunu sanıp almadık çünkü hiç ağrım yoktu
ama yazdığı antibiyotikmiş ve enfeksiyon riskine karşı kullanılıyormuş ameliyattan 8 gün geçti daha yeni alacam doktor baya kızdı inşallah enfeksiyon kapmazsın dedi çok korktum ya

birde doktor morluklarım için bi jel yazdı aldım kullanmaya başladım aranızda böyle bişi kullanan varmı adını özelden yazarım isteyene

tatlim hiccc merak etme ve korkma cok normal nefes alamaman hatta geceleri horul horul horlarsin bu 1-2 ay sürer sonra hersey yoluna girecektir üzülme sen:1hug: o burnunun icindekide doktorunun söyledigi gibi kan pirtisidir bendede vardi bi cektim cikmisti kocaman birsey resmen tikiyor burnunun icini.. bunlar cok normal canim takma...

cnm kuzenim oldu ilk bi ay neredeyse hiç nefes almadı..şuan 3. ayında rahatladıı..biras sabır gerekiyor cnm üüzlme..

iyi ozaman ya çok rahatladım

sen nasıl ilaçlarını almazsınnn :eek:klava: doktorun iyi etmiş kızmakla ama bende doktoruna kızıyorum reçetene şunu şunu yazdım şöyle kullanacaksın sakın ihmal etme diye neden söylememiş antibiyotiğine hemen başla o hem enfeksiyon kapmanı engelleyecek hemde çabuk iğleşmeni
canım kusura bakma ama valla kızdım allah korusun iyiki aksi bişey olmamış olmasında :eek: seni çok seviyoruz hiç birimiz hiçbirimize bişey olsun istemeyiz ama burda doktorlarımızada çok iş düşüyor bundan sonra olucak arkadaşlarımızda unutmasınlar
hatta böyle bir başlık açmalı ameliyat olucaklara hatırlatmalı

ay yukarda yanlış bir şey yazmışım düzelteyim
antibiyotik hem enfeksiyon kapmanı engelleyecek hemde çabuk iğleşmeni sağlayacak :kedi: sağlayacak demeyi unutmuşumda

birde doktor morluklarım için bi jel yazdı aldım kullanmaya başladım aranızda böyle bişi kullanan varmı adını özelden yazarım isteyene

canım benim morluklarım çok azdı ve 2 günde gitti o yüzden kullanmama gerek kalmadı ama kullanan arkadaşları hatırlıyorum
bende şiliklerden az çekmemiştim ama geçti şükür zemuszemus

canımcım hiç korkma içindeki pıhtıdır , nefes almaman çok ama çok normallllllllll.. bende hep böyle kuruntu yapıodum çok normal seninde yapman canım hiç korkma herşey istediğin gibi olacak..opuyorumnanaktan

evet canım bende doktoruma çok kızdım birde eşime; çünkü eşim ağrı kesici majezik yazmış diye anladı..
halbuki doktor gelip deseydi antibiyotik yazdım şöyle şöyle kullan kullanmazmıydım zaten iyileşmem çok yavaş, eğer kullansaydım böyle olmazdı millet ameliyattan sonraki gün herşeyi yiyebilecek duruma geliyor ben bi hafta ayağa kalkamadım yataktan.ne yediysem kustum bi yudum su alsam atıyordum..
şimdi daha iyiyim protein ağırlıklı şeyler yiyip bolbol yoğurt süt peynir falan ihmal etmiyorum..
birde balıkta çok protein var balık yapamam diye konserve balık aldım hani şu dardeneltonlar
bu şekilde yiyeceklerle iyileşmeyi hızlandırmaya çalışıyorum sizde yapın canlarım..
bu arada dün ibrahim saraçoğlu vardı haberlerde kiraz sapının suyu ödem atmada çok iyiymiş dün hemen yapıp içtim kiraz mevsimindeyiz allahtan:ecrin_bebek:

hergün günde 8-10 defa okyanus suyu kullandım 2 ay boyunca ve bir merhem verdi
antibakteriyel onu sürdüm günde 3 defa antibiyotikte kullandım
her gün düzenli olarak kremle burnumun üzerine doktorun tavsiyesi üzerine masaj yaptım
doktor ve diğer yaptıran arkadaşlarım normalden 6 kat daha hızlı iyileşme gösterdiğini söylemişti
birde güneş kremi muhakkak kullanın ödem oluşmasını engelliyor.

merhemin adını ne canım alçım çıkınca bende alayım
ben antibiyotiği günde iki defa almaya başladım ama zaten sadece bir hafta alınacakmış
buarada internette bi profesör yazmış burun ameliyatlarında enfeksiyon riski çok düşükmüş hatta şunu yazmış
rinoplastiden sonra enfeksiyon kaparsanız tıp literatürüne girersiniz ya okadar imkansız
enfeksiyonu geçtimde iyileşme sürecini hızlandırdığı kesin
ben burda fotolarınıza bakıyorum ilk alçınız çıktıktan sonra resimler çekilmişsiniz morluk şişlik görünmeyecek kadar az ama benim öyle değil şişliklerim duruyo hala uyuşuk vede morluklarımda aynı çok ağır geçiyor

evet canım bende doktoruma çok kızdım birde eşime; çünkü eşim ağrı kesici majezik yazmış diye anladı..
halbuki doktor gelip deseydi antibiyotik yazdım şöyle şöyle kullan kullanmazmıydım zaten iyileşmem çok yavaş, eğer kullansaydım böyle olmazdı millet ameliyattan sonraki gün herşeyi yiyebilecek duruma geliyor ben bi hafta ayağa kalkamadım yataktan.ne yediysem kustum bi yudum su alsam atıyordum..
şimdi daha iyiyim protein ağırlıklı şeyler yiyip bolbol yoğurt süt peynir falan ihmal etmiyorum..
birde balıkta çok protein var balık yapamam diye konserve balık aldım hani şu dardeneltonlar
bu şekilde yiyeceklerle iyileşmeyi hızlandırmaya çalışıyorum sizde yapın canlarım..
bu arada dün ibrahim saraçoğlu vardı haberlerde kiraz sapının suyu ödem atmada çok iyiymiş dün hemen yapıp içtim kiraz mevsimindeyiz allahtan:ecrin_bebek:

canım sonuna kadar haklızın ufacık bir şeyden doktora gittiğimizde bile anlatıyor şöyle şöyle içeceksin diye hatalı doktorun ama herkesin bir dalgınlık hali olabilir
çok üzüldüm canım ben bu anlattıklarının hiçbirini yaşamadım ama ilaçlarımı saati saatine almıştım yinede iyi dayanmışsın geçte olsa atlatacaksın canım az daha sabır :1hug:

Aşağıdaki linkten devam edebilirsiniz.

yaGmurluk

http://www.kadinlarkulubu.com/burun-estetigi/321850-masumpapatya-burun-estetigi-ameliyati.html

Son düzenleyen: Moderatör:
X