Sürekli tatlı krizine giriyorum?

Monarzuu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
25
5
Canım hep çikolata, tatlı vb. şeyler yemek istiyor. Hep dışarıdan beslediğim için de paramın yarısı çöp oluyor resmen🤦‍♀️ irademe asla sahip çıkamıyorum. Sürekli sağlıksız beslediğim için de yüzüm de hep sivilce çıktı. Çenemin altında da kıllanma var ama bundan dolayı mı anlamadım. Sizde de böyle bir durum var mi? Ne yapmamı önerirsiniz?

Kendiniz yapın hem paranız cebinizde kalır hem de sağlıklı şeyler yersiniz. Yulaflı kurabiyeler pekmezli kekler pişirin, ille çikolata yiyecekseniz yüzde yüz kakao olanlardan alın çabuk keser. Tatlıdan arttırdığınız parayı bi kavanozda biriktirin ay sonunda kendinize motivasyon iiin bir şey alırsınız. Bir de bol su için hem iştahı keser hem de kan dolaşımını hızlandırıp sivilcelere iyi gelir

Canım hep çikolata, tatlı vb. şeyler yemek istiyor. Hep dışarıdan beslediğim için de paramın yarısı çöp oluyor resmen🤦‍♀️ irademe asla sahip çıkamıyorum. Sürekli sağlıksız beslediğim için de yüzüm de hep sivilce çıktı. Çenemin altında da kıllanma var ama bundan dolayı mı anlamadım. Sizde de böyle bir durum var mi? Ne yapmamı önerirsiniz?
Kuru yemiş kuru meyve yada mevsim meyveleri yiyin kriz anında.

Kendin yapsan daha masraflı olur 😂
Bende canımın istediğini alıp yiyorum valla .bu gidişle seneye alıp yiyemiyecez nasılsa 😂 doya doya yiyelim .
Kıllanmanın bununla alakası olduğunu sanmam .s

Sivilce ve kıllanma hormonal olabilir.

Çikolatayı bittere çevirin. Diğerlerini de azaltın hatta kesin. Bir süre sonra canınız çekmeyebilir.

Dışarıdan yemeyi tek seferde kesin. Evde kendiniz çabuk ve lezzetli pek çok şey yapabilirsiniz. Ben de geçmişte bir dönem dediğiniz gibiydim. Çok dışarıdan yiyordum. Sonra baktım hem sağlığıma zararlı hem de para israfı. Ve de başkasının yaptığı ne kadar temiz veya güvenilir içime de sinmiyordu. Hem fiyatlar artarken kalite düşüyor, miktarlar azalıyor. En iyisi kendim yapıyorum, nasıl yaptığımı, ne koyduğumu biliyorum, hem de çok daha sağlıklı. Biraz alışmanız lazım.

Mesela en basitinden illa çikolata aşeriyorsanız hurma,ceviz, çok az tarçın ve kakaoyu karıştırın, robotla çekip top top hindistan cevizine bandırın biraz ister öyle tüketin ister kurabiye yapıp içine koyun. Gayet tatlı ihtiyacınızı giderir. Çok da leziz. Kuru üzüm de atabilirsiniz. Resmen bomba ama sağlıklı. Az bir şey bile yetiyor. Veya cips falan tüketiyorsanız, kendiniz fırında kesip,yağlayıp, baharatlayıp atmak zor değil aslında. Normal cips 1 paket yetmezken kendiniz yapınca doyurucu oluyor hem. Veya kuruyemişler de hem sağlıklı hem de tok tutucu. Yemek yapmak zaten kolay. Genel mantık aynı yağ, soğan, domates veya salça, sebze koy, et koyacaksan koy, su tuz hadi güle güle. Ya da sote yap gitsin. Pilav keza, yıka yağ koy, şehriyeydi pirinçti kavur, kaynar su, tuz, limon hadi kapat gitsin. Kolay kolay bir sürü tarifler de var. Canınız bir şey yapmak istemedi mi hemen bir tarhana çorbası şipşak. E hiç olmadı şöyle lezzetli bir salata bile yeter aslında. Ne bileyim temizlenmiş balık al at fırına azıcık domates soğan doğra biraz tuz baharat. Isteyince bırakabilirsiniz bence dışarıdan yemeyi. Hele eskiden o bütün gün üstü açık duran yemekleri nasıl onca paralar verip yemişim diyorum. Aslında okul döneminde alışkanlık oldu bende bu. Ev uzak diye hep dışarıdan yediydim. Sonra sonra bırakabildim.

X