Su orucu , Açlık orucu , Şifa orucu , Su pehrizi.

Breathlesss

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2023
26
20
Merhabalar Kk ailesi 🥰🙋🏻‍♀️

Bu gün Su orucu yapmaya başladım, niyetim 21 gün ama devam ede bilirsem eğer 1 ayı tamamlayacağım.

Gün içinde su, şekersiz olarak kahve, çay ve bitki çayları içeceğim.
Günaşırı tartılıp burada paylaşacağım. Ve gün gün neler yaşadığımı , nasıl etki ettiğini iyi ve ya kötü herşeyi azaltmadan ve abartmadan yazacağım inşallah. Benimle birlikte başlamak isteyen varsa yorumlara beklerim, merak edenler de konuyu takibe alsın bilmek istediğiniz birşeyler olur belki.🥰

Başlangıç tarihi: 17.08.2023
Güncel kilo: 100.1 kg
Boy: 163

Eklentiler

• 20230817_114202.jpg
    20230817_114202.jpg
    45,5 KB · Görüntüleme: 48
Merhabalar Kk ailesi 🥰🙋🏻‍♀️

Bu gün Su orucu yapmaya başladım, niyetim 21 gün ama devam ede bilirsem eğer 1 ayı tamamlayacağım.

Gün içinde su, şekersiz olarak kahve, çay ve bitki çayları içeceğim.
Günaşırı tartılıp burada paylaşacağım. Ve gün gün neler yaşadığımı , nasıl etki ettiğini iyi ve ya kötü herşeyi azaltmadan ve abartmadan yazacağım inşallah. Benimle birlikte başlamak isteyen varsa yorumlara beklerim, merak edenler de konuyu takibe alsın bilmek istediğiniz birşeyler olur belki.🥰

Başlangıç tarihi: 17.08.2023
Güncel kilo: 100.1 kg
Boy: 163
Bir anda yemeği kesmeniz sorun olacaktır vücudun ihtiyaçları var.
Lavman yapmayı unutmayınız.

Bir anda yemeği kesmeniz sorun olacaktır vücudun ihtiyaçları var.
Lavman yapmayı unutmayınız.
2-3 gündür 1 öğün yedim kendimi hazırlamak için. Lavman da yaptım. Bakalım nasıl olacak. Diyet yapmak sağlıklı beslenmek mümkün olmuyor maalesef. Ya hiç yememem lazım yada aşırı yemek yiyorum ortayı tutturmam zor

Bunlar çok tehlikeli diyetler, bu şekilde kilo veremezsiniz, eninde sonunda dayanamayıp deli gibi yemek yemeye başlarsınız. Hafif beslenip bol su içtiğiniz daha sağlıklı ve profesyonel diyetler var

Bunlar çok tehlikeli diyetler, bu şekilde kilo veremezsiniz, eninde sonunda dayanamayıp deli gibi yemek yemeye başlarsınız. Hafif beslenip bol su içtiğiniz daha sağlıklı ve profesyonel diyetler var
Canım ben daha öncede bu diyetle 15 kilo vermiştim sağlıksız birşey degil vücut bütün toksinlerden arınıyor Abidin Salih in bununla ilgili kitabı var ve verdiğim kiloyu 3 yıl boyunca almadım daha sonra pandemide evdeysen kilo aldım şimdi aynı yöntemle tekrar zayıflamak istiyorum

Tehlikeli deyilki, aksine şifalanma. Durmadan birşeyler yiyoruz ve organlarımız yediklerimizi sindirip vucutdan atmaya çalışırken kendini yenileyip temizlemeye fırsat bulamıyor. Arada açlık orucu yaparak organlarımıza dinlenmesi yenilenmesi için zaman vermeliyiz.

Tehlikeli deyilki, aksine şifalanma. Durmadan birşeyler yiyoruz ve organlarımız yediklerimizi sindirip vucutdan atmaya çalışırken kendini yenileyip temizlemeye fırsat bulamıyor. Arada açlık orucu yaparak organlarımıza dinlenmesi yenilenmesi için zaman vermeliyiz.
Açlık oruçlarının tamamı zararlı, burda bahsi geçen birkaç gün değil ki o kadar aç kalmak vücudu aynı zamanda büyük bir şoka uğraştır. AŞ kaldığımız saatleri uzatıp o sürede sıvı alımı okey, ama günlerde sadede su çay vs kesinlikle faydalı bir şey değil bununla ilgili de çok çalışma var, sizin dediğiniz kitabı yazan adamı bilmiyorum uzmanlığı nedir ama ben bundan sağlık açısından fayda gören birini görmedim. Biyolojimiz de böyle şeylere uygun değil bana kalırsa en azından her gün 1 öğün protein, karbonhidrat ve yağın dengeli olduğu bir porsiyon olmalı beslenmede bence. Evet herkes hızlı kilo vermek ister ve bir noktaya kadar işe yarar. Ama burda verilmek istenen 5 kiloluk bir fazlalık, ödem vs gibi bir şey değil. Sizin daha sağlıklı ve uzun vadeye yayılabilir bir diyeti uzmanlar eşliğinde ve sporla vermeniz gerek

Canım ben daha öncede bu diyetle 15 kilo vermiştim sağlıksız birşey degil vücut bütün toksinlerden arınıyor Abidin Salih in bununla ilgili kitabı var ve verdiğim kiloyu 3 yıl boyunca almadım daha sonra pandemide evdeysen kilo aldım şimdi aynı yöntemle tekrar zayıflamak istiyorum
1 ay boyunca aç kalmanın elbette kiloya etkisi olacak ama bunun neden sağlıksız olduğunu anlatan çalışmalara bakarsak daha iyi olur. Bu kadar uzun süre açlık intihardan hallice bir yöntem. Kiloları geri almamanızın sebebi o dönem pandemi dönemi gibi hareketsiz yaşamamış olmanız muhtemelen yoksa bu açlığın büyülü bir yanı değil bence. Böyle şok diyetler yerine yaşam standartlarını da arttıran kaliteli bir beslenme alışkanlığı edinerek hem kilo verilir hem sonrasında da alma gibi bir dert olmaz( hormonal vb sağlık sorunları hariç)

2 günüm bitti. 3cü güne başladım

Kolay olmadı ama kahveyle geçiştirdim, bu günü de atlatırsam kolay olacak devamı (öyle diyorlar) veee 2 günde 100.1 den 98e düşmüş kilom. Çok iyi sonuç. Pes etmek yok. Bu arada spor falan yapmıyorum 1 haftayı tamamlayıp öyle başlarım spora

2 günüm bitti. 3cü güne başladım

Kolay olmadı ama kahveyle geçiştirdim, bu günü de atlatırsam kolay olacak devamı (öyle diyorlar) veee 2 günde 100.1 den 98e düşmüş kilom. Çok iyi sonuç. Pes etmek yok. Bu arada spor falan yapmıyorum 1 haftayı tamamlayıp öyle başlarım spora
Bende bugün başlıyorum hergün kilo bildirimi yapacağım buraya motivasyon olur diye düşünüyorum asla pes etmek yok 🤩
Bugün ki kilom 69.75
Hadi bismillah başlıyoruz 👏🏻🎊

X