Konuşma Problemleri Sorun bende galiba

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

Hillse

Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2020
93
142
Merhaba bir buçuk yaşında bebeğim var

ben öğretmeyi beceremiyorum galiba sadece babababa diyor başka tek kelimesi yok.
Komutlarıda bazen yapıyor mesela düt düt dedigimde arabayı alıp sürüyor deh dıgıdık dedigimde gelip sırtıma çıkıyor atçılık oynamak için geçen topu getir oglum dedim getirdi bi kere bir daha getirmedi.

Bay bay asla yapmıyor alkış ben ellerini tutup yaparsam devam ettiriyor çak yapıyor vücudun bölümlerini de bilmiyor.

Ve ben hep konusuyorum onunla tv yok zaten ama ben ne kadar öğretmeye çalışırsam çalışayım hiç ilerleme kaydedemiyoruz sizler nasıl öğrettiniz benim hata yaptığım bir yer var galiba eksik ve yetersiz hissediyorum kendimi yaptıklarınızı bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok mutlu olurum

Bu arada doktor 20. Aya kadar 4 anlamlı kelime olması gerekiyor dedi eğer yoksa konuşma terapistine yönlendiriyorlarmış

Merhaba,oğlum anlattığınız gibiydi.Bay bay ,alkış asla yaptıramazdım.Büyüdükçe çevreden,çocuklardan,çizgi filmlerden göre göre öğrendi benim çocuğum.Anneannesinin dediklerini öğrenir yapardı bazen ,ben çatlardım artık renk sayı öğreticem diye,aslaaa bir dediğimi yaptığını,öğrendiğini bilmem.Huyu böyle demekki dedim,akışına bıraktım.Şu an hiç birini kendimin öğretmediğim bilgiler öğreniyorum kendisinden🤣

X