Gebeliğe Hazırlık Soğan Kürü Ovuslayona Denk Gelirse ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

seymaka

Herkesin hayatına kimse karışamaz!
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2017
2.517
3.797
Merhaba arkadaşlar bu konuda açıkçası çok fazla şey dinleyip okudum ama hala anlamadığım bir nokta var yardımınızı rica ediyorum.

Soğan kürü adet bittikten 2 gün sonra başlanması gerekiyor yani hemen hemen 7.güne tekabül ediyor. 15 gün kullanacağımızı düşünürsek bu kür mutlaka yumurtlama gününe denk geliyor.

1- Kür içi temizlediği için bebek çalışmaları bu durumda nasıl sonuç verecek?
2- Kür uygulanırken yumurtlama tarihi değişir mi ?
3- Kür süresince aynı yumurtlama döneminde ilişkiye girilmesi mi uygun yoksa bir sonraki adetten sonraki yumurtlamayı mı bekleyeceğiz sonuç almak için ?

Bu kür düşük yapar gibi yazılar okuduğum için tedirginim. Zaten her ay stres oluyorum birde bu stresi kaldıramam sanırım lütfen bilgilendirin beni.

Sağolun kızlar.

Yokmu yardımcı olabilecek kimse birşey yazmamış :KK43:

canım merhaba yazına baktım ama kimse yorum yapmamış ne yaptın hamilelik konusunda varmı bir gelişme

Kesinlikle benimde şuanda kafamı kariştıran bi durum bu dün hatta bu konuyla ilgili sorumu soğan kürüne başlayanlar topiğine yazmıştım YÖK mü bir fikri olan

İsabetli sorular olmuş soğan körüne dair çünkü ben soğan kürünü uyguladığım ay hamile kaldım ancak gelişmedi kalp atışını alamadık ve düşükle sonuçlandı. Sonradan aklıma battı içi temizliyor acaba yumurtlamaya denk geldi de falan yukarıda yazdığınız sorular yani.. açıkçası ben de hala bu türden soru işaretlerinin cevabını bulamadım ve soğan köründen mi oldu diye emin değilim.
Belkide doğru olan soğan kürünü uyguladığınız ay değil de sonraki ay bebek çalışmaları yapmak nacizane fikrim..

Merhaba arkadaşlar bu konuda açıkçası çok fazla şey dinleyip okudum ama hala anlamadığım bir nokta var yardımınızı rica ediyorum.

Soğan kürü adet bittikten 2 gün sonra başlanması gerekiyor yani hemen hemen 7.güne tekabül ediyor. 15 gün kullanacağımızı düşünürsek bu kür mutlaka yumurtlama gününe denk geliyor.

3- Kür süresince aynı yumurtlama döneminde ilişkiye girilmesi mi uygun yoksa bir sonraki adetten sonraki yumurtlamayı mı bekleyeceğiz sonuç almak için ?

Bu kür düşük yapar gibi yazılar okuduğum için tedirginim. Zaten her ay stres oluyorum birde bu stresi kaldıramam sanırım lütfen bilgilendirin beni.

Sağolun kızlar.
Merhaba. Ben de Saraçoğlunun kürüne başlayacağım yarın, soğan suyu da var kür içerisinde. web sayfasından ilgili kişiye sordum. ''hamile olduğunuzu anladığınız da kürü bırakın olur mu?sürekli kontrol ettirin' diye bir yanıt geldi. Zaten diğer adet dönemine kadar öğrenmek çok mümkün değil ki, bence o ay es mi geçilmeli. ama zamanla yarışıyoruz. Bilemedim ben de

Dün Dr kontrolüm vardı bi kaç yerde yazdım geçen ayki tedaviden sonra biri 3 mm diğeri 3,5mm iki kistim oluşmuştu 7.gün başladım soğan kürüne dün 10. Gündü kistler epey küçülmüş incir küründen dolayı yumurtamda büyümüş kürden dolayı diyorum çünkü kist yumurtanın gelişimini engellermiş ama büyümüş bir iki güne çatlar dedi,dr a kürleri söyledim çok iyi yapmışsın dedi soğan kürüyl ilgili aklıma takılanı sordum devam et asıl şimdi önemli hiç zararı YÖK faydası var testte pozitif çıkınca devam etme dedi ama zaten ozaman a kadar bitmiş olur hatta ben sadece 7gün uygulamayı düşünüyorum

Dün Dr kontrolüm vardı bi kaç yerde yazdım geçen ayki tedaviden sonra biri 3 mm diğeri 3,5mm iki kistim oluşmuştu 7.gün başladım soğan kürüne dün 10. Gündü kistler epey küçülmüş incir küründen dolayı yumurtamda büyümüş kürden dolayı diyorum çünkü kist yumurtanın gelişimini engellermiş ama büyümüş bir iki güne çatlar dedi,dr a kürleri söyledim çok iyi yapmışsın dedi soğan kürüyl ilgili aklıma takılanı sordum devam et asıl şimdi önemli hiç zararı YÖK faydası var testte pozitif çıkınca devam etme dedi ama zaten ozaman a kadar bitmiş olur hatta ben sadece 7gün uygulamayı düşünüyorum
ne yaptınız acaba kürden bir sonuç aldınız mı? 7 günde bir akıntı vs. oldu mu? ben de başladım soğan kürüne bugün 3. günüm. Ben de 10 gün kullanmayı düşünüyorum ama 10 günde etkisi yeterli olur mu bilmiyorum. Gerçi videosunda kendi söyledi 10, bilemediniz 15 gün yapın dedi o yüzden merak ettim

Sağolun kızlar.
canım sogan kürü yaptıgın ay çocuk yapma derim için dışın iyice temizleniyo güzelce rahmin temizlensin sonraki ay deneyin bence.

ne yaptınız acaba kürden bir sonuç aldınız mı? 7 günde bir akıntı vs. oldu mu? ben de başladım soğan kürüne bugün 3. günüm. Ben de 10 gün kullanmayı düşünüyorum ama 10 günde etkisi yeterli olur mu bilmiyorum. Gerçi videosunda kendi söyledi 10, bilemediniz 15 gün yapın dedi o yüzden merak ettim
Çok bariz bi akıntım olmadı , kür mü sonuç verdi yoksa zaten YÖK olacakmıydı bilmiyorum ama kistler kayboldu. Bende 10 gün uygulamıştım

Merhaba Allah hayirli etsin siz sogan kuruylemi hamile kaldiniz acaba

Ben sogan kuruyle kullandigim ay hamile kaldim canim
Yaa ne güzel Allah hayirli etsin :) sorununuz neydi acaba? Benim cok fazla akintim oldugu icin yaliyorum bugun 11. Günüm yumurtlama gunume denk geldi biraz endiseleniyorum bu kür engellermi gebe kalmayi ama goruyorumki bi cok kisi yaparken gebe kalmış

Yaa ne güzel Allah hayirli etsin :) sorununuz neydi acaba? Benim cok fazla akintim oldugu icin yaliyorum bugun 11. Günüm yumurtlama gunume denk geldi biraz endiseleniyorum bu kür engellermi gebe kalmayi ama goruyorumki bi cok kisi yaparken gebe kalmış
cok tesekkur ederim.bendede enfeksiyon vardi.3 ay d3nedik olmadi.adetin 2.gun basladim ben 14.gun ovulasyondu.simdi bakiyorumda ben 15 gun kur yapmamisim 12 gun yapip ovulasyonda birakmisim.bu bile yetmis hamile kalmama

X