Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Sle (lupus) hastalığı

baynuu

Guru
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2009
62
0
merhabalar,ben 7 haftalık hamileyim ve lupus hastasıyım.tedavi amaçlı iliac kullanmaya devam ediyorum.benim gibi lupus hastası olan annelerle göruşmek isterim.

merhaba, ben de lupus hastasıyım beş yıldır tedavi oluyorum. şu an hamile kamak için çabalıyorum. ama çok korkuyorum.

merhabalar,
sle bende hamileligimde tehsis edildi.böbreklerime vurmus ve kontrol disi bi durum idi. önce yüksek dozaz kortizon sonra da sandimmun kullandim. doktorlar deniyelim dedi ve resmen sansimizi denedik. önceden bilseydik daha hazirlikli olurduk. kizim erken dogdu ve kullandigim ilaclardan dolayi cok kücük idi. 6 1/2 hafta erken dogmasina ragmen sadece 1500 gr, 40 santim ve en önemlisi saglikli dogdu . kizim sali günü 4 yasinda oldu. dogum sonrasi sürecden korkdum cünkü o zaman hormonlar tekrar alt üst oluyor ve dahada aktivlestirebiliyor sle'yi.

Merhaba arkdaslar benim anneme 2 yıl önce lupus tanısı kondu .Güneşe karşı duyarlılık yüzünde lekeler oluşmaya başladı bi anda
Artık güneşe çıkarmamaya başladı.lupus hakkında hiçbirşey bilmiyorduk bunun hakkında tedavi be bilgisi olan varm9 çok ciddî bi hastalık gerçekten annemin artık psikojosi bozuldu ağrıları artmaya başladı iyice

Merhabalar üç yıl önce lupus teşhisi konuldu ve tedavilerin ardından gebeliğe izin çıktı fakat bebegimi 18 haftalıkken kaybettim suni sancıyla ölü dogum yaptım benimde böbreklerime vurdu ilk başlarda lupus fakat o bişekilde kontrol altına laınabildi şuanki sıkıntımsa trombosit düşüklüğü aşırı derecede düşüyo trombositlerim hele hamileyken dahada fazla düştü tabiki benin gibi olanlar varsa kpnuşmak isterim gerçekten korkutuyo bu durum beni

Merhabalar üç yıl önce lupus teşhisi konuldu ve tedavilerin ardından gebeliğe izin çıktı fakat bebegimi 18 haftalıkken kaybettim suni sancıyla ölü dogum yaptım benimde böbreklerime vurdu ilk başlarda lupus fakat o bişekilde kontrol altına laınabildi şuanki sıkıntımsa trombosit düşüklüğü aşırı derecede düşüyo trombositlerim hele hamileyken dahada fazla düştü tabiki benin gibi olanlar varsa kpnuşmak isterim gerçekten korkutuyo bu durum beni

Merhaba canım çok geçmiş olsun ya benimde annem lupus onunda derisine vurdu.sac kokleri yüzü moratti kızartmalar başladı 2 yıl önce kondu bu lupus hastalığının teşhisi.fakat tam anlamıyla ramotoloji doktoru koydu.asla güneşe çıkamıyor evde ki ışıklar bile derisine zarar veriyor.her yeri ağrıyor eklemleri sanki kırılacak gibi .ilaclarini kullanıyor ama çokta fayda bulamıyor. Dışarı hayati bitti sürekli evde bu hastalığın nasıl bi tedavisi var nasıl geçer bilinmez

Merhaba canım çok geçmiş olsun ya benimde annem lupus onunda derisine vurdu.sac kokleri yüzü moratti kızartmalar başladı 2 yıl önce kondu bu lupus hastalığının teşhisi.fakat tam anlamıyla ramotoloji doktoru koydu.asla güneşe çıkamıyor evde ki ışıklar bile derisine zarar veriyor.her yeri ağrıyor eklemleri sanki kırılacak gibi .ilaclarini kullanıyor ama çokta fayda bulamıyor. Dışarı hayati bitti sürekli evde bu hastalığın nasıl bi tedavisi var nasıl geçer bilinmez

X