Size de hiç böyle oldu mu?

• Konu Sahibi CoskuylaYasamak
  • Başlangıç Tarihi
C

CoskuylaYasamak

Ziyaretçi
merhabalar size sunu sormak istiyorum ya ben sözlüyüm bir ay sonra nişan var 4 yıldır birlikteyiz ailelerin arası çok iyi hatta eskiden beri dostlar velhasılı kelam bunlardan ziyada sorun bende sanırım ben 23 yasındayım ünv. son sınıfım ama kendimi hala lisedeki çocuk gibi düşünüyorum yani ne bileyim evlilikmiş nişanmış o tür şeyler bana göre deil gibi daha yaşım küçük gibi gelio ama deil normal yaşayım daha yemek yapmasını bbilmiom pek temizlik ütü vs diğerleri tanmam ama yemek yok mesela pek ugrasmadım şimdiye kadar ama bunalrı gecelim bunlar elbet öğreniir ya ben kendime gelin olmayı o tür bi sıfatı yakıstıramıyorum yaa neden böyle sizede böyle oluyor mu hiç ben ve gelin olmak.sanki millete bana şuna bak koca derdinden yanıyor acelesi neymiş der gibi gelio kendimi küçük gibi görüyorum bu yüzden pek evlilk konusu acılınca geciştiriyorum sorunlu birimiyim ben yaa yardımcı olurdsanız bi fikir verirseniz cok sevinirim:1no2:

Bende 22 yaşındayım ve aynen senin gibi 15-20 gün sonra nışanım olacak...
Ve tabi ki bende bazen kendimi çocuk gibi görüyorum...
Yemek yapmayı ev işlerini kimse annesinin karnında öğrenmiyor bunu hiç sorun yapma...
Ve önemli olan senin kendini evliliğe hazır hissetmen, başkalarının ne dediği hiç önemli değil...
Bana görede yaşın öyle evlilik için küçük de değil...
Sıkma canını bence boşuna..

Son düzenleme:
Cnm,durumunun yaştan çok evliliğe hazır olup olmamanla ilgisi var.Sakince otur düşün hayattan önceliklerin neler,sırala yaz.Sonra bir bak bakalım evlilik kaçıncı sırada geliyor.İlk iki sıradaysa sorun yok 3 veya sonrasında geliyorsa zamanlaman yalnış.
Kendimden örnek vereyim benim birincil önceliğim işti bunun paralelinde de kariyer.Evlilik her zaman olur bu fırsatları değerlendirmeliyim dedim.Sonuç;önceliklerim gerçekleşti ve 32 yaşındayım 12 gün sonra evleniyorum.Tabi benim kadar beklemenede gerek yok bu yıl mezun olacaksın,25 yaşına kadar şayet çalışmak istiyorsan ortalama durumun belli olur sonrasında evlilik yolu açılır.
Karar senin cnm,nitekim hepimizin hayata bakışında farklılıklar var ben nacizane fikrimi paylaştım.Sevgiler...

teşkler ya önce okulumu bitirmek sonra formasyona baslamak ama o sırada evli olsa sorun olmaz yüksek lisans gibi bişey zaten ama öncelikle sözlümün iş sahibi olması o benden 3 yas büyük ve haliyle artk bşeyler olmasınım istio cok karısık yaaa inş. herşey bi düzene girer en azından birimiz calıssak şimdilik olur ebende formasyonda sonra atanrım inş.

Tatlım öğretmenlik formasyonundan söz ediyor olmalısın.Ne yazık ki iş onla bitmiyor sonrasındaki sınav daha beter,sevgilininde işi yoksa hiç yola çıkma cnm.Hangi bölümde okuyorsun bu arada?

canm edb okuyorum yaa bende ööle düşünüyorum önce iş önce onun olsun ben yavas yavas da hallederim cünkü benm formasyondu atamaydı beklemeye niyetim yok o kadar zaten ben istesem o istemezz olacak iş olmayacaga dogru gider yoksa llah korusun yaaokusan dert okumasan dert yaa devlet okutmak için ugrasıo ama okusan bu seferde sana bişi vermöio basta pışpışlıyo sonra banane okumasaydın gibi bişeye dönüo yaa sinir valla

mısraaa ya şiddetle katılıyorum....kendine yaptıgın en büyük kötülük olur bu....ayrıca karsı tarafada yazık ,sonuçta o da hayatı seninle paylaşmak için hayatında....evet belki evlenmek için ortalama ideal bi yaş,ama kendini kaç yaşında hissettigin,bu sorumlulugun altına girip giremeyecegin önemli,yoksa bi şekilde zaten evlenilir,önemli olan onu devam ettirebilmek....okul bitsin,iş olayını çöz,kariyer yapıp yapmayacagına karar ver,daha dogrusu ne yapacagına karar ver,ama öncelik senin olsun,unutma nişanlın yada adayın degerli olabilir ama senden degerli olmasın,önce sen....ne istedigini bilememek normal bi davranıştır ama ne istemedigini bilememek anormal bi davranıştır,sen önce ne istemiyorum demelisin ve bence su durumda evliligi istemiyosun...

aynen bende senn gibiyım
23 yaşındayım..arkadaşlarım bir bir evleniyor..
erkek arkadaşım olmasına rağmen bile evliliği hiç gözüm yemiyor
ev işleri yemek konusunda iyiyim onları dert etmiyorum ama ne bilim
sorumluluk almayı göze alamıyorum..birine bağlı kalmak korkutuyor
sanki evlilik işini beceremicem karşımdakini üzücekmişim gibi..kafama göre
gezmeye gidemicem ne bilim ev geçindirmesi falan..bir de burda boşanmaları,kaynana
muhabbetlerini okuyunca daha çok uzaklaşıyorum evlilikten 18,19 yaşında evlenenlere falan hayret ediyorum bence sende bu konuda acele etme hazır oldugun zman dusunursun.
körler sağırlar birbirini ağırlar oldu galiba..kaydirigubbakcemile3

25 yaşında başladığım ilişkim 27 yaşımda bitti... sevgilim benden 3 yaş büyüktü... ben ailemden ayrı yaşıyordum son 6 aya kadar ... ve bir ev nasıl idare edilir herşeyin sormuluğu üzerimdeydi ama evlilikse hayır... şimdi bir ilişkim yok ; birini buldupum zaman da hemen evlenmem mümkün değil... önce tanımak lazım... ve evet benim evlenip ; çocuğu olan arkadaşlarım var ... neyse ki evlenmeyenler de var...

yani önemli olan yaş değil kesinlikler... önemli olan başka birinin hayatını kendi hayatınmış gibi yaşamaya hazır mısın ? yani tabii ki yine kendi arkadaşların ; kendi zevklerin olacak ama başka biri senden ; sen başka birinden sorumlu olacaksın...

yemek ; bulaşık vs ... dert değil öğrenirsin elbet...
ailenle yaşadığın için bu rahatlık ... ben şu an hiçbir şeye el sürmüyorum mesela evde...

sen hayatta nerde durmak istediğine karar ver...

ben öncelikle simdi okuumu bitirmek istiyorum haliyle okul yaza bitio ama işte sonrası muallakta ya bende aslında artk evlenmek istiom yani hayatımı onunla gecirmek istiorum ayrı kalmak istemiom ark ama şartlar insanı oldukca düşündürüor benm kayınvaldemle aram ii şükür ama zaten 4 senedir beraberiz bi iş ne kadruzarsa o kadar tadı kacaıor sorunlar cıkıor gibi oluo ama hallediyoruz onlarıda artk kesinolarak yaza dogru belli olur daha fazlda beklemek i,stemi,om bööle iki mulakkakta kaldım boşa koysam dolmuo dolua koysam almıo hesabıı önce iş kesinlikle yoksa nasl gecinilcek

küçük böcük ben zaten ailelmle yasıyorum ve ev işlerini yemek hariç biliorum onlar sorun deil 4 yıldır birbirimizin herseyini neye tepki veriri bi konuda ne düşünür herseyimizi bilioruz ne düşündüğümüzü ne hissettiğimizi biliyoruz o ben oldu ben o oldum haa tabiki ayrıldıgımız noktalar yok deil elbet var ama oblakrıda asıyoruz rahatlıkla ondan yana hiç bi problemim yok ama işte ben sanki evliliğe yakışmıyormusum gibi gelio sacma bşi biliom ama ne bileyim ya neden bööle oluo kendimiemi yakıştıramıorum nedir bi garip kızıyorum kendime

Son düzenleyen: Moderatör:
aynen ben.bende korkuyorum evlılıkten.sankı evlılık olursa hersey boyut degıstırcek erteledıkce ertelıyorum en yakın 2 kız arkadasım buyaz evlenıyo bende 23 yasında olucam buyaz ama çok uzak sankı bana evlılık aslında annemle babam çok ıı anlasıyo ama ben evlılık dusuncesi benım ıcın kocamn bı donum noktası ve evlenen arkadaslarıma ıcten ıce uzuluyorum.çunku ınsan kendını gerceklestırmelı once yoksa evlılıkte buna cok takıntılı olurrr yada ne bılım yaaa offf zor bu konular..ama ılgıyle beklıycem bu topıgı:)

canım ben evde hiç iş yapmam şu zamana kadar çay koymuş insan değildim sözlenince çay koymaya başladım birde yumurta yapmayı öğredim:))

ev işlerini sevmem evde herşeyi annem yapar yardım bile istemez. benim iki köpeğim var sadece onlara kuru mamalarını koyarım onları tarayıp gezdirirm. tüm gün de pc bşında ve tv başında gecer.

fakat evlilik konusuna gelince evlenmek istiyorum çünkü sevdiğim adamla aynı evde yaşamak beraber olmak istiyorum.
şun da sözlüyüm. bu ayın 31inde nişn ve haziranın 6sında da düğünüm var o tarihe kadar anca düğüne hazırlanırım yemekleri öğrenemem. zaten hiç yapmadım makarnayı bile yapamıyorum. zamanla öğrenirim. herşey dört dörtlük olamaz ya...

ama ilişkinle ilgili kuşukuların içinde soru işaretleri varsa onları gidermeden evlenme.

selam
Sanırım şu evliliği kimse yakıştırmıyor kendine. Bende bir ara çok tırsardım bu kelimeden. 3 senedir bir arkadaşlığım vardı artık nişanlıyız. Nişanlım çok önceden beri evlenelim derdi.Ben hep daha ben küçüğüm hazır degilim falan çok ürküyodum. Sorumluluklar , kadın olmak falan düşün düşün . Nişanlımda evliliğe hazırlanılmaz zaten gibi şeyler sölerdi. Galiba haklı aman bilemiyorum işte Tek bildiğim benim için dogru kişi sevgisi saygısı destegi hep yanımdadır. Geçim zor ama allah yardım eder diye düşünüyorum. hayatı çokta ertelememeli gibi geliyor bana şimdi 23 desin evlendin diyelim 24- 25 oldun biraz keyfını çıkarmalı. çocuk falan 28 -29 ikincisi derken. bide yaşlılıkta çocukla uğraşmak... herşey zamanında güzel. Kısacası sevgilinden eminsen,İş konusundada senin düşüncene saygı duyuyorsa,Sen inatçıysan kararlıysan kariyer konusunda evli olsanda bişeyleri başarabilirsin. sevgilnde destek olcaksa sorun olmaz herhalde evliliğe hazır olarak başlayan az gibi geliyor naçizane fikrim bunlar.hakkında herşeyin hayırlısı olsun güzelim.:1hug:

canım benim evliliğe hazır olarak baslayanlar tabiki oluyo. 27 yasındayım ve hazırım , hiçbir kusku da yok içimde.hazırım dememlr de ev işi,yemek bunlardan bahsetmiyorum.zaten de hiç bilmem.benim demek istediğim ruhen hazır olmak.sahsen benim 23 yasında aklımın ucundan bile gecmedi evlilik acıkcası.hadi sen ruhen hazırsın,anladıgım kadarıyla ikinizin de işi yok.nasıl olacak bu iş?çocuk oyuncagı değil ki evlilik.işin içine maddiyat,geçim derdi girince yıpratabilir sizi. ama sen bilirsin canım

ama fikrimi de soylemeden gecemicem,bence 23 erken bir yaş.

bende sözlüyüm, iki hafta sonra nişanlı bi kız olacağım inşallah. 25 yaşındayım, ev işlerinden de iyi anlarım. senin korkularını hemen hemen herkes yaşıyor bence. böyle hissetmen normal ben de ara ara hissediyorum

haklısnız işşiz güçsüz olmaz zaten elbette ama sevgilim cok anlayıslı insandır benden daha ii anlıo yemek konusunda falan :) onlardan gectim de işte hani diyorum bi yerden baslamalımıa rtk çünkü bekle bekle aiyice tadi kacmaya basladı yani hadi kariyerde yapayım dedim kariyerden kastımda atanabilmek neyse kariyer yapayım dedim vs. bu sefer zaman uzayacak ve ikmizde iyice sıkılacagız bua yrı gayrılıktan çünkü su da var evlilikte bi heyecan vardır o heyecanı keybettiğin sırada evlensen ne evlenmesen ne yani ben şimdi bile onu kocamgibi görürken fikirler anlaşma acısından diorum yani evli gibiyiz hertseyimiz bir çünkü daha fazla beklemenin anlamı varmı die düşünüorum elbet hersey yoluna girer bir iki yıl sıkıntı cekeriz ama sonra rahat oluruz çünkü geciktirdikce oda bende sıkılıyoruz seven insan sevdiğinden sıkılırmı derseniz eger sevdiğinden deil bu durumdan yani kavusabilme imkanbı varken bosuna beklemekte sanki bile bile kendine işkence gibi gelio isana ama işte bööle olunca bu durumda ve kabak tadı vermeye baslıo bende hiç bi şekilkde bööle olmasını istemem kim isterki işte birde böyle düşününcde iler iice sarpa sarıo ya bende zaten seneye 24 olacagım az yas ta deil dediniz gib 2 3 yıl beklesen cocuk olsa vs. ancak olur zaten daha geçe bırakıp zaten kısa olan ömrü yalnız gecirmekte istemiom ona kavusmak istiom artk oda cok ,stio neyse yaa inş. işler yoluna girer acaba memurluk sınavıyla atanırmıyım die ümid ettim baktım oda olmamıs allah hayırlısını versin
sanırım bu konuda baya dertli varmıs canımcımlarım yaa inş. hepimizin allah gönlüne göre veriri yaa

canim sen sadece sana empoze edilen "gelin, es vs" kimliklerini icine sindirmekte zorlaniyorsun. bi cesit kimlik karmasasi. zamanla asarsin. inan cok istedigin zaman geldiginde ya da kendini olgun hissettigin zaman bile bu hisse kapilabilirsin. cok dogal birsey. zamanla bu yeni kimligine de alisicaksin. (allahim sonunda sayfalarca okuyup tonlarca makale yazdigim seyleri gunluk hayatta iki kelime de olsa kullandim, degdi bu kadar okumaya:p )

canım yazını okuyunca kendımı gordum birden..
suan neler hissettıgını çok iyi anlayabılıyorum...
bende dıyordum hep nişanım oldu evet aşkımı çok sevıyorum evett peki sorun ne
die kendıme çok sordum bunu.. hazır deildim , dıyordum ben babamın kucuk kızıyım (24 yasındayım). evlilik bana gore deil ama aşkımıda çok sevıyordum :)))
suan nikahlıyım yaza kısmetse dugun olcak..
eşime dıyorum nıkahımda oldu ama kendımı gelın olarak hıssetmıyorum..
dedi zamanla alıscaksın suan çok yabancı gelıyor sana ..
evet hakkatende oyle oldu alıstım artık ..
hatta nişan olmadan önce aşkım bana ''sen benımsın ''derdi ben ona bile çok kızardımm .. nişan oldu dedi yine çokk kızdım.. nikah oldu dedii yinee....
bu aralar yine dıyor ama artık kızmıyorum benımsedım sanırım , dahası hoşuma bile gidiyor :))

allahtan benım dugun telasem 1yılı buldu yoksa hemen ben alısmam zor olurdu..

Allah tamamına erdırsn canım :nazar: a.s.

Son düzenleme:
canım benim evliliğe hazır olarak baslayanlar tabiki oluyo. 27 yasındayım ve hazırım , hiçbir kusku da yok içimde.hazırım dememlr de ev işi,yemek bunlardan bahsetmiyorum.zaten de hiç bilmem.benim demek istediğim ruhen hazır olmak.sahsen benim 23 yasında aklımın ucundan bile gecmedi evlilik acıkcası.hadi sen ruhen hazırsın,anladıgım kadarıyla ikinizin de işi yok.nasıl olacak bu iş?çocuk oyuncagı değil ki evlilik.işin içine maddiyat,geçim derdi girince yıpratabilir sizi. ama sen bilirsin canım

ama fikrimi de soylemeden gecemicem,bence 23 erken bir yaş.

teşekkürler canım
Nişanlımın işi var canım. bende iş arıyorum. zaten onun için biraz daha beklıyorum.bende biyerden başladığımda düğünü kararlaştırcaz:) Bence olgun biriysen 23 ideal yanı zaten yaşa bakmıyor bence evlilik. Evliliğe hazırmıyım? Artısını eksisini düşünüyorsun.Diyorum ya ben kendimi kadın olmuş olarak düşünemiyorum ondan korkuyorum. Herşey bitmiş gibi gelmesinden evlilik olması gerekiyordu ve oldu şimdi anne olmam gerek bide ona hazırlanalım. Yani sadece madıyat olarak hazırlanıyorun bazı şeylere. Bazı şeylerde psikolojik olarak hazırlanmak pek olmuyor gibi geliyor bana. İçine girince oluyor gibi geliyor. Bunu demek istedim. bilmem anlatabildim mi. karışık oldu biraz. hakkında hayırlısı olsun güzelim . teşekkürler fikrin için .

Zamanzaman ...Bende senin gibi düşünüyorum. demek istediklerimi güzel ifade etmişin. Maddi açıdan yıprancaz çok herşeyi kendimiz yapcaz ayrı tadı olcak böyle. Hayata beraber meydan okumak çok zor olcak ama yine güzel olcak . Allah ım yardımıcımız olsun. Agzımızın tadı bozulmasın.Saglık olsunda herşey aşılır gibi yaa.Amma polyanacı oldum. İtiraf edeyim kendimi gelin olmuş,Düğünümdeyim ,Gelinlikli, bir evin hanımı olarak düşünmek tuhaf oluyor.

X