Sivilceli Ciltler Sivilce izlerinden kurtulmak için tavsiyelerinizi bekliyorum

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
D

diclee

Ziyaretçi
kızlar 18 yaşındayım ve 3 yıldır sivilcelerden kurtulamıyorum sürekli sıkıyorum sıkmıcam diyorum ama olmuyo yanaklarımda yok ama alnımda ve çenemde çok fazla iz kaldı fondotenle kapatıyorum sürekli gitmedigim doktor kullanmadıgım ilaç kalmadı azelderm diye bi ilaç vardı sanırım o biraz işe yaradı gibi ama sivilcelerim yine çıktı kalıcı çözüm olmadı benim için aranızda sivilce izleri için bi çözüm bilen varmı sivilce izlerimin rengi öyle çok koyu degil ama farkediliyor o kadar sıkmama ragmen gözeneklerimde yok yinede nie geçmedini anlamış degilim kullandıgım hiç bir ilaç işe yaramıyor cildim çok yaglı ve adet düzensizligi yaşıyorum sanırım geçmemesinin diger nedenide bu aranızda benim durumumda olan varmı varsa ne kullandıgını nasıl bakım yaptıgını temizliyici olarak ne kullandıgınızı varsa işe yarayan ilaçların isimlerini yazabilirmisinin biraz fazla oldum ama gerçekten önerilerinize ihtiyacım var bu arada kızlar benim sivilceler çıban gibi oluyo genelde patlatılıcak gibi deil yani ama ben yinede rahat duramıyorum sıkıyorum yara oluyo lütfen yardım edin bana önerileriniz için şimdiden teşekkürler

KARACİĞER ENZİMLERİNE MUTLAKA BAKTIR.lekelerinden tamamen kurtulmanın tek yolu lazer..gerisi boş bence..

canım lekeler için hametan diye bir krem var eczanelerde bulabilirsin cildini temizledikten sonra sür ve yat bide haftada iki kez yoğurt ve kabartma tozu maskesini yap

canım benim yüzümde de kırmızı kırmızı sivilce izleri vardı moos kükürtlü sabun kullanıyorum bir haftadır herkes yüzümdeki değişim farketti bence dene derim eczanelerde satılıyor kükürtlü sabun tavsiye denemende yarar var

merhaba arkadaşlar bendede o sorun var ama artık azaldı cildiyeci monodoks kullanmamı önerdi birde nadika krem oda iyi geldi tavsiye edrim yinde dr.kontürolünde alınmasının dogru olcanı düşünüyorum ama lekeler henüz gitmedi fikri olan varsa yardımcı olursanız sevinirim

İVİLCE İÇİN FORUMDA ÇOK KONU VAR AMA BENİM VERECEĞİM KONU,TOPİKLER ARASINDA KAYNAYIP GİTMESİN DEDİM..BELKİ İHTİYACI OLABİLECEK KİŞİLERİN DİKKATİNİ ÇEKER DİYE..

Yıllar önce,üniversite birde iken,yani ergenlik dönemimde falan da değilken,ağır sivilce sorunu yaşadım..Hayatımı karartmıştı artık..sokağa,okula gitmek istemiyordum.Bir cilt doktoru,(sonra rahmetli oldu,Allah rahmet etsin) gelmişti babamın çalıştığı kurumun polikliniğine..Babam bir de ona götüreyim seni dedi..umutsuzca gittim..Doktor bir tertip yazdı ve bunu eczaneye yaptır,dedi.Yanında da bir antibiyotik verdi..MAKSİPOR TABLET..
Bu suyu pamuğa alıp,sabah ve akşam yüzünü bununla bastıra bastıra temizleyeceksin ve bunun dışında ne sabun,ne su kullanmayacaksın dedi...
Yaptırdım..ama içinde aseton vardı ve kullanmaya korkuyordum..öylece bir ay ellemeden banyo dolabında beklettim..
Ama sonunda pes ettim ve ne olursa olsun artık deyip,kullandım.Antibiyotiği de o gün almaya başladım..cumaydı,hiç unutmuyorum..
Pazartesi okula gittiğimde,yüzümdeki mor lekeler,sivilce kabukları dökülmüştü ve pürüz yoktu.Herkes şaşırdı..
Sonra ben bunu tam iki yıl ,cilt toniği olarak kullandım.Zaten ilk iki haftada tamamen geçtiler ve toplamda iki kutu maksipor bitirdim.Ama ne olur ne olmaz diye bu tonikten vaz geçemedim.Pek çok arkadaşım da sonradan benden formülü alldı...o kadar çok yaptırdım ki artık ezberimde..

Resorchine>>>>>8gr
Alkol/Aseton>>>>125gr(aâ)
Eau de rose>>>>>100 gr (u.s.ext)

Bunu olduğu gibi kopyalayıp eczacıya verin,o anlar..Ama yine de hatırlatmamı yapayım,alkol ve aseton eşit miktarda ikisi de 125 er gr.olacak..
İnşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar...
Not=Eh,teşekkür et butonuna basarsınız heralde di mi?

28/Şubat/2008 BU BÖLÜM TOPİK AÇILDIKTAN AYLAR SONRA TARAFIMDAN EKLENMİŞTİR.LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUN.SÜREKLİ AYNI SORULARA CEVAP VERMEKTEN YORULDUM,HATTA BENİM YERİME CEVAP YAZMA ZAHMETİNE KATLANAN BİR ÇOK ARKADAŞIM DA ARTIK YORULMUŞTUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
1-Yüzünüzü yıkamayın konusu yanlış anlaşılmış gördüğüm kadarıyla.Elbette ki abdest alan,duş alan insanın yüzüne su değdirmesi kaçınılmazdır.Zaten de bunda bir sakınca yoktur.Burada önemli olan sabahları ve akşamları o alıştığınız bol suyla ve temizleyici sabunlarla yüzün yıkanmasından vazgeçilmesi ve sadece pamuk ve losyon ile yüzünüzün temizlenmesidir.Gözlerinizi ayrıca yıkayabilirsiniz ama cildinizi abdest veya duş zamanları dışında su ile yıkamaktan vazgeçmeniz gerekiyor.

2-Antibiyotiği lütfen kafanıza göre kullanmayınız.Doktor tavsiyesi ile kullandığımı topikte defalarca yazdım.Losyondan tek başına sonuç alamazsanız,cildinizdeki akne sorunu fazlaysa bir doktora danışıp antibiyotiği de yanında yazdırabilirsiniz.Ama hafif cilt sorununuz varsa antibiyotiği kullanmayın.Losyon yeterli olacaktır.

3-Defalarca ,bunun bir DOKTOR tarafından yazılmış reçete olduğunu vurguladığım halde,işgüzar eczacılar tarafından reçetenin içeriği ile oynanmasına,bazı miktarların ve maddelerin değiştirilmesine,eczacının kafasına göre şunu ekleyelim bunu çıkartalım demesine izin vermeyin.Lütfen losyondan yeni losyonlar türetip burda yazmayın.Verilen ölçüye sadık kalın.Yine söylüyorum,bunu kafamdan uydurmadım,kocakarı ilacı da değil,bu bir DOKTOR reçetesidir.Avni Bakkal adını nette araştırıp,iç rahatlığı elde edebilirsiniz.

4-Hamilelerin kullanıp kullanmaması konusunda bana soracağınız soruları,kendi jinekoloğunuza danışmanız daha sağlıklı olmaz mı?

5-Losyonun yanında herhangi bir sivilce ilacı yutup yutamayacağınızı da ben bilemem.Ben kullanmadım.Çok iyi sonuç da verebilir,çok kötü sonuç da.Bu konudaki sorularınızı yine o yuttuğunuz ilacı veren doktorunuzla görüşmenizi şiddetle tavsiye ederim.

6-Sivilceleriniz geçtikten sonra,losyonu koruyucu olarak beş altı ay kullanabilirsiniz tabii ki.Ancak bu durumda içindeki alkol/aseton ortaklığını 125 gr.'dan 100 gr.'a düşürmenizi tavsiye ederim.

7-Makyaj konusunda da kullananlar arasında sıkıntı varmış,tavsiyem sonuç alana kadar ağır,yağlı ve gözeneklerinizi kapatacak her türlü kozmetikten mecbur kalmadıkça uzak durmanızdır.Sonucu biraz bekleyin,inanın ki sonraları,makyaj bile yapmaya gerek duymayacağınız parlaklıkta bir cildiniz olacak,biraz sabır.Çok kuruluk hissederseniz,kaliteli bir nemlendirici kullanmanızı da tavsiye edeceğim.

Başka sorular tekrarlandıkça buraya ekleyeceğim.
Topiğe gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyorum. alıntıdır....

deneyen hemen hemen herkes cok memnun...benımde sıvılce sorunum var ne yaptıysam ne kullandıysam gecmedı...burda okuduklarım kadarıyla herkeste super sonuclar bırakmıs bu karısım bende kullanacagım umarım faydası olur...sende ıstersen arastır doktoruna falan sor dene...

bence doğal evde yapılabilen tarifler haricinde ilaç türü tavsiyelerde bulunmak çok doğru değil.siz de söylemişsiniz adı üstünde doktor vermiş bu ilacı size.bnce doktora görünmeden ilaç tedavisi uygulamakyanlış.sonuçta herkesin cilt tipi aynı değildir.daha sonradan düzeltilemez sorunlar bile oluşabilir ciltte..

kizlar benimde sorunum vardi ben bu sivilceler icin jinekolaga gittim acaba kist mi var dedim cünkü cene bölgesindeydi birsey cikmadi sonra hormon testi yaptirdim ondada cikmadi birsey ve cilt doktarina gittim bana bir hap verdi bir ay kullandim bu sivilceleri onlemek icindi karisim kremler verdi ezcanede yaptirdim ve simdi resmleri koyacam ... ben ilk agustos ayinda gittim bir ay sonra gel dedi o zaman izler vardi baska krem verdi bir ay sonra yine geldi 4 aydir gidiyorum bir tek sivilce bile olsa gel diyor geri
önceki halim
lgbufzfbtfbzfbtfiftivh0.jpg

buda simdi sivilcesiz

jkguzhfvuzfuzlglyt1.jpg

78584291sk9.jpg

Son düzenleme:
kizlar benimde sorunum vardi ben bu sivilceler icin jinekolaga gittim acaba kist mi var dedim cünkü cene bölgesindeydi birsey cikmadi sonra hormon testi yaptirdim ondada cikmadi birsey ve cilt doktarina gittim bana bir hap verdi bir ay kullandim bu sivilceleri onlemek icindi karisim kremler verdi ezcanede yaptirdim ve simdi resmleri koyacam ... ben ilk agustos ayinda gittim bir ay sonra gel dedi o zaman izler vardi baska krem verdi bir ay sonra yine geldi 4 aydir gidiyorum bir tek sivilce bile olsa gel diyor geri
önceki halim
lgbufzfbtfbzfbtfiftivh0.jpg

buda simdi sivilcesiz

jkguzhfvuzfuzlglyt1.jpg

78584291sk9.jpg
NE GUZEL KURTULMUSSUN CANIM.doktor izlerin için hangi kremı önerdi??saglıkla kal..

canim benimki karisimdi ben yurt disinda yasiyorum üzerinde aknesalbe yaziyor yani sivilce merhemi ama arkada karsimlari yaziyor zaten recetede onu yazmisti bilmiyorum sana iyi gelir mi ama burda arkadasim baska doktora gidiyodu o karisimi dedi onada yazdi doktor

izler ve lekeler için kimyasal peeling yada laser tedavisi uygundur ha diyorsan maddi durumum iyi değil ozamn evde yapabileceğin kimyasal peeling var tca onu önerebilirim

benim yüzüm düzeldi fakat bazi kizariklar var aslinda ara ara oluyor doktor lazer yapabiliriz dedi 3 seans 110 euro bende yapayim diye düsünüyorum ama tam cözüm mü?yeniden takrarlar mi diye düsünüyorum bosa gitmesini istemiyorum eger bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

2 aydır kullanıyorum bu formülü ayrıca hametan kremide geceleri yatarken sürüyorum. Arkadaşlar maksipor hapı kullanmazsanız hiç bir işe yaramıyor. 1 kutu bitirdikten sonra ara verdim hapa yine sivilceler çıkmaya başladı, sonra yine hapa başlayınca sivilceler gidiyor. Tavsiyem hapsız kullanmayın boşa.

Yıllar sonra yorumunu okudum gerçekten iyi geliyor mu bu losyon sivilce lekelerine

X