Silikon göğüslü kadınlar bebeklerini emzirebilirler mi?

BenSergu

SATRAB
Kayıtlı Üye
3 Mart 2007
1.843
84
d3.jpg

Bu kadınların emzirmeleri mümkündür. Çünkü göğüslere yapılan ek'ler, göğsün arka tarafına, meme bezlerinin gerisine ya'pılmaktadır ve bu da göğsün normal fonksiyonlarını engellememektedir.
Ne var ki, bazı güçlüklerin ortaya çıktığı da görülüyor. Ancak bu güçlükler yapılan operasyon sırasında kullanılan tekniğe bağlı...
Örneğin, cerrah göğüslere eki yatay bir biçimde koltuk altın'dan ya da dikey bir biçimde göğüslerin altını çizerek yaptıysa, bu durumda meme bezleri en küçük bir zarar bile görmez.
Eğer cerrah operasyonu göğüs ucunun etrafını çizerek, göğüs etrafındaki mor halkanın arasından gerçekleştirdiyse, meme bezlerinin içinde kapanmış yara izleri kalabilir. Bu durumda sütü göğüs ucuna taşıyan kanallar zedelenebilir ve iltihaplanabilir. Süt verme döneminde bu iltihap'lar abseye dönüşebilir. Böyle bir şey ortaya çıktığında, doktorlar hemen biberona dönülmesini öneriyorlar.
Çünkü emzirmenin sürdürülmesi durumunda olay daha karmaşık bir hal alabiliyor ve en kısa zamanda göğüse yapılan ek parçanın oradan alınması gerekebiliyor.

aksam.com.tr den alıntıdır...

Son düzenleme:
Ben bu konuyu hep merak etmiştim ya süt kanalları yalnışlıkla kesilirse falan diye. Bana genede hiç güven vermedi küçükde olsa bebeğimi emzirme zevkini bana verdiği için mutlu olurum. Küçük göğüs sütlü olur derler.Tabi ki genede tercih meselesi.

kesınlıkle emzırebılırler ben kas altı oldum ılerde bebegım olunca hıc zorluk cekmeyecegım kafanızda soru ısaretı kalmasın

memeucu kesısı ile silikon taktırmıştım 5 yıl önce şimdi 8 aylık hamileyim sütüm gelirmi acaba :KK43: benım gibi ameliyat olupta sütü gelen varmı??

X