Silikon dnen bayanlar, bir okuyun, kafam kart

abcj

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2008
534
2
bir sitede okudugum su bilgiler kafamı karıştırdı ... şu bilgilere ne diceksiniz kızlar?

Dr. Osman Oymak, göğse yapılan estetik ameliyatları ve risklerini anlattı:
Jöle silikon zararlı mı?
Türkiye'de sıkça kullanılmasına rağmen jöle silikon, ABD'de yasak. Sızarsa, vücutta bulunduğu bölgede ciddi problemler yaratabiliyor. (GERCEKTEN KULLANILMIYOR MU ?)

Siz hangi silikonu kullanıyorsunuz?
Ben bütün meme ameliyatlarında tuzlu su yani serum fizyolojik kullanıyorum. Benim hastamın
bunu değiştirme mecburiyeti yok. Sızarsa korkmasına hiç gerek yok, çünkü tuzlu su, üstelik ömür boyu da kullanabiliyor. Ancak bunun da olumsuz tarafı, dokununca içinde su olduğu için daha sert olması. Üstelik cerrah
açısından da içi su dolu bir protezi yerleştirmek, jöle protezi yerleştirmekten çok daha zordur. Çünkü su dolu protezi memeye yerleştirmek ve düzgün olmasını sağlamak daha zordur.

Göğüslere takılan silikonları zaman içinde yenilemek gerekir mi?
Jöle silikonları sekiz senede bir değiştirmek
gerekiyor. Çünkü kılıfı eskirse sızma yapıyor. Diğer silikonları ise değiştirmek gerekmiyor.
(DOKTORUNUZ SıZEDE 8 SENE SONRA DEĞıŞTıRMEK GEREKıR DEDı Mı)

Silikonun içindeki madde niye sızar?
Sızıntı mikro seviyede meydana gelir. Ama bu seviye bile vücut için önemlidir. Kişi her nefes alışverişte bu bölge oynar. Sürekli nefes aldığımıza göre bunda yorgunluk kırığı oluşuyor. Tıpkı metal yorgunluğu gibi. Bu durumda da minicik bir noktadan bile sızabiliyor. Eğer içindeki malzeme su ise 'Acelesi yok bir ara uğra, değiştirelim' diyoruz. Ancak başka bir malzeme ise 'Hemen gel' demek gerekiyor.

Korkmayın infilak etmez!
ıçinde hava olmayan bir şey basınçla patlamaz. Yani 'Uçağa bindi basınçtan patladı', böyle bir şey asla olmaz. 'Biri sıktı patladı' bu da olmaz. Ama eğer fabrikasyon hatası varsa veya eğer yerleştirilirken ufak bir kıvrım kaldıysa nefes almayla birlikte zaman içinde kendiliğinden patlayabilir. Bu da bir infilak şeklinde olmaz. Sabah bir kalkarsınız
memenin bir tanesi sönmüş. Silikon eğer derinin altına yerleştirilirse deriyi deler geçer. Bu basına çokça yansıyan Sevda Demirel'in vakasındaki olaydır. Yani tamamen doktorun protezi yanlış yerleştirmesiyle ilgili. Patlamasının hayati bir tehlikesi yoktur.

ALINTIDIR.

Deriyi deler geçer nasıl bi durum fikri olan var mı ?????????
bu bilgiler bir gazetenın sıtesınde yayınlanmıs ama tarıhı eski . acaba eski tarihli oldugu için mi bilgiler bu şekilde?

Son düzenleme:
Merhaba abcj hiç korkma şekerim Aylin hanım 1 sene önce muayene esnasında bunların tümünü açıklamıştı bana. Silikonun protezden az da olsa sızdığını ancak farelerle yapılan deneylerde bunların çok afedersin küçük abdest yoluyla atıldığını, vücutta birikmediğini falan anlatmıştı ben sormadan. Patlar mı dediğimde de o bayanda düz yüzeyli protezin kıvrılıp derisini aşındırdığını söylemişti.Bunlar eski haberler!!!

haber eski sanirim!!! her yil yenilikler oluyor estetik cerrahide. silikonlarda da. her dr un tercih ettigi bi teknik ve silikon var. hepside kendikini ovuyor. burda takip ettigim yazilar sonucunda buna kesinlikle emin oldum. sana en uygun olan dr u bulgunda eminim mutlu olacaksin.

X